• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  BALVAN42Sociologie
  CICHLASOMA
  CICHLASOMA --- ---
  THORGRIM: U Deleuze často "složenina".
  THORGRIM
  THORGRIM --- ---
  RUZOVYKOLOUSEK: to si zatím nechávám v záloze, pokud nebude nic lepšího:)
  THORGRIM
  THORGRIM --- ---
  Ahoj, nevíte někdo jak se do češtiny překládá koncept "assemblage" (Latour, Deleuze)? Viděl jsem už "montáž", ale to se mi ani trochu nelíbí.
  PETERSIS
  PETERSIS --- ---
  Ahoj, chtěl jsem se zeptat - studoval někdo z místních obor SOCIOLOGIE na Fakultě SOCIÁLNÍCH STUDIÍ v Brně? Chci se tam hlásit z Olomoucké sociologie do navazujícího magisterského programu.

  a tak nějak otázka na všechny: co byste uvedli do motivačního dopisu? Říkal jsem si, že bych určitě rád do motivačního dopisu uvedl, kterou oblastí bych se rád v rámci magisterské diplomové práce zabýval. Napadá Vás ještě něco podstatného, co by v dopise nemělo chybět? :-)

  Děkuji za rady :-)
  ACHERON
  ACHERON --- ---
  MMETLA: mě šlo spíš o to, že jde o soukromou firmu, která sleduje respondenty co na jejich stránce dělají a ty data pak dál zužitkovává
  MMETLA
  MMETLA --- ---
  ACHERON: me to v pracovnim IE jde .. imo je to o vuli chtit pouzit neco jineho nez horici lisku .. kazdopadne me treba spis nevyhovuje nesmyslne omezeni na 18-26, je mi vic, studuju humanitni skolu a rad bych treba i odpovedel, ale asi nejsem dostatecne reprezentativni abych byl ve vzorku... :]
  ACHERON
  ACHERON --- ---
  MAJDAFSS: tady prej že mezi vzděláním a předusky k romům žádný velký rozdíl: http://bit.ly/1ma2KEJ


  jinak dávat tohle do skupiny o sociologii je epic fail. plus mi ten dotazník nefunguje ve firefoxu, nemáte na škole nějaký smysluplnější online dotazovací systém než qualtrics?
  ACHERON
  ACHERON --- ---
  RIMMSI: tomu alespoň říkám tapetování! :)
  RIMMSI
  RIMMSI --- ---
  Kdybyste měl někdo zájem, tak TNS Aisa Praha nabízí placenou stáž pro magistry, doktorandy, výzkumníky.. Více infa v přiloženém letáku.  PHANTA_RHEI
  PHANTA_RHEI --- ---
  Pracovní příležitosti
  Národní ústav duševního zdraví

  – Vědecko-správní pracovník pro oblasti sociální psychiatrie, evaluace zdravotně-sociálních služeb a strategického rozvoje systému péče o duševní zdraví
  – Vědecký pracovník zaměřený na statistickou nebo ekonomickou analýzu dat

  NUDZ – Výběrová řízení
  http://nudz.cz/pracovni_prilezitosti.htm
  ACHERON
  ACHERON --- ---
  {reply RUZOVYKOLOUSEK|41151jo, ja jo, posta184}:
  NEKROMANT
  NEKROMANT --- ---
  DARJEEL
  DARJEEL --- ---
  NAILIN: na pohádky naroubuješ kdeco, ony jsou takový hodně univerzální :o)
  NAILIN
  NAILIN --- ---
  Díky všem :)
  JELYFISH: Jj, dalo by se asi cokoliv, ale jsou věci lepší a horší. I když pohádky nás nenapadly a není to úplně nezajímavá možnost :)
  JELYFISH
  JELYFISH --- ---
  NAILIN: Stalo se v Turine, je to stary, cernobily ale pekne to popisuje pocatky delnickeho hnuti v Italii se vsemi proc a jak. Jinak tema se mi zda byt tak siroke, ze se jen tezko najde film, ve kterem tema socialni nerovnosit nefiguruje :) Treba i ten Honza z Horni Dolni co k princezne prisel by se dal pouzit stejne jako kterakoliv pohadka :)
  ACHERON
  ACHERON --- ---
  NAILIN: chtěl jsem na filmovým seminářu tudlevá pouštět takovej ten dokument o dělnících globálních, kde je část o těch indickejch demontérech starejch vraků, ale nevim jak je to k diskusi.
  ONDREJR
  ONDREJR --- ---
  NAILIN: Na téma migrace, identity a etnicity doporučuji Scorseseho the Departed (katolická vlna migrace do prostestantských US, no-Irish-need-to-apply atp.). Ale možná jsem zaujatý, neb ten film mám rád. Obvykle se pouštívá i Gran Torino, ale to už je asi o vkusu.
  KRUP
  KRUP --- ---
  NAILIN: Čapek, Válka s mloky
  NAILIN
  NAILIN --- ---
  Sháníme s kolegyní nějaké filmy či seriály (nikoliv dokumentární) k tématu sociální nerovnosti. Na něco jsme narazily na Sociological Cinema (min. že američtí akademici zbožňují The Wire) a máme nějakou představu. Zajímalo mne ale, zda by se tu nesešlo pár tipů na filmy či seriály, které by se k tématu (ať už v obecně nebo v konkrétních aspektech a subtématech) daly použít a mohly by být vydatné pro diskusi.
  Nicméně kdybyste měli tip i na filmy, seriály či beletrii, které vás fascinují jako sociology, a obzvláště je-li to sci-fi nebo fantasy jakéhokoliv ražení, sem s nimi, budu za ně velmi ráda (s Orwellem, Huxleym a Dunou se počítá).
  Samozřejmě asi existují nějaké stránky, kde to všechno je, ale zatím se mi asi daří se jim vyhnout :)
  ONDREJR
  ONDREJR --- ---
  SHYLOCK: Zavolej tam, obvykle nám (jedné instituci) na dobré slovo ledacos dali, nevím jen, jak je to pro individua.
  Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam