• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVERPG - $HADOWRUN : hello Case, this is Wintermute, its time to talk
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---



    Jinak podarilo se mi najit docela dobrou "fotku" Martyho Caspera, s kterou on nadsene souhlasi, ze jako je to on... takze tady.




    tajdle je jeden Nick Slaughterhouse




    jeden Vlado Hromada.... [dokonce s jeste nepotkanou Jasminou Saharazad Amirah Nova ;]






    a dokonce snad jeden Johny Englis i se svoji milo Jessicou aka Geasou





    jen Garnathem Langustou si nejsem uplne jisty, ale myslim, ze tohle by mohlo sedet
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    A jinak gratuluju k povedenymu runu.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE: tyvole nevim proti komu vedes krizovy tazeni, ale klidne v tom pokracuj, me je to prdel. Ja hraju se sourcama, hraje se mi tak dobre, postavy ktery potrebuju si dycky nejaky vytvorim a netrpim pocitem, ze aby to byla zabava tak to musi byt co nejvic psychedelicka halucinace. Nikdy me tyhle hady Pink Mohawk vs. Black Trenchcoat nebraly.
    Cil=Zabava. Jinak neexistuje zpusob jak to hrat spatne, asi jenom kdyz nekdo kurvi radost ze hry ostatnim..
    Ale klidne se vypovidej :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    tyvoe, jak jsem se ted sam na sebe rozkecal [stacilo na to slovo Berlin! :) ], tak jsem si vzpomel, jak jsem se dohadal s lidma z auditu Tvorime vlastni svety [RPG]...
    Dal jsem tam tehdy popis sveho DrD sveta Siberia, ktery jsme vymysleli s Disparitym + Hienou a jedim dalsim typkem asi 14 dni... Pointa toho celeho byla v tom, ze ten svet je hodne totalitni, hodne nebezpecny, hodne nesvobodny ve vsem, co jen se da hrat, ale ta nesvoboda tomu dava dost zajimavou hloubku [boj proti tridnimu nepriteli mi vzdy pripadal zajimavejsi nez boj proti Stare Blazkove, ktera jen pomlouva, oboji je predem prohrane, ale jedno v sobe ma jakysi heroismus, druhe je proste jen otrava... IMHO].
    No a tak jsem tam prednesl svuj svet a oni se na me sesypali proto, ze 18 pevnosti, ktere jsou jedina mista obyvatelna pro cloveka je pojmenovana 1-18, ze misto, kde se tezi "Neco-co-kazdy-chce" je pojmenovano Klondajk a vubec, co je kurva to "Neco-co-kazdy-chce".

    Marne jsem tehdy vysvetloval, ze na to se maji vysrat, ze dulezity je princip toho sveta a jmena pro 18 mest jsou prece uz jen skin, ktery si tam muze placnout jinak Anglican a jinak Japonec, dyk na tom mene nezalezi.

    Taky jsem jim nevysvetlil, ze "Neco-co-kazdy-chce" je prece daleko zabavnejsi moznost pro gamemastera, jak rict svojim hracum, ze tam maji utikat, sec jim nohy staci a kazdy gameMaster si prece rozhodne, jestli to bude holcici kundicka nebo hromada zlataku, podle toho, s jakejma hracema hraje ne?

    Nevysvelil jsem, ze jmena jako Gruzhurumburg a Vulkograzd se pro me hrani vubec nehodi, protoze vetsinou hraji s hraci, kteri takova jmena nedrzi v pameti a zbytecne by mi pak kazili atmosferu tim, ze by si mesta prejmenovali. [proto taky se snazim hracum, kteri pojmenuji sve postavy nejak nezapamatovatelne, rychle vytvorit vhodnou prezdivku, protoze Urscumung, Kaspar a Garnath Langusta jsou jmena zapamatovatelna, ale Irodiroxas Mahrenbursough uz zas az tak dobre jmeno neni, pokud se mas kazdou chvili ptat co udelal tvuj... kdyz na nej vyskocil goblin s tesakem].

    Clovek obcas proste prohraje, proti vsem tem nadsencum, kteri maji problem s tim, jestli se rekne pancir nebo brneni a kteri maji problem s tim, jestli tahle zbran ma v sobe smartlink do zakladu a je to tak napsany v pravidlech nebo je to jeji lacina cinska kopie, ktera mela predtim pet jinych majitelu a nekdo z ni vykuchal vsechnu elektroniku a pak ji prodal za 2x vetsi cenu nez original z katalogu]...


    MMchodem, pokud by nekdo mel chut si precist svet, ve kterem se da sehnat "to-co-kazdy-chce" a pevnosti se tam jmenuji 1-xx + Benatky, Klondajk a Drakospar, ale jinak je tam hvozd, ktery funguje podobne jako cinska lidova armada a druidi jsou nejkrutesji pastevci stromu na svete, kde z kosti a snu povstavaji mytaga a kouzla funguji jen nekde a jeste v zavislosti na atmosfere mista, kde jsou pronasena [tohle me vzdy lakalo, hrat "magicke pozadi", tak, ze nektera kouzla proste nekde a nekdy nebudou fungovat, napriklad v bordelu, ze bude daleko lepe fungovat smyslova manipulace a za bourky spise "ledova sprcha" nez fireball...]... no kazdopadne ten svet, kam se odleteli draci skryt, pred ekologickou katastrofou, kterou si zpusobili sami, a lidstvo je tam jeden z nejnizsich evolucnich clanku a take nizko na potravnim retezci... tak tady:

    Komplexní svět do dračího doupěte nebo jiného RPG
    http://overdrive.anhedonia.cz/rpg/siberia.html
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---


    hehe, Taxikar

    jeste jedna vec me stve na tech, co berou sourcebooky a cely shadowrun hrozne vazne: to, ze se v tom spatne propleta realita s runnem, bavi me pristup, ktery prave byl bezny pro nas Lol playing v MSL, kdy treba Sorbak videl obrazek buchty sedici na uvazku pro lode jako reklamu na lubrikant, pak to najednou videl v runu ... ted naposled jsme zas pouzivali relnou mapu jako kulisu pro shadowrun a treba ja jako hacker jsem se jal browsit realny net a zjistil, ze kamery na dnesnim webu vidi to, co postavy musely horkotezko zjistovat dronama...
    to spojovani dneska je neco, cemu se uz pozdejsi pravidla moc vzdalily, ale zas jako ne herne, treba ta prosycenost wiifi je cool, ale harat to moc jako SF a Fantasy uz zas neni cyberpunk podle meho.
    Ale mozna jsem se zasek u poetickeho Neuromancera a space opery me proste jen neberou ;]
    Atmosfera Blade runnera + Indiana jonese + kulhanka.
    To je prave imho bozi na Kulhankovejch starsich vecech, ze mycha treba prazske tramvaje s upirama na namesti Bratri Synku a uplne mu to zeres. Stroncium uz je pak proste jenom jedno dalsi SF a to jeste dost marny a dobra je v nem scena, kdy si hraje na dooma/system shock ;]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: mmchodem, je treba dost velky problem, sehnat nejakou postavu ve formatu metarasy jakou potrebujes, treba orckou barovou devku sezenes pomerne tezko, nebo treba troll medik a tak. ne ze by to neslo, ale vsecko jsou to jen kulisy, tak jak na divadle, nebo tak... to je prave to, co se mi nikdy nelibilo na systemu sorcebooku a potazmo na 4.0 pravidlech. zakladni pravidla jsou designovana jako hrozne akcni, atmosferou obrazku a celkove pojetim, ve dvojkach jsou takove spis srandicky a je to vic punk.
    argument proti tomu je, ze vsecko mas pak v Sourcebookach, jenomze tam je zas ten problem, ze s tou atmosferou dostanes i diktat toho, co a jak. pak se to deli na 2 typy hracu/gm - jedni, kteri se sprtaji pravidla a sourcebooky, coz ja nejsem a ani nebudu, pac proste nemam cas to cist [tedy hlavne chut] a druhe, kteri jim ty pravidla a napady bori tim, ze to necetli a vymyslej si neco, co treba pravidla muzou zakazovat...

    Jedna ze zakladnich postav, v nasem Shadowrunu je Timmy a jeho kamos Packa [pes]. Oba maj esenci 0. Proste nemaji ZADNE lidske ja a presto se chovaji jako to, z ceho jsou vytvorei. To je naprosto zakazane podle pravidel. STejne, jako byvalo podle pravidel zakazane to, ze postava/NPC muze byt posedla AI, pripadne, ze AI vubec existuji.

    Pak z toho vnikaji hlasky: "Hrajem jeste podle pravidel Shadowrunu.", jo. Hrajem, ale beru to tak, ze jezis kristus je Kamil Strihavka stojici na zidli, ktereho Vilem Cok bicuje kusem lana a hraji si pritom na to, ze jeden z nich je Jezis a druhy jeho Kat a soudce Pilat.
    To je podle meho daleko bohatejsi, nez brat vazne vsecko, co je kde na obrazku nebo napsane. Je to hezke, ze si nekdo vymysli vlastni svet, ale ja neuznavam boha, ja jsem buh, delam si svet vlastni.
    Nelibi? Hmm smula.
    Jeste jsem nevidel sourcebook, kde by byl muj oblibeny meta-human bar U Ruzove kundy [kterej ma v logu hadej co?] a nebo klasicke misto setkani vsech mojich postav Epoxidovej Svab.
    Jeste jsem nevidel sourcebook, kde by orkove znasilnovali elfky a tocili to na video.
    Protoze amici jsou holt mirne kastrovani ;]

    Aaaah, jsem se rozepsal, a prozradil 2 zapletky, ktere jsem nechtel ;]
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE: je to wallpaper z pokracovani Shadowrun: Retuns - Dragonfall. Vychazi za 26 dni cca :)
    Jinak sure, tvuj rybiz :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---


    hezke, sice jsem nikdy nepochopil, proc by pistole mela byt velka a nepohodlna [ze zkusenosti, cim je to vetsi, tim blbej se to taha z podkabadtu a nosi u sebe], kdyz dneska 8rana .45 muze byt ve formatu baby glock, ale nekdo to tak rad ;] [Sorbak, Burkhar, ze... ;]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: aha, vidim medveda ;] ok ;] zmenme to na Mesto ;]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: ?? v Berlinej je Pyramida Aztechnologie?
    Jinak je mi to de-facto uplne sumak, pokud je to vykradene z nejakych sourcebooku, protoze na Sourcebooky SR nehraju, tedy ne na ty pribehove, zatima ani na dovednostni/vybavcove. Nebavi me, nechat se sourcebooky rozsirovat a omezovat, vzdycky, kdyz to nekdo zkusil, tak se pak zacala plest atmosfera cizich predstav o svete s tou nasi, to neni potreba. Mame pomerne jasny svet, ktery plyne z OldSchool hrani a i kdyz by mi nekdo dal presny sourcebook Seattle, nebude me zajimat, protoze je proste mimo...

    "Cisniku?! Cisniku?! Prosimvas, tadyhle v mem martiny plave realita, to jsem si neojednal, odneste to!"
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    berlin ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---




    no jo, no jo, undergroundove propagandisticka pozvanka do Seattle, mesta, kde muzes protancovat strevicky za jedinou noc ;]

    aneb hornich 10 000 seattle
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---


    jeden z clenu Seattle Hells Angels [kupodivu na metarasy nejsou rasisticti, asi proto, ze se jich v dobe premen vetsina zmenila na trolly, orky a trpasliky. elfy v lasce moc nemaj, teda kdyz nepocitam mrdani v bordelech]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---



    Ares Predator, nahore standardni, dole s laserem a tlumicem

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---



    Nick Slaughterhouse's contact, gun-dealer, gunslinge adept, Lizzy AK47
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: sak jo,proto sem na to upozornil, zahral jsem si dobre,ne ze ne... potesilo me,ze ta linie by mohla nekam vest,docela rad bych to udrzel,podle meho je to sance na vybudovani puvodni ideje Shadowrunu,jako kdyz jsme zacinali hrat v MSL. zadni vojacci a maskace,pekne hezky gangsterka ve meste. uvazuju,ze bych namotal Slunka,estli maji net,tak Kristina mu ukaze,jak se pouziva Skype... otazka je,kdo to ukaze Pravicovi,uz sem to zkousel a tvrdil tehda,ze mu staci nyx ;)
    imho to po Skype neni az tak spatny,dokonce i Burkharovo lameni funguje...
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    stojim pred zavrenejma vratama do karaze, z pod kterejch tece krvava skvrna, kdyz vola majiteli, telefon zvoni uvnitr... procez se nepodivam co je zadverma.

    Aha, tak tohle jsem z tvyho popisu pochopil uplne jinak. Nebylo to holt idealni pres ten skype. Vubec jsem si to s tim barakem nespojil, myslel jsem, ze jsem proste slapl do nejake louze. Ze to tece zpod nejakych dveri mi uplne uniklo. Tak nic, no.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    jinak ja sam si musim pochvalit, jako GM, ze se mi timhle runnem podarilo nechat vykopnute dalsi souvislosti a ruzne neuzavrene cesticky, ktere odkazuji k vetsinu obrazu a k cele mensi dejove linii.
    libil se mi taky postup: pouziju tohle reseni - neuspesne, a druha postava: pouziju to same reseni - kupodivu neuspesne [aneb kdyz nejaky zpusob nefunguje, opakuj jej tak dlouho, dokud fungovat nezacne.]
    taky me pobavil Sorbak: Shadowrunner, ktery nevi, jak rychle vydelat 2000Y na ulici [i kdyz by mel jit do areny se mlatit, ukrast auto, vykrast dum...]
    + stojim pred zavrenejma vratama do karaze, z pod kterejch tece krvava skvrna, kdyz vola majiteli, telefon zvoni uvnitr... procez se nepodivam co je zadverma.
    kluciii, zda se, ze tady nekdo ztratil Shadowrunnerske instinkty, neni-liz pravda.
    Hehe, Shadowrun neni poslouchani zupackych rozkazu, ozbrojit se a vtrhnout tam, ze? Shadowrun je zasranej survival.

    MMchodem, jak se panu Slaughterovi libilo me reseni problemu "strelim jej do oka a bude mrtvej?", tedy moment, kde jsem mu postavil za nepritele neco, co muzes rozstrilet na kusy, ale ono to zase sroste; zadne misto, kam by to slo strelit do oka.

    typicky Casper, misto, aby vyjednaval, tak vsechny, s kym se moh bavit a priori strelil, nebo zastrelil. podle toho dopad.

    hezky, peknej prvni run, ja se bavil, uc se, az umres, muzes zapomenout
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---

    Dalsi hrani [po praci 20-24], over Skype

    8 hlasy od 2 respondentů

      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      II. Oldschool Run

      2 Linie: Mary Caspr:
      Zadani od Vlada Hromady: Najdi elektronickou krabicku na GPS pozici 47°32'3.19"S 122° 1'54.03"Z , kde toho casu se nachazi favella a wasteland, kam se neda pronikonout pomoci techniky zavisle na signalu vnitrniho Seattle [zadna mrika, zadny signal pro drony, ktery si neudelas sam].
      Prubeh:
      Mary se pokusil o pruzkum pomoci FlySpy dronu, kterezto se mu nejaky bot pokusil ukrast, takze to zabalil a jel na misto osobne.
      Pred fyzickou barierou slozenou ze zvrakovanych aut potkal hlidace, mutovaneho cloveka, ktery uz byl ve vysokem stadiu poskozeni toxickou zonou a spanelsky/portugalsky zdeloval Casperovi, ze pokud prekroci hranici, kterou on hlida, dostane se do zony hrozneho nebezpeci. Protoze mu Casper nerozumel, zastrelil jej, cimz si vykoledoval to, ze ulici uzavrelo 15 bojovniku z favely s automatickymi zbranemi, tim padem mohl jen na skladku. Pokusil se o prunik a pote, co rozstrilel ducha stareho homelesse s brokovnici [viz obrazky]. ktery tam byl, aby zastrasil vetrelce. Nasledoval souboj s duchem skladky, ktery se stridave pohyyboval jako cerv pod kuzi, akorat v odpadcich, pak se zmenil v obrovskou pest, ktera zarazila Caspera hluboko do odpadku, odtahla jej v bezvedomi nekam pryc. V hlave mu pritom kricely hlasy [v mandarinstine]: Jiiiidlo Jiiidlo.

      2. linie: Nick Slauhhterhouse - elf, zabijak


      Zadani:
      Date: 12-05-2077, 23:23:23, Seattle Area
      Platba: 20 000 nY
      Target: najit ztracene bedny se Sefovo Spinavym Pradlem ukradene pred dvemadny skupinou runneru z Alaska Transports
      Cas splneni: 12-07-2077
      Kontakt pro predani: db74d12b2c42bd5e0e87eb515534eb5a


      Prubeh:
      Nick se pokusil zavolat svemu kontaktu, aby mu sehnal hackera, s nim se po hadani domluvil na 10% z budouciho zisku a dostal na jednu noc Anonimous hackera, ktery jej odkazal na novinky z predesle noci. Za spojeni obrazku z novin s realnymi lidmi pozadoval 3000Y, ktere Nick nemel a nenapadlo jej jak by k nim moh prijit [zkusil lichvare, kde odpoved byla 100% urok/tyden + predas geneticky profile, Provident mu zas nabidnul 500 s tim, ze vrati 800 na konci tydne... ;]
      Nakonec se Nick je podivat na misto minulych zprav, kde byly bedny ukradeny Casparem a zbytkem shadowrunneru pri minulem runu. Na miste se porval s nejakejma speedovejma fetakama, ale podarilo se mu dostat se ke kamerovym datum, ktera v kooperaci s hackerem na telefonu [ktery mu buh-vi proc zacal najednou pomahat jen za prislib 3000Y] ztotoznili s Martym Casperem [pres auto].
      Slaughter se tedy vypravil do opravny aut, kde vsak bylo zamceno a jeho napadlo jen nechat na zanamiku vzkaz.
      Nasledoval hovor primo na verejnou linku Maryho Caspera, coz vedlo k tomu, ze nez se Casper utopil ve srackach, stihnulk predat pozici, kde umre.
      Nasledovala scena zcela podobna tomu, co se odehralo s Casperem.
      Ve favelle jej pustili na smetiste, s tim, ze uz se odtamtud nesmi vratit, jinak bude zastrelen, jako vsehcny veci, co se vraci ze skladky.
      Pak scena se zastrelenym bezdomovcem s brokovnici, strileni do odpadkoveho cerva, strileni do ruky z odpadku, ktera drti a bezvedomi.

      Spolecna cast:
      Oba "shadowrunneri" se probudili ukrizovani ke stene skladiste zavaleneho odpadky, nad ohnem kotel s horkou spinavou vodou, oba jsou jen v zakladnich hadrach, celyh od spiny a krve.
      Kolem je 10 deti a jedna matka typu bachyne-vestonicka venuse.
      Jedno z deti paratem ze 3 exteme silnych mutovanych prstu vytahne hreby Casperovi, ktery ma zkoncit jako ghoulska vecere.
      Nick pomoci ukryteho monovlakna urizne hrebik, jterym je ukrizovan a osvobodi se, pricemz Casper pride o ruku a zkonci s rezavym hrebikem ve vnitrnostech, kdyz malatne zkousi utect.
      Utok na bachyni + na dite s paraty.
      Nalezena vladova krabicka, ktererou jeden z ghoulu ma pripojenou k mozku, utek na nakladnim vlaku.
      V jeden moment Casper prijde i o druhou ruku.
      Po telefonu Vladovi Hromadovi je obema vyplacen podil za ziskani krabicky a jsou vzdysnym taxikem dopraveni do safe-house, procez jsou oba dekontaminovani a osetreni.

      Konec runu, tak jako pri prvnim to "neprezil Langusta", pri druhem to byl Casper.
      Vse zustava dale otevreno, pouze Vladovi se dostal do rukou zvlastni kousek MetaHardware....
      To be continue...
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam