• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COLOMANKOVY - asociovanie o kovoch, vybrane kovy v kazdom moznom slova zmysle...
    TROJKA
    TROJKA --- ---
    Vcera Sliti skvele, diky za učast, přiletěle motyle

    TROJKA
    TROJKA --- ---
    Hlásím tento čtvrtok další Slití v Kotelne Štvanice, od poledne do polnoci, bude bronz , hlinik , 10 kg tyglik, pískové formy i vosk, odborníci i pankáči, pivo v Bikejesus či ve Vile. .atd ..)
    TROJKA
    TROJKA --- ---
    COLOMAN:
    POOWL: pánové, díky za vcerejší účast při první tavbě bronzu v Kotelne, máme radost a příští měsíc budem pokračovat !)
    TROJKA
    TROJKA --- ---
    . .tak tedy mohu pozvat tento ctvrtek vpodvecer na amaterske odlevani mosazi a bronzu v Kotelne na Stvanici pod Fuchsem, budou picky a pivo, caj kafe a mozna i neco opečem. .mozno i s detmi. .vlastni tyglik vítán !)
    POOWL
    POOWL --- ---
    TROJKA: cau, o co ze by slo, nejakej technologickej support?
    Tenhle týden nebo příští? V kolik?
    Kdyžtak pošta
    TROJKA
    TROJKA --- ---
    . .mistři , poptavam někoho , kdo ma zkusenosti s tavenim a odlevanim mosazi, material budou stare kohouty a armatury a chteli bychom.mit mosazne medailičky. .posledni tyden v unoru na Stvanici , Kotelna. .trochu mejdan k tomu , no aspoň pivko!))
    POOWL
    POOWL --- ---
    stříbro jeste tady:
    Ögussa | Branch Prag
    https://www.oegussa.at/en/contact/branch-prag
    nebo
    Výkup zlata Praha - nejvyšší ceny zlata v Praze
    http://www.oro-praha.cz/

    možná i Soluna nebo Benet.
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    Ahoj, nejaky typ kde nakupovat material?
    Mam zacit obchazet sberny dvory? Potrebuju cin a zinek (medi mam dost:)
    ...stribro musim do safiny? nebo jsou i jine kanaly?
    COLOMAN: supr web, nato jsem nenarazil...
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    COLOMAN: Nejsnazsi budes mit namichat toho 1 kg. V tom musi byt podle zadani 850 g Cu, 100 g Sn a 50 g Pb. Zatim tam mas 460 g Cu, 20 g Pb, 20 g Sn. Vychazi mi to, ze bys mel pridat 390 g Cu, 80 g Sn, 30 g Pb.
    Pokud bys chtel pridavat jen urcite dva kovy nebo pripravit te slitiny min, napis, spocitam to taky, tohle je jen nejjednodussi moznost.
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    COLOMAN: Procenta jsou hmotnostni?
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    ešte jedna vec, potreboval by som volakoho, kdo spolahlivo je schopen pracovat s číslama -počítat..
    Pred pár mesacma som z nedbalosti špatne namiešal pár kilo zliatiny -bonz.
    je mi luto ten matroš vyhodit, tak ešte by som si dal jednu šancu to napravit...
    K Cu som omylom namiešal strašne moc olova (zdroj cínu nebol čistý cín, ale stará SnPb spájka)

    zadání:
    mám 500 g CuSnPb errorslitiny,
    z toho je 8% Sn+Pb, ktorý sa skladá z 50%Sn a 50%Pb. (defacto namísto 8%Sn omylem jenom 4%Sn+4%Pb)
    Kolik gramu Cu a Sn a Pb pridat k errorslitine, aby som ve finalu obdržel
    Cu s 10%Sn a 5%Pb?

    (tavící kelimek mam jen do 1kg)

    snaťsomsa normálne vyjadril...
    poprípade díky zapomoc
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    SimVás, asi banálna otázka:
    kde by šlo sehnať vČR čistý 4N zinek za normálnu cenu?
    guglim, ale nacházim jenom
    Výprodej - SVĚT PRVKŮ s.r.o.
    http://svetprvku.cz/14-vyprodej
    a
    evek.vip (nechci)
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    COLOMAN: pajkovacie naradie (odporova pajka alebo taka ta stara, masivna kovova, ktora sa nahrieva nad horakom), ako spajka roztavene olovo. plus teda, robit to v dokladne vetranom cisto pracovnom priestore, nosit pri pajkovani elastomerovu polomasku s filtrami typu P3B a po skonceni prac upratat zvysky olova a umyt vodorovne povrchy saponatovou vodou (Pb aerosoly).
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    zdar:)
    pokud by ste chceli spájkovat olovo k olovu, ako by ste postupovali? ,,spájka, tavidlo,,, je to vubec možné?
    alebo aj lepiť v nejhorším,,, ale čím?
    jedná sa o spájkovanie viac menších častí k sebe,,,
    CHRONOS
    CHRONOS --- ---
    Ahoj, sháním někoho, kdo odlévá do písku a byl by ochotný mi to ukázat /naučit. Případně nevíte o nějakém kurzu náhodou? Díky
    TROJKA
    TROJKA --- ---
    Zdar kovaci, shanim material na kovatka bucharu,ctyrhran cca 150 na 80 delka 200 . Nebylo by neco?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Prosímvás, dělal jste někdo kapelaci?
    ATREY
    ATREY --- ---
    Pahhh.
    Na co potrebujes anglictinu, najdi si knihy, na ktere te odkazuji.
    Votocka jsem doma mel a psal o techto jevech. Specielne jen kvuli tobe jsem se dnes dival do Remiho, ale tam uz to neni.
    Jinac nikde na internetech neni zajem, aby jste neco vedeli, krome obecnych dat.........
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    jakože ste to i vyslovene už hladali? ja fakt neumim anglicky, nemam šancu sa ani odrazit,,,
    aspon jeden volaky člank, alebo aspon volaku zmínku otom, nebodaj i foto by som si dosť vážil...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam