• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GUMAGUARANGAZOVANE UMENI / umeni vs. politika a společnost --- aktivismus, propaganda, kritika, subverze NOVÉ: 666
    THRAWN
    THRAWN --- ---
    STREPTOKOK: hehe, nejlepsi je ten hudebni doprovod z tenkrat na zapade :)
    STREPTOKOK
    STREPTOKOK --- ---
    Robin Hood!

    Autobusák je už týden na útěku! Tatínek synovi vzkazuje: Drž se! | Blesk.cz
    http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/171666/autobusak-je-uz-tyden-na-uteku-tatinek-synovi-vzkazuje-drz-se.html
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    MIKATCHOU: Hm, to ano. Ale neni to dane jenom tim, ze by to ve scene bylo o tolik lepsi - spis je tam tak malo holek, ze se to mnohdy nema jak projevit.

    Ale ja jsem starej skarohlid, nenech si ode mne brat iluze.
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    DOCKINEZ: přišla jsem na to při komunikaci s tebou

    btw, chyba byla v mém předchozím vyjádření, když sem napsala že se u punkerů sexismus nevyskytuje, říct sem měla že se u nich ve srovnání s jinejma subkulturama vyskytuje podstatně méně, což je pravda a za tím si stojím
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    MIKATCHOU: No to je dost. A kdy te napadlo si ty ruzovy bryle sundat? Procoze minimalne v tom hc/punku je situace od pulky devadesatych let plus minus stejna. Akorat s rozvojem netu se na povrch dostavaj veci, ktery driv byly treba skryty, pripadne zustavaly "verejnym tajemstvim" lokalni sceny.
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    MIKATCHOU: dobry jitro
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    DOCKINEZ: poslední dobou začínám zjišťovat, že prasata a idioti se nachází uplně všude, i mezi aktivisty a rádoby angažovanými diskutéry na sociálních sítích
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    A_UGUSTYN: Ano?

    MIKATCHOU: protože to v těch subkulturách přetejká testosteronem, smrdutym potem a spermatem, stejně jako teď tady

    Kecy v kleci

    SMALLRICCIO: Checht :)

    TWORBO: no to bych chtel videt, o jakej "punk" slo :) rad bych se mylil, ale skromne tipuju nejakej Mighty odpad, tj. komercni parodii na punk

    MIKATCHOU: Naopak u punku se sexismus prakticky vůbec nevyskytuje, punk je ze všech těch subkultur nejvíc androgynní

    Houby s octem. Ty jsi asi moc koncertu nenavstivala/neusporadala, vid? Ono neco jineho jsou prohlaseni ultrakorektnich vegan crusteru v zinech, a neco jinyho realita jejich chovani v backstage.
    GUMAGUAR
    GUMAGUAR --- ---
    Národní obrození | HN.IHNED.CZ - kultura
    http://hn.ihned.cz/c1-55316160-narodni-obrozeni

    HIGHLIFE
    HIGHLIFE --- ---
    KINOKIO: srovnani pokulhava, protože tranzitdisplay narozdil od dvorak sec není komercni galerii,nezastupuje zadny umelce, neprodava (navic cesky umelce skoro vubec nevystavuje, jsou znami tim, ze tu predstavujou hlavně zahranicni umeni) + pokud vim, tak nejsou podezrely z zadnejch napojeni na korupcni a podvodny kauzy. takze nejde o stret zajmu a tomas pospiszyl ma plny pravo bejt kuratorem bienale mladych v ghmp a v mediich dvorak sec kritizovat.
    KLEMPERA
    KLEMPERA --- ---
    " punkerou se stala proto že má nějaký svý hodnoty a názory, rozhodně ne proto, že chce být něčí nablejskanou ozdůbkou "

    jo jasný, a všchny hiphoperky jsou kurvy a všichni muži golemové za kterých teče pot, sperma a testosteron...

    Hlavně to s tím bojem proti předsudkům moc nepřehánět....
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    MIKATCHOU: takhle to zni rozumnejc.
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    TWORBO: ne, to ne, ale Visací Zámek znam konkrétě líp než kdokoliv jinej, a můžu ti říct že to s punkem má opravdu hodně málo společnýho. Když bych měla vzít průměrný výskyt sexismu v punku a porovnat ho s výskytem sexismu u průměrné mužské populace, která se k žádné subkultuře neřadí, vyšli by z toho punkáči jako velmi asexuální. Taky jde o to, že my jsme zkoumali hlavně to, jak se k sobě chovaj ty lidi navzájem v rámci subkultury, to znamená punkáč k punkačce, ne padesátiletej Visáč k mainstreamovej striptérce. A punkáč k punkačce se dycky bude chovat líp než hiphoper k hiphoperce. Ono je to daný i tim, že punkerka si většinou nenechá srát na hlavu, punkerou se stala proto že má nějaký svý hodnoty a názory, rozhodně ne proto, že chce být něčí nablejskanou ozdůbkou
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    MIKATCHOU:aha takze tu mame obecne platnou subkulturni sexistickou teorii, a na koho nesedi
    a/ neni opravdovej punker
    b/ je sam v chaosu a ma malo informaci
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    TWORBO: o tom mi ani nemluv, to mě taky pěkně sere, jenže Visáči nejsou praví punkáči, vždycky se od toho distancovali, je to spíš něco na pomezí pub rocku... jinak co se týče ostatních kapel v 90. letech tak tam šlo dost často o problém nedostatečný informovanosti, dyť si vem, že spousta punkáču se nějakej čas kámošili s náckama, a byli rasisti a teprve až poději si někde přečetli, že by se vlastně s nácky kamarádit neměli, a naopak někteří skins si někde přečetli že existujou sharps, a ti že by se naopak s punkery kámošit měli... ty lidi se pohybovali v informačním šumu, tříbili si názory pomalu a postupně, mnozí je nemaj vytříbený dodnes, já dělala rozhovory s ix punkáči, kteří absolutně neví která bije...
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    MIKATCHOU: teda ja nevim, poslouchal sem pankace cesky zacatkem devadesatejch a tam na desce byla dycky minimalne jedna aspon trochu sexisticka pisnicka. visaci zamci meli pravidelne objednanou stripterku na koncert apod.
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    TWORBO: je to aspekt jen některých subkultur, zejména hiphopu nebo skinheads, většinou teda subkultur, který právě přetýkaj testosteronem, a jsou sexistické. Vyzdvihuje se v nich mužnost, síla, nebo násilí, a jednou z forem síly je i schopnost balit holky. Tyhle subkultry se neopíraj o rovnostářství, ale naopak se snaží nějakým způsobem zviditelnit svojí nadřazenost (skinheads) nebo freecoolinství a pozerství (hiphop). Naopak u punku se sexismus prakticky vůbec nevyskytuje, punk je ze všech těch subkultur nejvíc androgynní, a ani u techna to neni, ale tam zas záleží v jaké sféře techna se pohybuješ, jestli mezi systémákama, nebo ještěrama. Techno je kmen, kde si jsou všichni rovní, ale povyšování nad ženskýma se vždycky vyskytuje spíš u těch jednodušších konzumentů, kteří moc nechápou významové a hodnotové ukotvení subkultury, se kterou se identifikují - takže třeba právě ti ještěři možná někdy sexističtí můžou být, ale rozhodně nejvíc na sexismu stojí hiphop a skinheads. Ale zase - undergroundovější odnože o něco méně. Máš třeba různý druhy angažovanýho hiphopu, nebo SHARPs, který v sobě ty hlubší implikace gendrový rovnosti líp internalizovali a chovaj se podle toho...
    Jinak v té knize je celá jedna kapitola věnovaná čistě problematice gendru v českém hiphopu.
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    MIKATCHOU: hele a ta tva veta "Subkulturní stejnokroj coby kouhoutí háv, pěkná slepička na ozdobu k tomu. " je jedna z point ke ktere ste se pri studia subkultur dobraly? nebo jde o mnou nepochopenej forek stirajici wladimirovu konkurenci?
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    TWORBO: no autorky převažovaly, ale to bylo daný spíš tim, kdo z výzkumníků byl momentálně k dispozici.... a musim se přiznat že při výběru respondentů jsem měla trošku problém s tim, že holky, právě proto, že se často se subkultrou cítí víc intimně spjaté a neberou jí tak šovinisticky, často odmítaly dělat rozhovor... já jsem se při výběru respondentů snažila mít tam lidi z různejch věkovejch kategorií, protože jsem psala o punku a ten je u nás už 30 let, takže jsem chtěla mít zástupce z každé dekády a musim říct že holku punkeru který je nad třicet abys pohledal.... :(
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    v ty novy, seriozni a mikatchou zda saturovany subkulturni studii je to genderove snad zajimavejsi... - z anotace: "pro empirický výzkum si AUTORKY A AUTOR vybrali čtyři nejznámější hudební subkultury – punk, skinheads, techno a hip hop." :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam