• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COLOMANKOVY - asociovanie o kovoch, vybrane kovy v kazdom moznom slova zmysle...
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    Jajajá jsem v tom castecne nevinne, ja se bavil treba i o telluru, ten uz castecne kovovy charakter ma :)
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    a je to tady ;-)
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    WILDENBURY_SQ: Diazomethan taky voni po filakach ;-)

    BTW, jsem zvedavej, kdy zase dostaneme sprdana od zdejsiho sefa, ze se zase nebavime o kovoch, protoze skatol a smrady, to urcite kovy nejsou, to nebyl ani ten selen kterym to zaclo, natoz kovy uslechtile ;-))
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    ..hosi;; ste fajnovy.. chvylu som chodil na iny server stima svojimi vecama, ale aj mierne to flakal,, porobim upravy a dam nazbierane veci aj sem...
    inak Vam pomerne minimalne rozumiem, dost mi musi zapracovat predstavivost..
    ..prisahate vsak ze kecate o kovoch predpokladam;)
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    a v ruznych kytickach (btw fialkach atd..) opravdu ve stopovem mnozstvi obsazeny je a je to jeden z mnoha "tobaco flavours"...
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    BORAG: To pisou v literatůře, ja ke koncentrovanemu nebo cistemu skatolu nečuchal, nejsem blazen :)
    BORAG
    BORAG --- ---
    obávám se, že to co jsi doposud považoval za fialky opravdu fialky nebyly...
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    zvlastni.. skatol v hodne nizkych koncentracich voni "po fialkach", ale pri vetsich ma "silne fekalni zapach" :)
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    BORAG: ja znam jen ethandithiol, strasny, kdyby mi nekdo provedl neco opravdu oskliveho, mam v rukavu plan na (ne)peknou pomstu.. a jestli ten selan a tellan neni horsi, tak to je pohoda, to psali nejaci neznabohove.. Skatol opravdu tak smrdi? Kys. indolyloctova, indolylmaselna, indol-3-karboxaldehyd az tak strasne nesmrdi, kdo by rekl, ze 3-methylindol bude :)
    BORAG
    BORAG --- ---
    ta asi neznají ty pravé fekální radovánky tvořené kombinací skatolu a etanthiolu...
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    CHEMIK: "someone defines smell of Se2H and Te2H like a worst smell in the world" :))
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    WILDENBURY_SQ: Spis citit...
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    CHEMIK: tak jo, skvela mnemotechnicka pomucka, videt selan v realu, urcite na nej nezapomenu :)
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    WILDENBURY_SQ: Ale no tak, je to tak dulezity? Udelej si z nej selan a hned ti bude pripominat nekovovou siru ;-)
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    Tyjo, proc mam furt vsugerovano, ze selen je kov, jednou jsem ho nekde videl a diky jeho "kovovemu" vzhledu se nemuzu tehle sugesce zbavit..
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    ale ty anion-radikaly zneji zajimave, nejake blizsi info, link?
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    BORAG: jojo, birchovy redukce jsou moc popularni, zrovinka si jdu kyblicek drasliku hodit do kapalneho amoniaku, snad abych to zakápl cesiem :)
    BORAG
    BORAG --- ---
    no, tak ještě třeba různé birchovy redukce, pak příprava některých aromatických aniont-radikálů, no a samozřejmě pak NaK na sušení...
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    bezne pouzivane v org. synthese
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    CHEMIK: (to je taky snad jediny vyuziti, co me napadlo..)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam