• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    QUBIINTER-ART GALLERY, aneb nebojte se prezentovat své umění
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    Tak další pokus o anketku. Předchozí evidentně moc velkej úspěch neměli, tak trošku jinak ;)
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    Toni Marinov
    Zlobivé kotě
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    a propo, teď jsme si nechali přivést z Bulharska prvního Toni Marinova a úplně boží. Mnohem lepší než na fotce! Hodně detailní práce, veselý barvičky a postavičky, fakt moc hezký :)
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    SAGEMA: hehe, to jo :)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    MANIFEE: velmi se jí to povedlo, melouny jsou téměř dokonale přesný :)
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    SAGEMA: to mě taky :)) je to zajímavej nápad, navíc se jí to imo hodně povedlo :)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    MANIFEE: jj, to já beru :)) Jen, že to není pro každého :) Ale ty fotky lidké tělo vs. ovoce mě dost oslovily.
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    SAGEMA: jojo, to jo :) Ale aspoň je to cena už za hotovou fotografii, někteří umělci tam mají cenu jen za motiv, takže vyvolání se musí platit ještě zvlášť. Tady na tisk dohlídne přímo autorka a ještě to podepíše. Navíc má ty fotografie limitovaný, což taky dodává na ceně. Co se týče jí osobně, tak už si vybudovala trochu jméno. Píše se o ní v různejch článcích, kde se srovnává s ostatními světovými umělci apod...
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    zajímavé věci, a ještě zajímavější ceny...
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    Barbora Bálková
    Půlhruška

    BB:
    "Paralelu ženského těla a přírodních produktů jsem použila v sérii fotografíí s výmluvným názvem Ovoce. Ženský akt je téma dost tradiční, ve kterém se dá těžko něco zásadního objevit. Nebylo to ani mým cílem. Mým záměrem bylo pohrát si vtipně s tvarem a vytvořit fotografii s ambicí čistě estetickou."
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    Barbora Bálková
    Brnění
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    Tak ještě něco od Barbory Bálkové :) Tohle je ze série Masky
    Barbora Bálková
    Až pod kůži

    BB:
    "Na fotkách je zachycena stále jedna a táž tvář upřeně hledící dopředu. Charakter portrétu neudává výraz tváře, ale maska, která tvář překrývá. Jednotlivé masky jsou vytvořeny z různých materiálů: biologických i nebiologických, člověkem vytvořených předmětů denní potřeby, jejichž využití pro vytvoření masky je trochu netradiční, přesto například plechové formičky silně připomínají skutečnou středověkou rytířskou zbroj. Na druhou stranu, některé materiály jsou dost vzdálené potřebám obličeje. Například sbírka starých hodinek po předcích několika generací pospojovaná tak, aby pokryla obličej, vytváří obludný dojem monstra, které má vepsáno ve tváři nekompromisní plynutí času. I když jde stále jen o netradiční pokrývky tváře při stejném formálním provedení, volba různých materiálů si vyžaduje odlišný výklad jednotlivých masek. Některé opravdu fungují jako jakési brnění chránící křehkou tvář (např. formičky), jiné tvář spíše odhalují ve své surovosti (např. šunka), která evokuje člověka s popálenou pokožkou odhaleného na spodnější vrstvu kůže. Jiné křehkost tváře ještě zvýrazňují jako v případě masky z peří, která umocňuje dojem zranitelnosti člověka. V tomto smyslu se mi připomněla stará známa pravda, kterou si mírně přizpůsobím a to, že masky dělají člověka, což se v tomto případě ukázalo jako silnější tvrzení než to, že oko je oknem do duše. Maska sama o sobě mne zajímá jako cosi, co víceméně v přeneseném slova smyslu patří k našemu každodennímu životu. Je to forma zbraně, kterou užíváme za účelem obrany, ochrany, zastrašení, ale i vábení, zvýšení atraktivity, pobavení, zvýraznění emoce atp."
    FREEDUX
    FREEDUX --- ---
    nektere veci od balkove hodne zajimave
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    Kdyby jste měli zájem o passnutí více fotek od autora, který vás zajímá, tak dejte vědět :)
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    Sid - Míjení
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    Monika Schillingová
    Roh
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    Barbora Bálková
    Půlbroskev
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    kdyby jste znali někoho kdo dělá pěkný šperky a měl by zájem prezentovat je na modní přehlíce v Anglii, tak dejte vědět. Víc info kdyžtak na nástěnce. Díík :)
    TWILIGHTZONE
    TWILIGHTZONE --- ---


    tato vystava je otevrena pro vsechny umelce, kteri chteji svou tvorbu vystavit....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam