• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BALVAN42Sociologie
    ROZTE
    ROZTE --- ---
    Mám otázku- možná trochu blbou o:)
    Kdo/kde se zabývá-vymezuje rozdělení společnosti na tradiční, moderní a postmoderní? Od koho to přišlo?
    Nebo je to obecný koncept, červená nit, který vlastně nikdo nevymyslel?:)
    Myslím, že jsem se o tom někdy od někoho známého učila- bez té postmoderny, o které jsem se učila později- jde mi ale hlavně o to, jestli to někdo uceleně konceptualizuje i s tou postmodernou...

    Čtu něco jiného- Tofflerovi a ráda bych si porovnala jejich koncept tří vln s tím, co se o vývojových stádiích civilizací/společnosti říká/píše v sciologických textech.

    Děkuju...

    A ještě otázka pod čarou- co podle vás vymezuje nástup postmoderny? Dalo by se tomu říkat něco jako informační revoluce?
    EPHEMERUM
    EPHEMERUM --- ---
    Ahoj, kdybyste měl někdo zájem, prodám tyto knížky:

    Jan Hendl – Kvalitativní výzkum, 2. aktualizované vydání, Praha: Portál, 2008.
    Jan Hendl – Přehled statistických metod, 3. přepracované vydání, Praha: Portál, 2009.
    Jan Jandourek – Úvod do sociologie, 2. vydání, Praha: Portál, 2009.
    Keith Punch – Základy kvantitativního šetření, 1. vydání, Praha: Portál, 2008.

    Knížky jsou v perfektním stavu, úplně nové, některé dokonce ani neotevřené, nabízím slevu 30-40 % z původní ceny.
    Díky, a odpusťte mi neodborný příspěvek. ;)
    ALUCARD153
    ALUCARD153 --- ---
    JELYFISH
    JELYFISH --- ---
    PALO_FABUS: zajimave, ze primo na kosmasu mi to davalo vyprodane..diky moc ya tip na tenhle web! objednano :)
    PALO_FABUS
    PALO_FABUS --- ---
    JELYFISH: nechápu sice, kde zmizela možnost vyhledání antikvární nabídky, ale ani v nových to nevypadá vyprodaně http://www.zbozi.cz/vyrobek/proc-tak-snadno-ivo-mozny/?q=Pro%C4%8D%20tak%20snadno%20mo%C5%BEn%C3%BD
    JELYFISH
    JELYFISH --- ---
    Dalsi tipy? Musi to byt koupitelne/stahnutelne na internetu, protoze nemam pristup do knihoven a ziju v zahranici. Jinak Mozny vyprodan. Achjo...
    Jinak kdyby vas napadlo taky neco o spojeni sport-politika, to by se mi taky hodilo do kramu...;)
    JELYFISH
    JELYFISH --- ---
    SHYLOCK: ehm, na amazonu to nabizeji za krasnych 438,71USD :D Tak to nevim...
    SHYLOCK
    SHYLOCK --- ---
    SHYLOCK: ja osobne to necetl,ale byl to jeden z hlavnich zdroju kamosky,ktera na tema klientelismus delala nejakou prezentaci.
    SHYLOCK
    SHYLOCK --- ---
    JELYFISH:
    Democracy, clientelism, and civil society
    Roniger, Luis, 1949-, Ayata, Ayse Günes, 1954-
    Boulder, Colo. ; London : L. Rienner Publishers, 1994
    JELYFISH
    JELYFISH --- ---
    Zdravim, meli byste nekdo zajimave tipy na cetbu na tema klientelismus? Tema me zajima v tom nejsirsim moznem pojeti, tj. nejen klientelismus politcky ale i ten ,,drobny" kazdodenni mezilidsky. Budu vdecna za kazdy namet.
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    to je fakt předpotopní časák... .)
    PALO_FABUS
    PALO_FABUS --- ---
    MIKATCHOU: mám jenom fotokopii jednoho článku, kterou mi udělala paní v univerzitním archivu ze svazku, kterou přinesla nějaká jiná paní odněkud z vyššího poschodí, a já pak čekal v kanceláři té první a díval se na ni, než mi to dokopíruje ; můj nejbizarnější zážitek z "přístupu" k databázi :))
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    FESTER:
    VSOUKOLOHLOR: to jsou nějaká prehistorická vydání, ne?
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    SHYLOCK: ano :) jde hlavně o menší companies zaměřené na aplikaci inovátorských přístupů a kreativitu, třeba Cír atp, ale moc toho není - to tedy zužuji spojení "aplikovaná sociologie" na něco, co bylo asi tou otázkou myšleno, jinak je samozřejmě využití ve státní správě (když jsem byl na MPSV naposled, zadavatelé grantů byly polovina vystudovaní z FSV) id BALVAN by mohl vědět konkrétněji
    SHYLOCK
    SHYLOCK --- ---
    tak jeden lamáckej dotaz:
    rád bych se zeptal,jaký možnosti nabízí sociologie člověku, kterej se specialuzuje na jají aplikovanou formu, v případě, že nechce pracovat pro společnosti typu MillwardBrown a další korporace?
    Otázka tedy zní: dá se aplikovaná sociologie využít v menší,více familiarní komerční společnosti?Popř.jak?Proč taková firma potřbeje sociologa?
    Děkuju.
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    MIKATCHOU: Existuje a dokonce je volně přístupná.

    Cesky lid
    http://tyfoza.no-ip.com/ceskylid/index.htm
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    ahoj, chtěla bych se zeptat jestli někdo z vás nemá nějaké výtisky časopisu Český Lid, nebo jestli třeba nemáte nějaké články v PDF co tam vyšly (naskenované, vím, že online verze neexistuje)... potřebovala bych se podívat na to jakým stylem se tam píše. Díky moc!!!
    PHANTA_RHEI
    PHANTA_RHEI --- ---
    DUNAR_: Thnx.
    DUNAR_
    DUNAR_ --- ---
    PHANTA_RHEI: Napiš Ondřeji Špačkovi z FSV/FHS, asi by se to dalo zařadit do série Sociologických večerů.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam