• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MILAZAJICEKs detmi a pro deti ...tvorba, volny cas, rodicovstvi, cinnosti, vyroba, uceni, vychova
    MARKYTKAK
    MARKYTKAK --- ---
    LURA: to je fakt neuvěřitelně šikovnej! ani se nedivím, že z něj máš takovou radost!
    LURA
    LURA --- ---
    MARKYTKAK: On takhle tvoří pořád a občas to překvapí i mě. Jako když vyráběli ve školce ptáčky z děrné pásky zavěšené na niti a on si k tomu ještě přidělal navíc i křídla. Já mu to nechtěla věřit, že to vymyslel sám, tak jsem se zeptala paní učitelky a ta mi to potvrdila. Naštěstí máme dobré paní učitelky ve školce, které mu nebrání dělat si věci po svém. Ale když doma něco společně děláme, je to radost s ním něco vytvářet, protože jeho to evidentně baví :-)

    Někde jsem četla, že malé děti (ještě i prvňáčci) mají problém, že když nemají potřebnou barvičku, tak jsou bezradní, že to neumějí nahradit, kdežto větší děti použijí příbuznou barvu a teď u doktora Diviš maloval dopravní značku "dej přednost v jízdě" a nenašel v krabičce červenou, tak povídá, že to namaluje růžovou. Pak chtěl udělat tyč k té značce a zase říká, že bílá na bílým papíře není vidět, tak že použije šedivou.
    MARKYTKAK
    MARKYTKAK --- ---
    LURA: to je neuveřitelná fantazie! :-)
    LURA
    LURA --- ---
    MISCHA: No jo, k tomu doroste :-)

    Divíšek včera zkroutil kousek toaleťáku a povídá "hele, jakou jsem si postavil hračku" a byla to jako paní v sukni, která tancovala. Pak to otočil a troubil na to, jako že má trubku ;-)
    MISCHA
    MISCHA --- ---
    LURA: bohužel tak takovéhle veci naší malou moc nezajímají, dají se použít maximálne k jídlu:)))
    LURA
    LURA --- ---
    Tak já musím říct, že u našeho malého vedly jednoduché věci jako stéblo, list, větvička, bláto...
    Od takových dvou let pak sofistikovaněji jako třeba pouštění listí po vodě okapem, krmení listu (který byl miminko) polystyrenovou kuličkou.
    Teď už mu jsou čtyři, takže možností je mnohem víc - třeba i letadlo z prkýnek. Dneska například našel obal od paralenového čípku (má angínu, tak jsme v noci sráželi horečku), rozevřel ho a lítal s ním, že je to ptáček a pak mu dával na hřbet kousky piškot, které ptáček nosil...
    Kromě toho, že to podle mě rozvíjí fantazii, je to taky levné ;-)
    MORGANA
    MORGANA --- ---
    MISCHA: mame neco velmi podobnyho a taky to melo u nas obrovskej uspech... takze potvrzuju :)
    MISCHA
    MISCHA --- ---
    pohled zhora;)

    MISCHA
    MISCHA --- ---
    typ na hračku;) kupovali jsme to ted malé k ročním narozeninám, ale v podstate je tak pro deti co už minimálne sedí až do tak dvou let..je tam spousta vecí, co zaujme deti v různých vývojových obdobích..
    malá je z toho tedy úplne hotová a to už asi dva mesíce:))
    -zahrnuje chrastítko, vkládačku, telefonek i s vytáčením, knížtičku a spoustu dalších montovátek:) a taky dvířka, kterými jde všechno z houbičky vyndavat(kostičky z vkládačky - a naše malá tam hází proste všechno co dírkami proleze:))
    zn. Molto

    MIYU
    MIYU --- ---
    KETHAMINA: nj tak 3x tydne o tom by se mi mohlo zdat, my to mame 1x tydne 60 minut, za tyden vsechno zapomene, ale nastesti uz s nima mamina hodne mluvi cesky, tak se to lepsi :)
    hrat bohuzel na nic neumim, ale taky si zpivame :)
    kamaradky mi ted z cech veze ctyrlistky a materidousky a ruzny decky casopisy v cestine, tak pocitam, ze ho to popozene :D

    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    MIYU: kočko, učím pětiletou vietnamku,kde rodiče hovoří doma vietnamsky a se mnou anglicky, protože česky se nedorozumí. Hodně se mi chytlo zpívání, vezmu kytaru - stručně namaluju ( vytisknu) o čem zpíváme a ona si maluje a brouká se mnou. Učíme se, jak se jemnují věci v domě - vždycky si je vyfotíme a já je pak věším na nástěnku.

    maminka dost spolupracuje,takže s děckem procvičuje v době, kdy tam nejsem a docházím k nim 3x týdně na 2x 45 min a řekla bych,že to stačí.
    MIYU
    MIYU --- ---
    YENNEFER: bezva diky podivam se na to :)
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    MIYU: maji uz i e-obchod, se zkus zeptat, ja myslim, ze by to nemel byt problem .-))) http://www.myspulin.cz/
    MIYU
    MIYU --- ---
    YENNEFER: to by bylo super no, ale budu ho potrebovat poslat z cech :))
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    MIYU: zkus ctyrlistek :-))) to by si potom mohl ,,cist,, i sam :-)
    MIYU
    MIYU --- ---
    AETHER: rikala, ze ted zacne vic mluvit cesky, kdyz sme zacali s vyukou tak snad se to zlepsi
    AETHER
    AETHER --- ---
    MIYU: no ono jednou tydne je fakt hodne malo - mela by s nim maminka alespon procvicovat, nebo na nej rovnou mluvit cesky...
    MIYU
    MIYU --- ---
    ok diky podivam se
    ono je to tedy celkem silene, dnes sme meli prvni hodinu a buh vi co mu zustalo v hlave .. najisto vim, ze jedno slovicko :))) a to miminko, tak to snad priste bude lepsi :))
    KRISTYNKA73
    KRISTYNKA73 --- ---
    http://www.vasedeti.cz/rikanky.php?sekce=%F8%EDkadla

    tady je hromada ruznych rikadel, jestli ti to pomuze . . .
    MIYU
    MIYU --- ---
    Nemate prosim nekdo napad, co zapojit vsechno za materialy pri vyuce cestiny?
    Chlapecek 4 roky, maminka je ceska a tatinek holandan, doma mluvi pouze holandsky, ode dneska jej zacinam 1 tydne ucit cesky.
    Pripravila sem si na prvni hodinu omalovanky plus puzzle na tema rodina. Pak budou zviratka, atak dal .. jestli treba nevite o nejakych jednoduchych rikankach apod. ktere bych tam mohla zapojit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam