• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALISTAIRDorn - desková hra
    NECROHEALER
    NECROHEALER --- ---
    vidíme to stejně :)
    ta upravená pravidla reedice to neřeší ? v elektronické podobě ještě nejsou že ?
    RETHON
    RETHON --- ---
    i když je to divné, tak ano, protože v pravidlech není řečen způsob zabití nestvůry ... aspoň teda podle mého názoru :)
    NECROHEALER
    NECROHEALER --- ---
    o.k.

    a když vargen zabije hermana svitkem - vyléčí si jeden život ?
    MUFLON
    MUFLON --- ---
    Nebude, protože kouzla narozdíl od postav neumí procházet skrz teleporty.
    NECROHEALER
    NECROHEALER --- ---
    aha
    a když na pole teleportu sešle ohnivou kouli ? bude působit taky kolem obou polí teleportu ?
    ZORKAL
    ZORKAL --- ---
    NECROHEALER: Ne, bude to fungovat na oba smery - kouzelnik je jakoby na obou polich zaroven, takze je v podstate rozdvojeny...
    NECROHEALER
    NECROHEALER --- ---
    co se dá dělat :(

    dotaz na hru :
    kouzelník stojí na políčku teleportu a sesílá ledovou bouři - předpokládám že nebude fungovat kolem obou políček ale že si vybere jen jedno políčko, kolem kterého bude fungovat. Je to tak ?
    ZORKAL
    ZORKAL --- ---
    Fakt se omlouvame za ty prutahy, jeste se doladuji nektere veci a musime se jasne domluvit s Altarem, ale v podstate je to hotove...
    NECROHEALER
    NECROHEALER --- ---
    tak kdy máme očekávat to rozšíření ?

    NECECH
    NECECH --- ---
    Nemecky preklad Dornu je hotovy a ma ho nakladatelstvi Altar. Preju Dornu hodne uspechu na nemeckem trhu.
    HAC
    HAC --- ---
    GALENIUS: Kdyz dva hraji totez neni to totez.

    Mam kamarada ktereho jsem zatim niky neporazil (bez ohledu za kterou stranu jsem hral) a to jsme hrali radu her. Protoi jinym protihracum jsem obvikle dosahoval vyrazne lepsich vysledku.
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    Aha...
    Je pravda, když jsme to hráli poprvé, vedl jsem já. Vykosil jsem 4 postavy, poslední vyhrála s 1 životem.
    Teď to vedl párkrát kamarád šachista a to byla selanka. Zorkal neměl šanci.
    Je asi pravda, záleží na Zorkalovi.
    Přišlo mi, že občas často lifroval potvory do útoku průběžně a my je zabíjeli bez zranění...
    KERWIL
    KERWIL --- ---
    Jasne, zorkal musi tezit ze sve presily a hlavne ze skutecnosti, ze jeho temne ritualy vetsinou pusobi plosne zatimco karty pozehnani jsou jen minimalni mozna zachrana pro postavy a vetsinou situaci stejne uplne nerozcisnou, kdezto vhodne pouziti temneho ritualu byva brutalne ucinne.

    Zasadni je za Zorkala hromadit co nejvice krve a prichazet o nestvury pouze za cenu jejiho dalsiho nasosani. Jakmile Zorkal prijde o nestvuru bez toho aby sosnul krev, tak je to primarne spatne a pak nemuze cekat, ze bude pro postavy nejaka hrozba, protoze pak je jen bezzube leveluje a kdyz jsou pak postavy na vyssi urovni a Zorkal nema krev, tak je tezko nejak zaskoci. Pak uz je to opravdu tezke na hrdiny nejak vyzrat...
    RETHON
    RETHON --- ---
    GALENIUS: promiň, ale usuzovat šance na výhru po "párkrát jsme to hráli", je trochu uplně mimo mísu ;)

    taky jsem plácal takové nesmysly po pár hrách :) ... spíš se to chce zamyslet nad tím, jak hrát zorkala lépe
    PHEPAK
    PHEPAK --- ---
    GALENIUS: přesně tak, my když poslední dobou hrajeme i s altřernativními pravidly co se týče artefaktů, což je výhoda pro hrdiny tak stejně dostávaj pokouřit :) je to spíš o taktice.
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    GALENIUS: Take jsme parkrat hrali a Zorkal nas pokazde rozmasloval na kasi. Tolik k vyvazenosti.

    I kdyz pokud by jsme take brali hru trochu seriozneji, vypadalo by vse asi ponekud jinak. Kazdou figurku vzdy hraje jeden clovek kazi to predevsim roleplaying a chlast. Ale pokud to beru tak, ze primarnim cilem hry je pobavit, tak tahle podminka splnena pokazde dokonale :o)
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    Zajímalo by mě, použili jste někdy nějaké způsoby, jak trochu srovnat nerovnováhu mezi Zorkalem a postavami, aby byla hra vyváženější?
    Párkrát jsme to hráli a příjde mi, že Zorkal sám o sobě má vcelku minimální šanci na vítězství.
    SHAITAN
    SHAITAN --- ---
    tak jsem procetl diskuzi komplet od zacatku do konce a vidim to na vanocni nakup ^_^
    CUTOR
    CUTOR --- ---
    KERWIL: Taky jsem nejak mylsel ze ta druha edice v sobe zahrnuje i nejake rozsireni. Dorn doma mam. Ale pokud budou vetsi policka tak tam mozna budou uz pasovat nektere cinove figurky z dnd miniatures a to by bylo super. nic proti spalickum ci kartickam ale cinova figurka je lepsi.
    To je mozna duvod proc si to koupim stejne mam ta prvni verze co mam doma neni moje tak budu mit aspon svoji.
    Nicmene palce vam drzim protoze dorn je fajn hra.
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    KERWIL: Aha... Takže změny spíše minoritního charakteru. Nic, kvůli čemu by se vyplatilo nahrazovat stávající, rok starou verzi.
    Plán by se větší hodil, ale nutné to není. Kartičky sice jsou lepší než špalíky, ale ani to není hlavní.
    A pokud se zdaří změnu pravidel hodit na web, bude to ideální...

    Teď jen aby brzy vyšlo rozšíření.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam