• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MILAZAJICEKs detmi a pro deti ...tvorba, volny cas, rodicovstvi, cinnosti, vyroba, uceni, vychova
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    z dnesniho hlidani malinkate vlasate sousedky :]

    MONKA
    MONKA --- ---
    MAKU: no to je skvělý nápad, taky kuličky máme a taky jsem přemýšlela co s nimi. Zkusíme taky něco vyrobit
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    MAKU:díky, to jsem přesně potřebovala vědět,ty ruce mě právě trápily.. ikdyž co ruce,spíš pak vše okolo :)
    MAKU
    MAKU --- ---
    ZEMINO: já bych použila asi akrilové barvy (vodovky i tempery by šly klidně taky, ale můžou pak při hraní trochu špinit ruce).
    MAKU
    MAKU --- ---
    RUBIKO: ty jo, přesně nevím, ale pár hodin to bylo :o) (první pokus byl nestabilní a rozkládal se, tak to dělal nadvakrát...)
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    jaké byste použily barvy na tohle? http://www.meaningfulmama.com/2012/06/day-161-cardboard-stackers.html mám doma jen vodovky,tak ať koupím něco,co se bude hodit :)
    MARKYTKAK
    MARKYTKAK --- ---
    MAKU: luxusní!!!
    RUBIKO
    RUBIKO --- ---
    MAKU: luxusní.. a jak dlouho to chlap vyráběl? se nějak na to necítím :o)
    MAKU
    MAKU --- ---
    VERONIKA22: :-) akorát bacha, muž se s tím dělal docela dlouho - aby se tam ty kuličky nikde nezasekly, při průjezdu vícero kuliček za sebou se to celé nerozpadalo a tak. Syn byl první den úplně nadšený, kutálel a kutálel, fakt dlouho, mě to ostatně taky baví. No a od druhého dne je to tu téměř bez povšimnutí. Asi to někam schovám, ať to nemá na očích a jen občas to vytáhnu...
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    MAKU: no to je dokonalý!!! kuličky máme taky a vzdát se jich nechci a zároveň nevím co s nimi když mám doma jen holky. na toto bych je možná mohla přesvědčit. popřemýšlim o nějaké variantě pro nás.
    MAKU
    MAKU --- ---
    T. dostal od babiček kuličky z Alberta, muž mu k nim z roliček od toaleťáků, kuchyňských ubrousků a z kartonu vyrobil kuličkodráhu:

    MAKU
    MAKU --- ---
    Marodím a syn s mužem odjeli na chalupu, tak jsem měla trochu času vyrábět.
    T. miluje razítka - má sadu s dopravními prostředky ještě po mně a taky nějaká stará razítka se jmény. V poslední době si taky rád hraje na poštu. Rozhodla jsem se pár razítek vyrobit sama - oprášila jsem linorytová rydla, v papírnictví zakoupila příjemně měkké gumovací gumy - Maped, každá jde ještě podélně rozkrojit, takže z jedné jsou 2 razítka (klasické lino blbě chytá tu razítkovací barvu). Ještě zbývá přilepit je k dřevěným kostičkám. Jo a doporučuju pro malé děti tu razítkovací podložku Windflower - je na ní vodou ředitelná barva a jde (na rozdíl od klasické razítkové barvy) snadno umýt z rukou, oblečení i stolu :)



    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    sousedka má taky tříleťáky a pravila, že 1,5dne si s tím hráli pomalu nonstop. já tedy jen vyvrtala díry a navlíkla na provázek. 4ks pro 10měsíční dítě = no ani do ruky to nevzalo a to kulaté věci zbožňuje a to na konci provázku jsou střapce. kdykoliv to mimimu ukážu tak se otočí a odkráčí. přitom rádo okousává naprosto cokoliv i boty od hlíny.
    a 2,5letá má zájem krapítek. ten had na provázku jí trošku zaujal ale nádhrdelník stejně vede.
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    VERONIKA22: mozna by stacilo udelat jen ocicka a fantazie ditete si poradi, pokud to neni jeste zuzlaci miminko...
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    já je dneska vyráběla špičkou nabroušenýho opinelu a taky dobrý
    a teda VERONIKA22 hehe, trvalo mi to asi 10 minut, zároveň sem snídala - dvě zvířátka - tříleťák si s nima vyhraje neskutečně, mladej se k nim zatím nedostal - takhle dobře investovanej čas sem už dlouho neměla :)
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    IBERIA: tou "vidlickou" to jde skvele, a jsem docela rada, ze jsem to nezkusila na rukou, jau! :]]
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    IBERIA: aha, patřím tedy mezi lidi co ani nevědí k čemu celá manikůra slouží ale vidlici znám :o)
    ale letos to rytí asi zkoušet nebudu. mrněti by to bylo putna a škoda mého času.
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    VERONIKA22: co takové to zastrkávátko kůžičky nehtů (ostrá malá vidlice)
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    NACITALKA: teda hřebík a pilník je výborný nápad!
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    to jeste nevim, nechci se riznout :]] kdysi jsem mela takovou malou vrtacicku a truhlarsky naradi, ted uz jen velkou vrtacku, s tou bych si to nedala, sama uvidim jeste cim... nozikem na papir, ci jinym se bojim, mozna budu skrabat nejaky hrebikem, vrutem, malym sroubovackem, pilnikem...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam