• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COLOMANKOVY - asociovanie o kovoch, vybrane kovy v kazdom moznom slova zmysle...
    WIREBORNE
    WIREBORNE --- ---
    COLOMAN: Spíše se zdá, že je to jedna z příčin. S tím že primární příčina by mohla být mutace (polymorfismus) v genu regulujícím jeho hladinu v buňce.

    http://www.pubmedcentral.nih.gov/articlerender.fcgi?tool=pubmed&pubmedid=16914832
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    ..Vraj jeden z nasledkov Arzheimerovej choroby je aj hromadenie sa zeleznych iontov v istej casti mozgu..
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    LIB.: fpoho;;; ja sa iba blogovo rozpisujem:D,
    ..v akom pracovnom odvetvi pracujete ? s akymi kovmi sa tam najcastejsie stretavas ??? ;)
    ..bolo by asi treba sem linkovat spriaznene cluby.. neviem jak este..
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    COLOMAN:ja neviem, nie som metalurg.
    zrejme striebro nedzi dobre na olovenom povrchu, tak sa pokryje medou, na ktore sa ukotvi potom striebro.
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    preco?? nedrzi to? odlupuje sa? scerna? ktore tazke kovy su este nekombinovatelne priamo pokovovanim? iba olovo je take "mastne"??
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    COLOMAN:samozrejme da.
    ale mas to tam predsa napisane,
    (jednostupňové vylučování stříbra na povrchu olova totiž nevede k dobrým výsledkům). Je třeba použít poměďování jako mezistupeň.
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    cit.:
    ".. že mezi olovem uvnitř a stříbrem na povrchu se ještě nalézá vrstva mědi. To naznačuje dvoustupňový postup, kdy na povrchu olova byla nejdřív vytvořena vrstvička mědi a až na ní stříbro (jednostupňové vylučování stříbra na povrchu olova totiž nevede k dobrým výsledkům). Je třeba použít poměďování jako mezistupeň."..
    ...nechapem: neda sa olovo elektrolyzou priamo pokovovat striebrom???
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    COLOMAN:pouziva sa hlavne striebro, dala by sa asi s mensim ucinkom i med.
    zlato nema oligodynamicke ucinky.
    striebro sa hromadi najviac v kozi, vlasoch, nechtoch, oblickach a plucach, myslim.
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    vygooglil som ohladom striebra vela veci ohladom oligodynamiky.. toto pouzitie je typicke len pre striebro, ci aj pre zlato a ine tazke prvky? ale kedze zlato je drahsie a ortut vysoko toxicke, tak sa nepraktizuju..?
    ..v ktorej casti tela alebo v ktorom organe sa hromadi striebro najviac?

    ..tieto linky tu mam zatial iba nahadzane,, este ich ani necital poriadne a budem ich triedit..
    nenasiel som ale clanky ohladom fotocitlivosti, historie a banictva,, tie asi budem musiet z kniznice...
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    Ag
    ..tuto stranku prosim pozrite a vyjadrite sa co a jako...:
    http://zoo.euweb.cz/np.ppt
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    vraj:
    Timur znamena /armensky/ "zelezny"; a aj meno Stalin sa da odvodit zo slova "ocel"...
    ..potvrddte-vyvratte..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam