• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COLOMANKOVY - asociovanie o kovoch, vybrane kovy v kazdom moznom slova zmysle...
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    SNICKERS: No v Praze určitě neni rozhodně jenom jedna a rozměry se určitě dělají pod 2 cm. Hliník, mosaz, hlazenka, měď, etc.. Si projdi nějakej katalog hutních materiálů
    SNICKERS
    SNICKERS --- ---
    JUNIOR: No nějak se mi nechce obcházet dílny - a v práglu je po krátkém google zdá se jen jedna, a nějak se nedokážu vybavit jak tam jdu a ptám se na malou kovovou kostičku.
    Takže radši ten profil. Ale pak je tu problém s velikostí profilu. Nejsem si jist jestli se pod 2cm dělají nějaké hlinikové čí z jíného hezkého kovu :o)
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    SNICKERS: Já bych si koupil profil materiálu jakej potřebuješ (materiál a velikost) a normálně to uřízl a opiloval. Jednoduší už to asi nebude. A přístup ke svěráku s pilníkem a ruční pilkou seženeš snad všude.

    Nebo pokud máš soustruh tak ještě líp na tom uděláš perfektní kostičku. Nejdříve bych upíchl z hranolu kus potřebné velikosti a pak vyhladil stěny pomocí nože.

    A pokud potřebuješ fakt kostičku jenom do 2 cm, tak bych oběhl nějaké kovodílny a aby ti dali nějaký odřezek, kterej stejne poletí do šrotu. A nemusíš to ani kupovat
    SNICKERS
    SNICKERS --- ---
    CHEMIK: To mě napadlo, přeci nebudu házet tolik peněz.
    Tak možná takhle..
    co potřebuju, abych jí vyrobil? Zatím jsem s kovem nedělal tak na mě buďtě hodní :o)
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    JUNIOR: Snickers to sam neumi a ptal se kde ji sehnat, pripadne chtel poucit, jak ji vyrobit.
    SNICKERS: Ty ceny jsou vysoky, protoze jsou to cisty prvky, proto kdyz uz, sel bych do neceho exotickyho, kdyz chces hlinikovou kostku, zkus nekde schrastit nekoho kdo obrabi hlinik, v dilne apod. a je to vec za pakatel.
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    WILDENBURY_SQ: Tak co se tu řeší... ?
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    JUNIOR: Není.
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    SNICKERS: Asi jsem minul pointu dotazu a něco mi uniklo, ale je to tak těžký si vyrobit takovou kostičku... ?
    SNICKERS
    SNICKERS --- ---
    KUATO: No spíš mi šlo o to že takovou kostku nesežene nikdo v ledajakém železářství ;) matek mám doma dost
    KUATO
    KUATO --- ---
    SNICKERS: no prinejhorsim by se dala pouzit velka matka. sice to neni uplne kostka a ma tu uprostred douru s vroubkama, ale zase je to z poctiveho zeleza a skoro zadarmo :o)
    SNICKERS
    SNICKERS --- ---
    ATREY: No ne :o)
    Paráda.. děkují.. koukám se na hlinikovou a stojí to cca 80 euro, tak snad najdu něco mírnějšího, pokud ne tak dám něco stranou asi)
    Díky moc ;)
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    BORAG: Aby ty ses nechyt taky, jeste cekam na nejakej obdivnej prispevek od Wildenburyho :).
    BORAG
    BORAG --- ---
    skvělá je ta sada vzácných plynů!
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    ATREY: Ta wolframova by se mi libila :).
    ATREY
    ATREY --- ---
    SNICKERS: Tady maji i nejake kosticky z ruznych prvku: http://www.smart-elements.com/index.php?arg=pse&lid=11
    SNICKERS
    SNICKERS --- ---
    CHEMIK: Chtěl bych jí spíš někde koupit. V životě jsem nic podobného nevyráběl. Ale je mi jasné že se koupit jen tak nedá, takže se spíš ptám kde jí sehnat.
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    SNICKERS: A k cemu smeruje tvuj dotaz, chces tu kostku nekde koupit a nemuzes to najit, chces ji vyrobit, chces si ji odlit, chces poradit slitinu, kov, teploty tani????
    SNICKERS
    SNICKERS --- ---
    Dobrý den..
    možná to píšu do špatné diskuze, možná je to mrtvá diskuze, každopárně kdyžtak mě smažte.

    Už delší dobu přemýšlím o kostce kapesných rozměrů - třeba strana o rozměrech 1-2cm, z nějakého kovů čí mramorů. Nerad bych aby to bylo zlato, prostě to jaksi nejsem já.
    Upřímně řečeno netuším proč po té kostce tak toužím. Asi to bude tím že takové věci jen tak nevygoogluju.

    Za případné tipy děkují)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    nalezeno, je to zihani na mekko
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    existuje nejaky cesky vyraz pro "spheroidised", ma to byt urcity stav ktereho ma dosahnout ocel hodim kontext

    METALLURGICAL STRUCTURE
    Microstructure: The steel shall be supplied in the fully spheroidised annealed condition and show no Lamellar Pearlite.
    Carbide Segregation: Shall be measured in accordance with SEP 1520 - 78 and be 6.3 max
    Grain Size: The steel shall be fine grained with a grain size of 8 max. taken in accordance with Jernkontoret fracture sample.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam