• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COLOMANKOVY - asociovanie o kovoch, vybrane kovy v kazdom moznom slova zmysle...
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    ochrannu? ochranu jsem chtel napsat
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    KARCOOLKA: é... co presne "kravi" ta pryskyrice? nejakou rekaci? ochrannu? obrabitelnost? eleltrochemicke vlastnosti? :)
    KARCOOLKA
    KARCOOLKA --- ---
    Nevíte, kde v Praze prováděj na zakázku řezání kovů? Mám ocelovou desku a na ní povlak pryskyřice a nějak to ta pryskyřice kraví, nevím proč, pač v tý oceli asi problém nebude. Chce to nějaký bytelný stroj, ale kde ho vzít?
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    BORAG: jestli tam nemate do ceho dloubnout s indiem, sem s nim! :)
    BORAG
    BORAG --- ---
    teda když jsem to šel před chvíli zkontrolovat tak jsem si s tím ještě trošku pohrál :-)
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    BORAG: Nene, mas se cim vytahovat, muzu jen potvrdit, Indiovy nuget jsem videl poprve v zivote...
    BORAG
    BORAG --- ---
    a ještě bych výčet doplnil o kovové, měkké indium, pak práškové samarium, pevný lesklý antimon a pak obligátní arsen. Zapomněl jsem na něco?
    BORAG
    BORAG --- ---
    tak se mi včera tady podařilo najít (když jsem hledal novou pikslu sodíku) pár ampulí s kovovým cesiem, pak kovový telur a pár podobných srandiček. Myslím že i galium tam bylo. Nechápu na co to tady lidi potřebovali.
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    CHEMIK: SeO2 je celkem uzitecnej ne nejaky oxidace, ale jedovatej, mno ...
    BORAG
    BORAG --- ---
    ouki, už jdu, zdržel mě tu trochu Michl
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    BORAG: Prijd se podivat, v labu 320, vchod ten nejbliz ke schodum. Tam jsi jeste nebyl, tam jsem ted prestehovanej, mam tu vlastni digestor, sice malou, ale moji
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    Selen je nezajimavej, toho jsem mel v laborce tuny, cervenyho i sedyho, oxidovali jsme ho na SeO2 na oxidace dsicnou a vysledek sublimovali, docela pekna anorganicka preparacka, ale nic svetobornyho.
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    BORAG: nene, jednou me librium znicil, ze jsem psal nakou blbost v tox. auditu, ze jsem selen zahrnul mezi "otravu kovy", to jako... vubec ani nezkousej :)) Ja nasel nakej prastarej selen na skole taky a byl potazen jakymsi duhovym filmem .. zrejme vlivem oxidace.
    BORAG
    BORAG --- ---
    CHEMIK: galium? Tak to se tam zajdu kouknout! To já mám v laborce (ČR) pikslu selenu, ale to se asi nepočítá, co? Navíc je to takové hnusné šedočerné.
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    WILDENBURY_SQ: vyfotim, ale nemam fotku kam dat na net, abych ji sem pak pastnul. Jo a doma mam tantalovej plech, ale ten vyfotim az tak za rok +-
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    CHEMIK: hoh, vyfot :)
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    WILDENBURY_SQ: Mne se tu vali galium, zrovna kapalny ;-)
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    válí se mi tu na stole beryllium, coby novinka... jen najit silu vyfotit, linknout..
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    LIBRIUM: superoxid
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    CHEMIK:ale dobre premiesana zmes s dusicnanom disperguje termicky castice obsahujuce Cs+...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam