• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CISTICZRichard P. Feynman
    MIOLLNIR
    MIOLLNIR --- ---
    KOJA: ono kdyz se koukas zpatky, tak se vsechno jevi jako hladky a bajecny..mozna je to tim, ze uz se to casem obrousilo:)
    KOJA
    KOJA --- ---
    Stejne mi nektery veci prijdou az moc bajecny, skoro jako z pohadky. V knizkach vypravi, ze veci se daly samy a hladce.
    Btw: videli ste Pleasure of Finding Things Out?
    WENCA
    WENCA --- ---
    CHARION: To sem chtel prave rict! :)
    MMM444
    MMM444 --- ---
    WENCA: covece, ja si nemyslim, ze by kaslal na cizi nazory, spis chtel znat duvody, proc ti lide meli takove nazory, jake meli. teprve, kdyz mu nebyly jasne ty duvody, nebo kdyz mu prisly nesmyslne, tak o nazorech jinych lidi pochyboval a byl schopny si z nich nedelat tezkou hlavu.

    jinak me na nem fascinuje obrovska zivelna touha poznavat principy a prave duvody fungovani veci, chodu sveta.
    WENCA
    WENCA --- ---
    C4MEL: Souhlas.
    C4MEL
    C4MEL --- ---
    WENCA: To s těma názorama je samozřejmě pravda. Ale myslím si, že každý člověk, který má v sobě alespoň minimum vyjímečnosti a zároveň je schopen si její přítomnost uvědomit, tak (jak tu bylo řečeno) si s názory ostatních velkou hlavu nedělá. Teda ne že by takoví lidi kašlali na společnost a jejich názory, ale větší prostor dávají k utváření názorů svých než ostatních a raději "si na všechno přijdou sami" - ostatně tohle umění vyvedl Feynman takřka k dokonalosti. :-]
    C4MEL
    C4MEL --- ---
    Ještě jsem se chtěl zeptat, jestli někdo neví o ňákym webu, kde by byly k vidění jeho obrazy. Zkoušel jsem jen tak namátkou hledat, ale našel jsem toho velmi málo a většinou to byly abstraktní malby (mě by zajímaly spíš kresby a portréty...). Tak jestli někdo o něčem ví, tak prosím na nástěnku. :-]
    WENCA
    WENCA --- ---
    C4MEL: Jo, tak nejak. Ale ja si myslim, ze tu svoji renesancni osobnost ziskal diky tomu, ze kaslal na nazory ostatnich lidi. Viz. titul dalsi knizky: Snad ti nedelaji starosti cizi nazory. :) Nezabiral se myslenkou, ze by neco neumel, proste to zkusil. Coz vetsina lidi nedela. Btw, v Snad ti nedelaji... o sobe tvrdi, ze ma moc omezenou inteligenci... :)
    C4MEL
    C4MEL --- ---
    Brý den :-]
    Není pochyb o tom, že byl Dick "trochu" jinde, než normální lidi. Četl jsem od něj zatím jen "To snad nemyslíte vážně", ale je jasné, že někoho dalšího s tak obrovským rozhledem (výtvarné umění, hudba, biologie, astrofyzika, kvantová fyzika, zpočátku i filosofie...) a zárověn s obrovským smyslem pro porozumění a zkoumání (fyzika, matematika) jen těžko "najdeme". :-] Pro mě se stal symbolem lidské vyjímečnosti, ale ne výjmečnosti ve stejnem slova smyslu, jako se nám vybaví např. u Einsteina, Hawkinse nebo jiných špičkových teoretiků. Feynmana beru spíš jako génia, ne jako vědce - to, že rozumněl i vědeckým otázkám, byl pouze jeden z jeho "skillů" (jeden z mnoha:). Myslim si, že to byl takovej "Leonardo da Vinci" novověku. Jsem rád, že jsem byl několik let jeho současníkem, i když se to asi zdá absurdní, protože když zemřel, tak mi bylo 7 let a o jeho existenci jsem neměl ani páru...
    WENCA
    WENCA --- ---
    NOZICKA: Cus, mrkni na nastenku. Tam jsou celkem zajimavy fota. :)
    NOZICKA
    NOZICKA --- ---
    Cus, skvela fotka, ja cetl jeho pameti a nikdy sem nevidel zadny foto :)
    WENCA
    WENCA --- ---
    Jo, tak tak. :)
    WENCA
    WENCA --- ---
    Mam vydani To snad nemyslite vazne z totacovejch dob, ale zivotopis ne e. Oc jde?
    WENCA
    WENCA --- ---
    CHARION: Kam Feynman smeroval? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam