• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MILAZAJICEKs detmi a pro deti ...tvorba, volny cas, rodicovstvi, cinnosti, vyroba, uceni, vychova
    MAKU
    MAKU --- ---
    RUBIKO: ty jo, přesně nevím, ale pár hodin to bylo :o) (první pokus byl nestabilní a rozkládal se, tak to dělal nadvakrát...)
    RUBIKO
    RUBIKO --- ---
    MAKU: luxusní.. a jak dlouho to chlap vyráběl? se nějak na to necítím :o)
    MAKU
    MAKU --- ---
    VERONIKA22: :-) akorát bacha, muž se s tím dělal docela dlouho - aby se tam ty kuličky nikde nezasekly, při průjezdu vícero kuliček za sebou se to celé nerozpadalo a tak. Syn byl první den úplně nadšený, kutálel a kutálel, fakt dlouho, mě to ostatně taky baví. No a od druhého dne je to tu téměř bez povšimnutí. Asi to někam schovám, ať to nemá na očích a jen občas to vytáhnu...
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    MAKU: no to je dokonalý!!! kuličky máme taky a vzdát se jich nechci a zároveň nevím co s nimi když mám doma jen holky. na toto bych je možná mohla přesvědčit. popřemýšlim o nějaké variantě pro nás.
    MAKU
    MAKU --- ---
    T. dostal od babiček kuličky z Alberta, muž mu k nim z roliček od toaleťáků, kuchyňských ubrousků a z kartonu vyrobil kuličkodráhu:

    MAKU
    MAKU --- ---
    Marodím a syn s mužem odjeli na chalupu, tak jsem měla trochu času vyrábět.
    T. miluje razítka - má sadu s dopravními prostředky ještě po mně a taky nějaká stará razítka se jmény. V poslední době si taky rád hraje na poštu. Rozhodla jsem se pár razítek vyrobit sama - oprášila jsem linorytová rydla, v papírnictví zakoupila příjemně měkké gumovací gumy - Maped, každá jde ještě podélně rozkrojit, takže z jedné jsou 2 razítka (klasické lino blbě chytá tu razítkovací barvu). Ještě zbývá přilepit je k dřevěným kostičkám. Jo a doporučuju pro malé děti tu razítkovací podložku Windflower - je na ní vodou ředitelná barva a jde (na rozdíl od klasické razítkové barvy) snadno umýt z rukou, oblečení i stolu :)



    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    sousedka má taky tříleťáky a pravila, že 1,5dne si s tím hráli pomalu nonstop. já tedy jen vyvrtala díry a navlíkla na provázek. 4ks pro 10měsíční dítě = no ani do ruky to nevzalo a to kulaté věci zbožňuje a to na konci provázku jsou střapce. kdykoliv to mimimu ukážu tak se otočí a odkráčí. přitom rádo okousává naprosto cokoliv i boty od hlíny.
    a 2,5letá má zájem krapítek. ten had na provázku jí trošku zaujal ale nádhrdelník stejně vede.
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    VERONIKA22: mozna by stacilo udelat jen ocicka a fantazie ditete si poradi, pokud to neni jeste zuzlaci miminko...
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    já je dneska vyráběla špičkou nabroušenýho opinelu a taky dobrý
    a teda VERONIKA22 hehe, trvalo mi to asi 10 minut, zároveň sem snídala - dvě zvířátka - tříleťák si s nima vyhraje neskutečně, mladej se k nim zatím nedostal - takhle dobře investovanej čas sem už dlouho neměla :)
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    IBERIA: tou "vidlickou" to jde skvele, a jsem docela rada, ze jsem to nezkusila na rukou, jau! :]]
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    IBERIA: aha, patřím tedy mezi lidi co ani nevědí k čemu celá manikůra slouží ale vidlici znám :o)
    ale letos to rytí asi zkoušet nebudu. mrněti by to bylo putna a škoda mého času.
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    VERONIKA22: co takové to zastrkávátko kůžičky nehtů (ostrá malá vidlice)
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    NACITALKA: teda hřebík a pilník je výborný nápad!
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    to jeste nevim, nechci se riznout :]] kdysi jsem mela takovou malou vrtacicku a truhlarsky naradi, ted uz jen velkou vrtacku, s tou bych si to nedala, sama uvidim jeste cim... nozikem na papir, ci jinym se bojim, mozna budu skrabat nejaky hrebikem, vrutem, malym sroubovackem, pilnikem...
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    NACITALKA: a čim to vyrýt? viděla jsem nějaké obrázky v google a nevim čim to vyškrábat? nůžkama?
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    aaa, ted me napadlo - totiz nemam spejle - tak jsem kastany darovala skolce, aby neco vyrobily tam, ale jeste nasbiram a vyryju na ne abecedu a nekolik samohlasek navic a zkusime hrat, ze vytahneme treba pet nebo sest kastanu a zkusit setavit nejaky slovo, nebo tak neco, to by slo mozna i s cisly, tak snad nam to tam jeste uplne nevysbiraly!
    MARKYTKAK
    MARKYTKAK --- ---
    tohle je kouzelný!
    Kaštanové dovádění | Moje-rodina.cz
    http://www.moje-rodina.cz/tvoriva-dilna/ka-tanove-dovadeni
    MARKYTKAK
    MARKYTKAK --- ---
    VERONIKA22: loni jsme se synem dělali zvířátka, bylo mu cca 2,5 a v pohodě. Letos nám to sice asi bude 1,5 stará dcera bojkotovat, ale i tak je budeme delat, co taky jiného, aby je to bavilo :) Napadl mě jen dekorativní věnec, ale to moc děti neocení :D

    jinak jsem kdysi uložila tuto stránku:
    Výrobky z kaštanů, žaludů a malých dýní...
    http://deti.vira.cz/clanky/Tvorime-z-listi-a-kastanu/fg/Vyrobky-z-kastanu-zaludu-a-malych-dyni

    a google toho vyhodil mraky:
    https://www.google.cz/...+z+ka%C5%A1tan%C5%AF&hl=en&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=5l9kUJDeBcmg0QXR4IDgDQ&ved=0CBsQsAQ&biw=1887&bih=905
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    já bych se chtěla zeptat na kaštany, vyrábíte z nich někdo něco kloudného? postavičky jsou myslím tak pro 5-7leté co pochopí, že se s tím nemlátí o zeď a ťapkat se zvířátkama se taky musí opatrně. takže pro sotva 3leté uvažuju o hadovi na provázku co v nouzi bude sloužit jako náhrdelních.
    nebo vyrábíte ještě něco nárazu vzdorného?
    MONKA
    MONKA --- ---
    se synem jsme přemýšleli jak se zaměstnat při nemoci a toto z toho vzniklo


    MAKU
    MAKU --- ---
    JAKOUBEK: jo, ta je hodně šikovná - už v tomhle fóru proběhla a myslím, že nebudu jediná, komu je inspirací. Nicméně jsem teď nějakou dobu na jejím blogu nebyla a zrovna tu hru s ksichtíkama "Kdo je kdo" aktuálně řeším (jestli koupit, či nekoupit - o té kupované verzi tady: http://www.montessoridoma.cz/?p=8865), tak už vím, že nekupovat :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam