• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAVESADEPoznej PC HRU podle hlášky, popisu, detailu, obrázku, čtyř pixelů nebo barevného kolečka
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    tramvaj mi trochu evokuje styl Borderlands, ale grafika neodpovídá a to asi nedělali 4 lidi
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    Tu scenérii s českou tramvají znám, četl jsem o tom nějaký článek, když na tom dělali (nebo zakládali KS, už nevím). Ale to už je pár let, jméno nedám.
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    everybodys gone to rapture?
    LASICE78
    LASICE78 --- ---
    VACA: cyberpunk dark scifi, kurva to chci, uz to prozrad :D
    VACA
    VACA --- ---
    Přiznám se, že si nejsem jistej jak dál. Dám tedy ještě jeden screen kterej je vážně už hodně blízko baneru hry ve steam obchodě:



    Ale jinak by to už určitě někdo poznal z předchozích. Ten co jsem típnul s jurtou je ve i ve steam obchodě hned jako první obrázek ke hře...

    Rekapitulace: Malé ukrainské studio o 4 lidech, jejich první a zatím jediný titul, UNIGINE engine, Cyberpunk / Dark Sci-Fi, děj se odechrává v mongolsku, a "jezdí tam dokonce i tramvaj T3 ;)



    KOlik tomu dáme času? Pak bych to tedy asi prozradil a dal nějakou náhradní otázku aby si někdo mohl získat výkop..
    KOCMOC
    KOCMOC --- ---
    ja si na to konto zkousel UNIGINE2 benchmark 1920x1080 na extreme a hodilo to 14 fps :D

    UNIGINE Benchmarks
    https://benchmark.unigine.com/superposition

    ale jako mrda :)
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    dtto
    GREAT_R
    GREAT_R --- ---
    VACA: az se dovim, co to je, zahraju si to :-)
    VACA
    VACA --- ---
    Tak coo?

    VACA
    VACA --- ---
    VACA: *podle screenů co jsem teď koukal má soma rozhodně mrazivější, hororovější prostředí.
    Tady je to naopak poměrně příjemnej až relaxační design, jak už jsem zmiňoval. To temno člověk dostává až postupně zejména z toho co najde k přečtění.

    VACA
    VACA --- ---
    GREAT_R: Somu jsem nehrál, ale zachytil jsem že tyhle tituly k sobě nemají zas tak daleko.
    Soma je "větší", vyleštěnější a dražší titul. Mají toho už víc za sebou a je to větší studio. Za tímhle stojí pouze 4 ukrajinští tvůrci. Je to jejich zatím jediný titul.


    Klidně můžete znovu, když vás něco napadne.

    Večer asi zkusím nahodit finální hint
    GREAT_R
    GREAT_R --- ---
    VACA: To je zápletka skoro jako v SOMA
    VACA
    VACA --- ---
    JAACOB: ee, není.
    Ohledně engine jsem teď dohledal že by to mělo být postavené na UNIGINE Engine. Steam jsem uvedl jako distribuční kanál.

    E.Y.E jsem neznal :)

    Tahle hra je poměrně nenáročná chodící adventura, ač s pohnutým ponurým příběhem kde lidská rasa ve své fyzické podobě je tařka vyhynulý druh, za to ale s poměrně příjemnou až relaxační atmosférou a designem. Taky se vyznačuje vsazenou minihrou na kterou si ale hráčská komunita spíš stěžuje že narušuje celkovou atmosféru (včetně mě).
    Plnění úkolů je poměrně přímočaré, žádné velké hádanky. Příběh se hráč dozvídá téměř výhradně z textu kterej je roztroušenej všude kolem, a jehož znalost není potřeba k dokončení titulu. Skoro by se dalo říct že je to spíš knížka kde prostředí slouží jen jako kulisa, ale chybějící listy si hráč musí najít sám pokud chce vědět víc.


    Zápletka se víceméně točí okolo transferu lidského vědomí do mechanických těl. (Viz Poster v minulém přízpěvku, a trasfer-budka ve screenu pod číslem 1.) Kde je ale důležité aby črstvě přenesená identita neměla možnost promluvit se svým "dárcem", ze kterého se stává biologický odpad a jeho mysl je již prázdná. (viz kontejnery). Vyplyne však, že se nejedná o transfer, ale pouze kopii... To vše je navíc zamotané do jakési časové smičky.


    Případnej další hint už asi bude finální kde se pokusím to hodně odhalit aby to šlo uhodnout i když jste to třeba jen zahlédli v obchodě. :)
    JAACOB
    JAACOB --- ---
    VACA: strelim E.Y.E Divine supremancy? (Myslim si, ze to je source engine a E.Y.E bylo na sourcu postavene, ale jen jsem kdysi koukal na par videi)...
    VACA
    VACA --- ---
    pardon, omylem jsem smazal svuj predchozi, to by bylo nefér. Odkazy na ty screeny co byly v prizpevku:

    1, 2

    Je to stary ca 3 roky z distribuce steam, low-cost studio z ukrajiny. Podle mobygames je to "Cyberpunk / Dark Sci-Fi".

    a tak ja zkusim nahodit jeste hint:
    VACA
    VACA --- ---
    OMNIHASH: uznávám, že to vypadá falloutovsky, ale není to.
    Se zábavním parkem nejsi daleko od pravdy. Hra ovšem je apokaliprického rázu, a celkem ponurá.



    můžeš klidně znovu :)
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    VACA: poslední fallout? To DLC ze zábavního parku?
    VACA
    VACA --- ---
    tak já zkusím něco víc ze současnosti

    poznej hru podle obrázku

    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    VACA: uznám to, je to Bang! Bang! Tak zadej ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam