• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COLOMANKOVY - asociovanie o kovoch, vybrane kovy v kazdom moznom slova zmysle...
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    COLOMAN: Ono to jako sliz vypada, ale kdyz to promyjes ethanolem a ususis, je to KRYSTALICKE stribro. Ne Koloid.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    CHEMIK: zrkadlo sa ti podari vytvorit len na dokonale vycistenom sklenom povrchu za kontrolovanych podmienok -- ked to hodis do skumavky/banky, zahrievas a miesas, vyredukuje sa ti koloidne striebro.
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    škoda že neumim pochemicky;)
    "sliz" Ag z dusicnej - predsa ta zrazenina, čo po zneutralizovani dusicnej vylopatkujem pomocou Cu plechu.. nevem ako to inak nazvat, bolo to akoze take slizske..
    treba to nazývať "srazenina" ?
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    sliz Ag z dusicnej mi taky neni jasny :)
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    Jinak typickej koloid je mliko.
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    COLOMAN: Nejak nechapu cemu rikas sliz Ag z dusicnej. Ag v HNO3 by mel byt roztok, jestli tam mas sliz, tak to je neco jinyho. Jak si to dostal a jak ten sliz vypada? Mne napada treba v pritomnsti chloridu AgCl, ale podle popisu to nemuzu specifikovat.
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    CHEMIK: jasne ze to Ag budem recyklovat v dusicnej. Ja si len myslel, ze ten Ag sliz sa nazyva "koloid". Kamos poradil, ze kamen je mozne postriebrit natrenim koloidneho striebra na povrch. Ja si teda myslel, ze natrem na povrch kamena ten sliz co pochadza z dusicnej. Tuto chalani mi vysvetlili, ze koloid je nieco ineho. Ja vyguglil tie lahve fest zriedeneho volaco homeopatickeho a nepozdava sa mi teda, ze ten koloid bude schopny volaco vobec postriebrovat. A ten Ag sliz z dusicnej podlateba bude drzat po uschnuti na povrchu tej skaly? pravdepodobne neodolam tomu, aby to vyskusal,, len preistotu sa opytam ci to neni dajaka fest volovina to skusat vobec...?

    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    LIBRIUM: Nedela se takhle stribrny zrcatko? Mel jsem za to ze koloidy se musej srazet nejakym specialnim redukcnim cinidlem, formaldehyd mi z nejakyho duvodu tane na mysli.
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    COLOMAN: Rozpust v HNO3 a postup stejnej jako jsem ti uz nekolikrat popsal. HCl s H2O2 nedoporucuju, protoze se ti naoxiduje i to stribro a dostanes tam srazeninu AgCl. Minimalne na povrchu pilin - ztraty.
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    LIBRIUM: tie koloidy, co predavaju na tej dole uvedenej stranke je co zac?? to je uplne bezne koloidne striebro? kebyze urobim doma podla tvojho postupu, dostanem to iste co oni predavaju?? co oni predavaju, sa mi zda byt fest zriedene a za tu cenu co si zato pytaju, nebudem tym doma pančovať..
    vidis to realne, ze ten kupeny koloid natriem na volaky kamen a po vyschnuti ten kamen ostane postriebreny??
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    ku koncentrovanemu roztoku striebornej soli pridas amoniak a glukozu a zahrievas, kym sa nevyredukuje vsetko striebro...
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    ááá;; hovadina.. ved to koloidne AG je ako homeopatikum.. aspon co vtych flaskach predavaju.. tym sa striebryt asi nebude dat...
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    na vyrobu koloidneho striebra treba vyslovene soľ striebra -AgNO3???
    to AgNO3 rozpustit vo formaldehyde alebo kys.mravcej???

    podla vas ked toto natrem na volaco, bude to drzat a bude sa to dat po uschnuti lestit?? ci to iba fáma..
    http://www.koloidne-striebro.wz.cz/index.html?pod=/1x0.htm
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    koloidne striebro mozes ziskat napriklad redukciou roztoku striebornej soli vhodnym cinidlom (mravcan, formaldehyd, glukoza..).
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    LIBRIUM: to delenie Ag od Cu uplne chapem, doteraz to aj robil, ok.
    ja si iba myslel, ze to co mi vznikne je koloidne Ag...
    ..ak to neni teda koloidne Ag, ako vyrobim koloidne Ag, popripade koloidne Cu????
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    COLOMAN: Ag od Cu mozes oddelit napriklad tak, ze to rozpustis v kys. dusicnej a potom vyredukujes striebro kovovu medou.
    alebo med rozpustis HCl + H2O2 a zostane ti Ag.
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    jinak ja s kolegy slangove oznacuji jako koloid vse, co nejde zfiltrovat beznymi laboratornimi metodami, takze tak :)
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    COLOMAN: koloidni roztok je suspenze castic ("srazenina", ale ta to prave neni, protoze to je koloid..nedochazi k usazovani a nebo VELMI pomalu); uvadi se, ze koloid obsahuje pevne castice 0,5 - 20 A (jako angstrem, nevim, jak vlozit ten znak... 10^(-10)m. ). filtrovat lze jen pomoci ultrafiltru..
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    ajaj,, davaju sa najavo moje fatalne nedostatky vedomosti z chemie..
    - co som doteraz recykoloval Ag v kys.dusicnej a vzniknuty sopel neni koloid?
    - skusim teda brusny kamen ponoryt a uvidime...
    - mam vela Ag pilin spolu s Cu pilinami. Ako oddelim Ag teda??
    - koloid je mozny vyrobit iba zo soli kovov vyzrazanych pomocou red.cinidlom?
    - co je vlastne koloid s vlastnymi slovami???
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    ja bych to urcite udelal kyselinou mravčou :o))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam