• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    GARFIELD: ViewData jsou obyč slovník, o jakou cache by mělo jít?
    GARFIELD
    GARFIELD --- ---
    SAJAGI: neni tam nejaky rozdil v cachovani tech ViewData?
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    GARFIELD: Osobně si myslím, že lokalizace by měla jít mimo Controller-View proud, tedy bych použil první možnost.
    GARFIELD
    GARFIELD --- ---
    Myslite si, ze pro lokalizaci Views v asp.net mvc 3 je lepsi pouzit toto:

    <input type="submit" value="@MojeAplikace.TimeSheet.Resources.LogOn_LogOn" />
    
    nebo ViewData?
    @{
        ViewData["LogOn_LogOn"] = MojeAplikace.TimeSheet.Resources.LogOn_LogOn;
    }
    
    ...
    
    <input type="submit" value="@ViewData["LogOn_LogOn"]" />
    


    ??
    ESY
    ESY --- ---
    Mel bych jeden dotazek, je neaka rozumna moznost v .netu jak odposlouchavat/blokovat/posilat pakety na neakem bezicim spojeni ?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    rychly dotaz, kdyz vytvarim partial tridu, ktera ma definovane attributy, musi byt tyto attributy u kazde casti partial definice, nebo jen u jedne, nebo je to jedno? Muj tip je pouze na jednom miste, ale radeji se ptam.
    PECA
    PECA --- ---
    JACHYMKO: dík, zkusím
    PECA
    PECA --- ---
    Tak jsem zase v... Snažím se komunikovat s web službami portálu farmáře a mám problém s vložením hashe. V Delphi, kde nám to běhá, to je tak, že se prostě najde pozice tagu v XML a natvrdo se tam vloží kus text. Přes WCF nedokážu tentýž postup použít. Konkrétně potřebuju do soap:header vrazit celý tag vOKO-wss:Token, včetně mého obsahu:
    <SOAP:Envelope>
    	<SOAP:Header>
    		<vOKO-wss:Token type="A01">nějaký můj hash</vOKO-wss:Token>
    	</SOAP:Header>
    	<SOAP:Body/>
    </SOAP:Envelope>
    
    Podle nějakých návodů na netu se mi podařilo udělat ClientMessageInspektor, který se mi zavolá před odesláním požadavku do WS, ale neumím do requestu vložit potřebný tag na správné místo:
    public class MyMessageInspector : IClientMessageInspector
    {
    	public object BeforeSendRequest(ref Message request, IClientChannel channel)
    	{
    		// kdybych se posral, tak se mi tu nijak nedaří token do headeru vrazit ;-(((
    		return null;
    	};
    }
    
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    chlapi potreboval by som pomoct s activex pluginom do IE (praca..)

    skusam toto:
    C# | namespace WebApp.Xaddon { [Guid("9B7191CC-56F7 - IE activex / C#
    http://pastebin.com/bD5FbBUq

    a spustit to takto:
    HTML | <html> <head> <title>xpokus</title> <script la
    http://pastebin.com/wr04ibSd

    IE8 sa ma sice opyta ci to chcem ozaj spustit, ale akonahle to povolim tak to skape na JS error hlaske :

    Message: Object expected
    Line: 19
    Char: 1
    Code: 0
    URI: file:///D:/ADMISWeb/Items/xtest.html


    robil uz niekto nieco taketo pls ? diky
    AREX
    AREX --- ---
    Prosím o pomoc. Dlouho jsem uz nedelal v asp.net a trochu jsem z toho vypadl. Ted tu resim v podstate trivialnost a nejak mi to nechce fungovat.

    Mam UserControl (*.ascx) a v nem dvoufazovy formular pro autentizaci. Nejprve uzivatel vyplni login, to se overuje na serveru a generuje se autentizacni klic, ktery se posila postou. Nasledne se zobrazi druha cast formulare kde je vstupni pole pro zadani toho klice.

    Validaci tech hodnot mam resenou pres CustomValidator a reaguju na eventu ServerValidate. Pri overovani toho loginu vse funguje jak ma. Ale pak v druhem kroku pri overovani klice se ani za nic nechce spustit ServerValidate na ten klic.

    Takto vypada zdroj samotneho ascx: http://arex.pastebin.com/16u00vaD
    A tady je code behind: http://arex.pastebin.com/M9V5QCsW

    Mam tuseni, ze to bude nejaka uplna volovina, ale uz tu nad tim laboruju pres 3 hodiny a furt nic.
    ESY
    ESY --- ---
    a ted uz snad jen kavicku :D
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    TENCOKACISTROMY: pics or it didn't happen :)))
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    SELUC: Mam u tebe cokoladu - mam rad horkou :).
    {31D25DCF-A185-42a7-A085-B4A7C2287643}
    {31D25DCF-A185-42a7-A085-B4A7C2287643}
    /* GUID creation powered by Human Brain (tm) (c) (r) */
    PECA
    PECA --- ---
    PECA: Zajímavý. Když jsem si udělal úplně nový prázdný solution tak to funguje. Tedy po opravě dalších následných chyb. Problém tedy tkví v tom, že to mám udělaný jako COM server, který potřebuji, abych si mohl patřičné služby volat z Delphi7 aplikace. Kdybyste někdo věděl, kudy z toho ven, budu velmi zauzlovaný. Prozatím to vypadá, že COM server není schopen najít app.config (debil jeden).
    Záměr je takový, že začínám psát nové věci (a klienty webových služeb) v C# jako COM servery, které se ze starých Win32 aplikací snadno volají. Celé aplikace najednou prostě z Delphi do C# jen tak nepřeklopíme.

    funkční metoda z předchozího příkladu:
    static public string CiselnikPlodin()
    {
    	CiselnikPlodin.LPI_GPL01AClient cp = new CiselnikPlodin.LPI_GPL01AClient();
    	CiselnikPlodin.processRequest rq = new CiselnikPlodin.processRequest();
    	rq.Request = new Request();
    	rq.Request.AppInfo = new AppInfo();
    	rq.Request.AppInfo.AppModule = new AppInfoAppModule();
    	rq.Request.AppInfo.AppModule.id = "Pískoviště";
    	rq.Request.AppInfo.AppModule.version = "0.1";
    	rq.Request.vOKOid = "LPI_GPL01A";
    	rq.Request.TimeStamp = new TimeStamp();
    	rq.Request.TimeStamp.type = TimeStampType.@base;
    	rq.Request.TimeStamp.Value = DateTime.MinValue; // Now;
    	rq.Request.RequestHeader = new RequestHeader();
    	rq.Request.RequestHeader.RequestID = "Označení dotazu";
    	rq.Request.RequestHeader.Subject = new RequestHeaderSubject();
    	rq.Request.RequestHeader.Subject.subjectID = "**********";
    	rq.Request.RequestHeader.Subject.Value = "Farma Rudník";
    	rq.Request.RequestContent = new RequestRequestContent();
    	rq.Request.RequestContent.Item = new RequestType();
    	rq.Request.RequestContent.Item.GETDATA = false;
    	CiselnikPlodin.processResponse rp = cp.process(rq);
    	return rp.Response.ResponseContent.Item.DATZMENYCIS.ToString();
    }

    -----
    BTW, k těm GUID jako PK, já osobně bych to nedělal. Přijde mi to dost overkill. IMHO na PK je optimální int32, eventuálně int64. GUID (domnívám se) se bude déle generovat, než prostý sequencer (autoinkrement, generátor...), zabere více místa v databázi a při přenosu. Pochopitelně záleží na množství dat. U malé databáze do pár desítek tisíc řádků a o desítkách tabulek to asi nebude úplně kritické. I když, po síti je znát pomalu každý bajt navíc :-7
    MICTECH
    MICTECH --- ---
    Kdyz jsme u tech GUID

    Last GUID used up - new ScottGuID unique ID to replace it - Eilon Lipton's Blog
    http://weblogs.asp.net/leftslipper/archive/2010/04/01/last-guid-used-up-new-scottguid-unique-id-to-replace-it.aspx
    SELUC
    SELUC --- ---
    a kdo vygeneruje dva stejny, ma u mne cokoladu :)

    TCKS, VIRTUALVOID: diky, tez jsem si to myslel (predpokladal)
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    NECROMAN: Teď jsem kliknul a vyplejtval jsem jeden GUID! Kdybyste někdo potřeboval, mám ho tady schovanej.
    MICTECH
    MICTECH --- ---
    NECROMAN: Kazdej vygenerovanej guid bych zpoplatnil aspon 1USD :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Kdybyste nekdo potreboval unikatni Guid, tak jsem si dovolil jednu drobnost, z vlastni zahradky :)
    Guid
    http://guid.suchan.cz/
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    VIRTUALVOID: Jeste jsem to poradne neprosel. Ale kdyz tam maj ten prevod na C# a pravdepodobne tam nebudou mit tak obskurni API jako mel Reflector, tak by teoreticky nemelo bejt nijak extremne narocny to jeste pripojit na .NETovej debuger. To by se mi dost hodilo :).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam