• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COLOMANKOVY - asociovanie o kovoch, vybrane kovy v kazdom moznom slova zmysle...
    rozbalit záhlaví
    VERNY
    VERNY --- ---
    XCIDER: Za komunismu bylo zakazany prechovavat doma neopuncovany drahy kovy (hromadeni bohatstvi bez moznosti kontroly statem). Bylo to tak vyhroceny ze jsi musel po vytvoreni sperku vracet i piliny s naprosto minimalni ztratou (cca 0.5%) . Ted je to tak ze si muzes koupit drahy kov jen pokud jsi zlatnik (tzn po ukonceni ucnaku, stredni, ci vysoke v oboru) coz je totalne debilni zkon, jelikoz studenti musej lizt do prdele nekomu s licenci - ma to pry uchranit drahe kovy pred obohacenichtivymi podvodniky. Vsude jinde ve svete je trh s drahymi kovy volny a nekde se da sehnat i levneji (napr korea ma g stribra za 1/3 cesky ceny). Diky tomu je ilegalni prevazet neopuncovane dk pres hranice (ceka me to pristi tyden tak mi drzte palce)
    - kupodivu si je muzes koupit na dobirku od zahranicni firmy, a i v CR existuje jeden obchod, kde stribro prodaji komukoliv (driv chteli prukaz studenta specializovaneho na sperk) ale posledni dobou dost polevili (Benet v praze v dlouhy)
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    XCIDER:
    XCIDER: mylis si zlato a zlato:)
    tie bars z banky, s cajchom, su financne rezervy.
    to je legislativne nieco ine, nez prkynko na zachodu.
    detto kuskove zlato u zlatnika.
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    btw. Neni Coloman nahodou zlatnik ? ten by nam k tomu mohl neco rict, me se to fakt nezda, ze by mi zakon branil koupil si za svoje legalni penize drahy kov (kdyz to teda neni U235 nebo plutonium)....
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    uplne to vidim na novinky.cz : "U mladeho muze bylo nalezeno 50 gramu platiny a temer 1/4 kg zlata ! Bylo proti nemu vzneseno obvineni z prechovavani drahych kovu". :))
    btw. Fidelis Schlee se v nejakem rozhovoru chlubil, ze ma doma ze zlata i prkynko na zachode...
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    XCIDER:
    WILDENBURY_SQ:
    no, ste husti. ale bacha, aby vas niekto nenatrel, lebo ak by vam to nasli, myslim, ze tie dosledky by nespocivali vo vylizani prdele...
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    Ať si nějací buřti z úřadu vylížou prdel...
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    LIBRIUM: povidam, me zajima akorat kde ho nejlepe nakoupit, na uredniky hazim bobek.... i kdyby me prisli zkontrolovat, tak nic nenajdou, poklad bude bezpecne ukryty :))))
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    XCIDER: neviem, ale drzanie velkych objemov financnych rezerv ako drahych kovov podla mna ano:)
    vsak sa opytaj na danovom urade alebo kde...
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    ATREY: ok, checknu to a pripadne se domluvime. kamarad v safime dela, sice nejake matematicke modelovani, ale zeptat by se mi tam mohl...
    BORAG
    BORAG --- ---
    XCIDER: ne jen Pd/C. Onehdá jsem v jedné staré skříni našel ca 5-10 g prachového Pd. Původní štítek byl ještě psaný švabachem.
    ATREY
    ATREY --- ---
    XCIDER: Jestli potrebujes neco koupit v Safine, tak to udelej jako ja. Nech si to objednat na firmu a odkup to od ni. Koupil jsem si takhle 50g stribrneho dratu. Bo se muzem domluvit a udelame to pres me.
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    BORAG: jako ze najednou nebyvale stoupne tvoje spotreba Pd/C ? :)))
    ja o to mam zajem prave proto, ze jako chemik jsem presvedcen, ze v dobe stoupajicich cen paliv a tim padem i potreby vetsiho zuslechtovani ruznych horsich uhlikatych paliv je investice do Pt/Pd velice rozumna. A nemusel bych mit ani ten bar, platinu bych snesl klidne ve forme plechu, dratku, nebo i soli, jen nechci platit o moc vic nez je burzovni cena.
    asi se zkusim zeptat v Safime, jestli neprodavaj i fyz. osobam...
    BORAG
    BORAG --- ---
    investiční palladium?? Asi razantně změním přístup k Pd-katalyzátorům :-)
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    LIBRIUM: cili tahle firma http://www.avarrio.cz/zlate-slitky.php#aktualni-nabidka (a spousta dalsich) jsou protizakonne ??
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    CHEMIK:
    XCIDER:
    s velkou (90+%) istotou som presvedceny, ze drzat velke financne prostriedky fyzicky u seba ako drahe kovy nie je v sulade so zakonmi. nehovorim o zlatej soske, ale normalnych cajchovanych tehlickach z bankovych rezerv.
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    LIBRIUM: me moc nejde o zakony, chci mit svuj Pt-bar pekne u sebe :))
    a jelikoz zlato se da koupit naprosto bez problemu, at uz v mincich, nebo v barech, nevidim duvod, proc by to u Pt melo byt jinak...
    kazdopadne kdybys vedel o jaky zakon konkretne se jedna, dej vedet, me prijde divne, ze by mi nekdo mel zakazovat mit doma hroudu zlata, obzvlast pokud ji muzu normalne koupit...
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    LIBRIUM: To snad uz bylo zruseny. Nebo to dokonce ani nikdy neplatilo v CR. Vim ze takovy zakon mely USA, ale jak je to dneska??...Naopak investicni zlato je dokonce osvobozeny od dani apod..

    Ale kde se primo koupi investicni platina to nevim.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    XCIDER: myslim, ze zakony nedovoluju fyzickym osobam drzat vacsie obnosy penazi vo forme drahych kovov ako investicnu rezervu...
    to ide imo len na cierno. ze zo desat 0.5 kg bars...

    mozno by bolo mozne to obist, keby si to deklaroval ako drahy kov na zlatnicke/dekoracne ucely, ale keby si v tom mal stotisice-miliony, tak by si na teba posvietili tak ci tak, ak nevlastnis velke zlatnictvo...

    aj zlatnici vacsinou velke mnozstva kovov, ktore prave nepotrebuju, maju deponovane v sejfoch vo velkych bankach.
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    nevite, kde se da poridit investicni platina, ale tak, abych ji skutecne dostal do ruky ?? vsude kde jsem hledal, ji clovek akorat zaplati, ale zustane deponovana nekde daleko, v cizim trezoru...
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    ..a akurat citam tuto knizku a je very gut a doporucujem vrele aj zazobemym chemikom s viacrocnou praxou..
    http://www.martinus.sk/data/tovar/_l/21/l21509.jpg
    ..skoda ze ked som ja chodil na zakladku a strednu nemal stastie na nikoho z profakov, ktory by vedeli takto pisat o chemii.. urcite by sa dal na chemiu s ovela vacsim elanom... tato kniha je vpodstate pisana tak, ake som mal volakedy fikcie ohladom tohoto topicu.. takto uplne necakane si precital tuto knizku a ulavilo sa mi hodne.. scififantasy jak vysite a pritom 99procent real...
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    ..vyrobu koloidneho striebra zahajil, ale este nerozbehol, lebo nemam fotak.. bez fotenia to nechcem..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam