• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVERPG - $HADOWRUN : hello Case, this is Wintermute, its time to talk


    "Chces si hrat na stiny? Tak teda poslouchej, kamo; pak si to preber a pouc se z toho co nejvic,
    ponevadz nevedomost zabiji rychlejc nez kulovej blesk."
    ~ Ess El El, hadi saman

    Tak jdem na to:

    >> Labka.cz : Project Shadowrun
    >> GM: Overdrive
    >> Postavy
    rozbalit záhlaví
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    jup...pro me to znamena jedine...znova se poradne naucit pravidla, abych v takovych situacich nebyl zavisly na tom, ze si to hraci pamatuji...stejne jako s hackovanim, sice mam seznam jednotlivejch kroku a akci, hezky mi to usnadnuje praci, ale stejne nakonec koukam zmatene :)njn...precist znova poradne...ale uz sem se v tom trochu ztracel...ale stejne myslim ze za to muze ten chlast :)

    OVERDRIVE: btw. neptal ses nekoho po tom tisku tech Aniversary core rules?

    PRAWITZ: Mas ty nejaky Prawidla? Prawitzi? Nebo ti mam hodit link, at muzes mezi tridenim kamionu taky neco studovat :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    souhlas s Prawitzem, taky me tim dave sral a misto, aby hral, hadal se o to, co muze a nemuze udelat. GM ma DYCKY pravdu.


    vic rano, nebo spis vecer. jdu konecne spat.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    PRAWITZ: hehe hlavne mam pocit ze vetsina tech sporu zacinala u toho, ze sem zapomel, jaky mi kdo rikal cislo driv, nez sem si to nekde napsal a taky jsem se v tom trochu ztracel...musim vic trenovat :)
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    PRAWITZ: jen se neboj. cviceni dela mistry, je to tim, ze sme pred tim delsi dobu nehrali moc intenzivni akce, bylo tam hodne cestovani a pribehu a ja taky obcas zapominam mechanismy co delsi dobu nepouzivam. chce to dycky znovu nacvicit. A Dejv vetsinu casu spolupracuje. Ale vubec se neboj dopriste, dodelal jsem si tahaky na co bylo potreba a dodelam i dalsi. Rad byvam pripraveny se vsim vsudy. Btw. hodne spatne si pamatujem tu palbu davkama, uz jsem si to poresil a je pravda, ze by to cely bylo trochu dynamictejsi...
    PRAWITZ
    PRAWITZ --- ---
    JVMLOK: Sak jo, mi se to libilo a fakt jsem si to uzil. jen drobny tip pro priste-nedopravej Daveovi takovou demokracii a bud vic diktator, nekdy to bylo fakt otravne to vase dohadovani o kosky...
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    PRAWITZ: Hehe...nikomu nezbylo nic jinyho nez roleplay...byl to shadowrun :) ...no moc dobry to bylo :) takze cekam ze priste to bude este lepsi heeej? Az neco vydelas, nejaky vlakna se daji sehnat, eventuelne nejakej podraz od GM...ale z tebe zatim posedlyho demonem delat nebudu...ses takovej prirodni...mozna future toxic ;)


    OVERDRIVE: Btw. premyslel jsem o motivaci spokojene DJ z paradniho baru k tomu, aby se pridala k partiicce runneru a piratu...kteri ocividne nejsou uplne ze zassady dobre nalozeni...a pak mi to doslo...a myhlo by se ti to libit... Co my vime o technomancerech a jejich osobnich a citovejch potrebach. Nimimalne ale do baru, ve kterym tahle kocka ztravila pod patronatem mistni "crew" nejmladsi leta a dospivani, do toho baru do kteryho nezabloudi skoro nikdo jinej než desperadi a rváči co se jich na oceánech plaví, každej smrdí mořem a rybama a půlka z nich si nemůže ani dovlit kybrprotézu tak postaru nosí háky a pásky přez oči, jsou hluční, chlastaj a vždycky po tobě chtějí nějakou divokou muziku, což vždycky skončí rvačkou, přinejlepším s jedním dvěma mrtvýma...a nebýt tvé v podstatě nedobytnné pozice za pultem a obecnymu respektu k majiteli podniku, dovolili by si i mnohem víc, což sis už vyzkoušela na různých toulkách po předměstí...jo...život tady není úplně příjemnej ale má to v sobě něco...vzrušujícího...a pak do baru přišel ON. Nedbaly drženi cigárka, nepřítomnej pohled kterej jakoby koukal skrz tebe, líný pohyby, jako by hýbat se pro něj byl nějakej externí podnět, jako by i dýchal proti vlastní vůli...a přesto..nebo právě proto...jenom nachviličku se vaše oči setkaly, když se rozhlížel po baru...pak se tam rozpoutala rvačka a už tio nevěnoval pozornost...když odcházel, zkoušela sis ho jen tak ze zvyku proklepnout...a to ti teprve řeklo, že je někdo výjimečnej, víc stroj, než člověk... a nvíc po něm zůstala ve vzduchu taková nejasná vůně...kedyby se tak aspoň ještě na rozloučenou otočil a kývnul...ale on nic, jakobys neexistovala...když ty jeho společníky vidíš podruhé, už s nima není...ale třeba by tě k němu mohli dovíst...navíc na jejich uzlu sedí někdo zajímavý... s ní by sis taky mohla rozumět...možná je na čase zvednout kotvy...protože všechno stojí zato, setkat se s ním znova...


    OVERDRIVE: Peklo je, že když budeš hrát jak ji, tak Pazua, tak se ti dva nikdy nepotkaj...ale podpbny stav mysli ti prece neni uplne cizi, ze :D
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    PRAWITZ: Hehe...nikomu nezbylo nic jinyho nez roleplay...byl to shadowrun :) ...no moc dobry to bylo :) takze cekam ze priste to bude este lepsi heeej? Az neco vydelas, nejaky vlakna se daji sehnat, eventuelne nejakej podraz od GM...ale z tebe zatim posedlyho demonem delat nebudu...ses takovej prirodni...mozna future toxic ;)

    OVERDRIVE: Btw. premyslel jsem o motivaci spokojene DJ z paradniho baru k tomu, aby se pridala k madicce runneru a piratu...kteri ocividne nejsou uplne ze zassady dobre nalozeni...a pak mi to doslo...a myhlo by se ti to libit... Co my vime o technomancerech a jejich osobnich a citovejch potrebach. Nimimalne ale do baru, ve kterym tahle kocka ztravila pod patronatem mistni "crew" nejmladsi leta a dospivani, do toho baru do kteryho nezabloudi skoro nikdo jinej než desperadi a rváči co se jich na oceánech plaví, každej smrdí mořem a rybama a půlka z nich si nemůže ani dovlit kybrprotézu tak postaru nosí háky a pásky přez oči, jsou hluční, chlastaj a vždycky po tobě chtějí nějakou divokou muziku, což vždycky skončí rvačkou, přinejlepším s jedním dvěma mrtvýma...a nebýt tvé v podstatě nedobytnné pozice za pultem a obecnymu respektu k majiteli podniku, dovolili by si i mnohem víc, což sis už vyzkoušela na různých toulkách po předměstí...jo...život tady není úplně příjemnej ale má to v sobě něco...vzrušujícího...a pak do baru přišel ON. Nedbaly drženi cigárka, nepřítomnej pohled kterej jakoby koukal skrz tebe, líný pohyby, jako by hýbat se pro něj byl nějakej externí podnět, jako by i dýchal proti vlastní vůli...a přesto..nebo právě proto...jenom nachviličku se vaše oči setkaly, když se rozhlížel po baru...pak se tam rozpoutala rvačka a už tio nevěnoval pozornost...když odcházel, zkoušela sis ho jen tak ze zvyku proklepnout...a to ti teprve řeklo, že je někdo výjimečnej, víc stroj, než člověk... a nvíc po něm zůstala ve vzduchu taková nejasná vůně...kedyby se tak aspoň ještě na rozloučenou otočil a kývnul...ale on nic, jakobys neexistovala...když ty jeho společníky vidíš podruhé, už s nima není...ale třeba by tě k němu mohli dovíst...navíc na jejich uzlu sedí někdo zajímavý... s ní by sis taky mohla rozumět...možná je na čase zvednout kotvy...protože všechno stojí zato, setkat se s ním znova...

    OVERDRIVE: Peklo je, že když budeš hrát jak ji, tak Pazua, tak se ti dva nikdy nepotkaj...ale podpbny stav mysli ti prece neni uplne cizi, ze :D
    PRAWITZ
    PRAWITZ --- ---
    JVMLOK: Prawitzovi nic jineho nez roleplay nezbylo-viz komentar "ale jasne ze jo, coz nic nemeni na tom ze stejne budes koule na noze". faktze zajimava experience zahrat cerstve uplacanou postavu a totalne necivilizovaneho desperada(s mizivou znalosti cehokoliv co zavani technikou) s nabusencema pres 50 pts karmy:D
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    PAZU jeste dostane prilezitost, ale ta kundicka na tom obrazku, proc ne DJ z toho baru Mezi Svety, jak tam dela barnana ten animae...a DJ technomancerka z madagaskaru :) to nezni jako uplna hloupost...a co se Pazua tyce, Taky myslim ze je to dobra postava ale neda se s ni behat moc casto, i kdyz je to kriminalnik byvalej, furt ma nejaky povinnosti a nema cas furt...a me se nechce do kazdyho runu srat Sekci...takze kdybysis udelal tuhle...rekneme...civilni :D postavu, tak to bude akorat...na to cos postnul se este mrknu...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: mam technomancera, musel by se doladit, byla to moje prvni postava podle ctyrek, ale: https://www.nyx.cz/index.php?l=notepad;note=39802

    a tady mam face:

    https://www.nyx.cz/index.php?l=notepad;note=51850


    jinak Pazua si jako rad necham, postava mi vyhovuje, jen jsem z nej chtel udelat babenku, ale kdyz ne, tak ne...
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Btw. ta borka na obrazku mi pripomina S.O. z knizky Snowcrash :)
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE: na pozvankach se pracuje, ale jsou to lamy, tak to chvili potrva. Co se postavy tyce...nebranim se nicemu, pouze do urcite miry ovsem...Pazu uz je ten kdo je a kdyz pro nej budu mit beh, bude muset hrat Pazu. Jestli si chces udelat nejakou peknou Miu,(to je slovni spojeni...udelat si Miu..to uz se ti i povedlo he :) nekde nahore jsem videl odkaz na generator postav ;) 400BP do zacatku zatim stavilo vsem (teda krome toho Pazua ;) a da ti to prilezitost si udelat uplne na miru i setting...a bude to mnohem univerzalneji hratelna postva...btw...nepremyslels nekdy nad technomancerem??? to jen tak na okraj ;)

    A jinak jo...hrajem, nemame cas se hadat o picovinach :) akorat se tam obcas nekdo zabrzdi, ale dokud nespi GM, jede se dal, ze...A urcite priste zase s Prwitzem...takova cista duse jako je jeho postava, to spravne doplni tym...vis jak, kazdej furt nekam specha, pak prijde Prawitzuv cerny bijec a povida....Date si nekdo kaficko??? :D
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    moc hezka dj shadowrunnerka, rozhodne ji pouziju jako design nejake sve zencke PC, ze by na Madagaskaru?

    Hele pane JVMloku, nemoh bych si trosku predelat design sve postavy? Ze by jako platilo defacto vsechno, cele pozadi, zkusenosti, minulost, jen by se to cele vztahovalo k zencke? Kdyz uz v tymu zadna jina neni?
    Ani by se nemuselo ostatnim hracum rikat, ze je to defacto ta sama postava, proste by jen potkali nekoho, kdo ma stejny vlastnosti, vybavco a nahled na svet, jen by to byl nekdo jinej.... Mohla by se jmenovat Mia?

    Jinak pan JVMLOK by mi moh dodat emaily na svoje kamaradicky, mam nejaky zbytecny pozvanky sem, tak at uz mame konecne nejakej rozumnej domlouvaci prostredek, pac bych jako hraval svama, mate kvalitu toho puvodniho hrani, nez si u nas ve stare bande lidi zacali vyskakovat jeden na druhyho misto aby hrali. He?

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    vyhlasuju MESTSKY shadowrun?
    Sorbak? Gaf? Obrazek? este to tu nekdo cte?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    jinak je docela mazets do tohohle vseho poslouchat Sex Pistols, Crash, Front 242, Cobalt60, Atari teenage riot, Sonic Youth a podobny vylomeniny... doporucuju...



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GAF: tak jako jedno to neni, ze pokud neco extremniho chces musis proste naboostovat pomoci karmy a ta neni zadaco, pravda shadowrun proste nepocita ze superhero class, nebo aspon ne uplne, vzdycky je o pak pretazene nebo nedotazene... da se to ovlivnit tim, kolik bodu das postavam do zakladu.
    chtel jsem tu hrat tuhle linku, ze jako supermany typu wolwerine, spiderman a spol, ale nikdo se nechyt, neni to tu moc comixove zamerene rek bych...

    Vem si treba Motoko Cisonagi a pokus se ji udelat podle pravidel shadowrunu, jestli se Ti to povede, udelej jeste Bateau a budem a muzem pak zahrat GITS, co ty na to?
    Ja bych do toho jako sel, ne ze ne.

    Jinak ja zas pochopil jak jsou mysleny ulice VELKOMESTA. Praha je desiva prdel, kdyz srovnas s ukrutnou prazdnotou nedelniho dvacetimilionoveho mesta plneho mrakodrpau, socek, smradu, pulicnich kazatelu... nam hrozne chybi, jako Evropanum ten pohled na azijska a jihoamericka mesta, ktery se v Shadowrunu hrozne odrazi. Vsimnul jsem si toho az kdyz jsem to videl na vlastni oci, je to, jakobychom zapomeli na jeden level cele hry.
    SaoPaolo v nedeli je proste misto, kde nekoho muzes pobodat na ulici a ovolnym krokem odkracet.
    Uvidi te tri socky, kery se otocej a zapomenou.
    Zaroven vrazis do multikulturniho davu ne turistu, jako je tomu v Praze, ale proste vsech tech lidi, co tu maji cvtvrti a zijou podle uplne jinejch pravidel.
    Prvni mesic Ti pripadne, ze litat 2x tydne letadlem je neco zvlastniho, pak zjistis, ze pokud delas business nic jineho te neceka, taxiky, bary, letiste, anonimni ulice.
    Sotva stihas si do pameti nahravat mista, jmena ulic... nemas cas prozkoumat zkratky a vychytavky, beres co je, jako kdyz v bitce zvednes dlazebni kostku, abys mel zbran...

    Tohle je ma experience, ktera mi pomohla pochopit cyberpunk jako dalsi rovinu existence. Nerikam, ze London, Praha, Barcelona a Pariz jsou neco mensiho, neco moc jineho, nez Rio a Sao Paulo, ale je proste jine, kdyz to vidis ocima intenzivnich zablesku okamziteho businessu, kdyz v jednom meste koupis fet a v druhem ho vyjedes a mazes do vysoce technicky specializovaneho mista abys tam byl hackerem o 4 levely vis nez vsichni ostatni. Pak jdes po ulici a vidis sileneho kazatele, typka, co okrada pred Tvejma ocima dva turisty a vidis, predavkovanyho na ulici. Pak proste vystoupis z taxiku, abys koupil cigara a nejakej spinavej typ, nastesti bez noze, Te chce nasilim obrat... kdyz ses ja, tak nastoupis do taxiku, pote co do nej zduchnes az upadne, nekdo jinej by ho klidne zabil a dav by se jen zavlnil.
    U vil bohatych a stredni tridy bezne hlidkuji lide v sakach nebo unformach a neexistuje, ze by nemeli samopal, bezny hlidac ma bubinkovy revolver a neprustrelnou vestu.
    Je 33C ve stinu a tebe za 24 minut ceka dalsi skok letadlem. Chvilku budes muset vysvetlovat, proc mas prirucni zavazadlo plne dratu, harddisku a podivne poslepovane elektroniky...
    Datove toky jsou nepredstavitelne pomale, kdyz neco chces, musis si to vzit na miste...

    Takhle to vidi nekdo, kdo prijede delat v hexadecimalnim kodu do Brazilie, kdyz se predtim zastavil v Parizi a nez se dostane do Prahy, zastavi se v Lodynske MTV.

    Videl jsem ted cyberpunk z pohledu hackera, zjistil jsem, ze opravdu chodim ulicemi Shadowrunu. Relativne straslive vzdelany [pocitace na cca 5], relativne ulny punk [s vyholenou hlavou, kerkama, pircama, bosky mezi kravatama a sakama]... mas jen notebook, tri trika a druhy dziny jsou v pradelne, panaky v kazdym hotelovym baru chutnaj stejne [jsi bohaty proti vsem okolo, mas po kapsach dve firmeni a jednu svou kreditku].... od ostre reality Te deli cerny brejle, jedno zduchnuti, obcas nabouchana ochranka, ktera vubec nevi, co jsi zac...

    Tesim se do Tokia, reverese.
    GAF
    GAF --- ---
    V X-Men Origins - Wolverine je slušný fyzický adept na střelbu z pistole. Došlo mi, že mít magií naboostovanou athletics a jednu bojovou schopnost má být vlastně "ten nejjednodušší pravý" fyzický adept a mam dojem, že jsem ten nápad ještě neviděl.

    Zkoušel jsem to vytvořit v generatoru a stejně by to bylo přehnaný - nevim, jestli jste viděli film - musel mít střelbu a agility tak na 8 a zvládat výskoky a dopady na 10 metrů spojené se střelbou a akrobacií asi jako by byl syn Jet-liho a Arwen. I když on ten člověk pracuje pro bezpečnost USA, tak to je pak asi jedno.
    MACLINKS
    MACLINKS --- ---
    OVERDRIVE: akorat nevim jak dlouho by takovy clovek preziv v boji by ho videli na vzdalenost 500 kM :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam