• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    JAACOB
    JAACOB --- ---
    to je jasne.. ;]
    Hele jeste takova rychlovka - nemuze to byt buildem pro .NET4.0 (narozdil od 4.0 Client profile) ..?
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    JAACOB: Tak jako tak, bys to musel udelat, kdyz by jsi tu chybu hledal sam :).
    JAACOB
    JAACOB --- ---
    TENCOKACISTROMY: je tady na to nabaleny hrozny balast vcetne devexpresich komponent. Zkusim to sam nejak ocesat na zaklad a rozchodit postupne po castech, pripadne bych z toho pak poslal to ukazkove solution..
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    JAACOB: To mas nejaky divny. Ty dependency je potreba explicitne vyjmenovat. Posli testovaci projekt, kde se to deje.
    JAACOB
    JAACOB --- ---
    Pro stare mazaky asi uplne lame dotaz:
    Potrebuju rozbehat winservice na serveru, ktery nema nainstalovany MSSQLSERVER, ale ta service se musi dotazovat do DB na jinem serveru na nejake mailing listy a rozesilat reporty po mailu. Nenastavoval jsem zadne dependancy na MSSQLSERVER pri vytvareni instalatoru servicy, ale po instalaci na serveru a registraci do seznamu aktivnich services tam ta dependancy je, MSSQLSERVER service ovsem neexistuje a tudiz ji nemuzu nastartovat. Zkousel jsem tu dependency vyhodit pres registry, ale pada mi to uplne stejne: Error 1075: The dependency service does not exist or has been marked for deletion.
    V system logu pak dohledam, ze jde o MSSQLSERVER service...

    Je to teda tak, ze abych mohl volat nejake prikazy nad MSSQL na vzdalenem serveru, musim mit nainstalovany server (nebo aspon nejakou compact/express verzi) i lokalne na serveru? Jsem z toho trochu jelen. Mel jsem za to, ze volani dotazu nad SQL serverem zajistuje jenom nejaka knihovna a ze neni potreba mit server primo nainstalovany, ale mozna se pletu... Anebo delam nejakou debilni chybu u toho buildu...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Zjisteni - kdyz do objektu Session nic neulozim, tak je sessionID pri kazdem requestu jina, ale jakmile tam cokoliv ulozim, tak uz se nemeni. To mi zabralo par hodin ladeni :(
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    Ahoj, řeším tu už docela dlouho jeden problém s WCF.
    1) Uživatel na doméně používá webový prohlížeč, aby se připojil na webovou aplikaci
    2) Webová aplikace, která běží na IIS a používá windows autentizaci klientů. Ta se připojuje přes wsHttpBinding na
    3) Webovou službu hostovanou na IIS, která leží na jiném stroji.

    Tak, a teď potřebuju, aby WS věděla, od jakého přihlášeného uživatele přichází zpráva z webové aplikace (bez delegace, pouze nějak podepsaná), a zároveň to celé zabezpečit proti odposlechu.

    Za boha tohle nemůžu bez delegace rozchodit. Nějaké tipy? Můžu poslat komplet nastavení web.configu, pokud bude zájem.

    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Zajimave cteni:
    c++ - Printing 1 to 1000 without loop or conditionals - Stack Overflow
    http://stackoverflow.com/questions/4568645/printing-1-to-1000-without-loop-or-conditionals/
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    PIGSTER: ja si to myslel :)
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    NECROMAN: Otagovat na service pomocí [KnownType] všechny používané typy potomků?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Dotaz, kdyz mam WCF JSON service, ktery vraci
    List<WebContentRootDto>
    jak to udelat, aby mohl vracet v te kolekci i potomky WebContentRootDto ?
    Zkousel jsem predka i potomky otagovat jako [DataContract], ale nefunguje to. Pokud v te kolekci nejsou jen WebContentRootDto, tak to haze vyjimku.
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    VIOZOR: MONO uz linq a dalsi veci z c# 3.0 umi, ne? :)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: jasne, mas pravdu. je to kvadraticka.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    TENCOKACISTROMY: kvadraticka, ne? kdyz mam 100 prvku a 100 filtru = 10 000 volani Accepts... a pokud to All neni chytre, tak by to slo prepsat takto
    list.Where(item => !selectedFilters.Any(f => f.Accepts(item) == false)).ToList();
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: jen to bude mit asi exponencialni slozitost :/
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    LINQ je uzasny - vyber ze seznamu vsechny prvky, ktere prochazi vsemi filtry:
    list.Where(item => selectedFilters.All(f => f.Accepts(item))).ToList();
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Download details: Microsoft Visual Studio 2010 Service Pack 1 (Installer)
    http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyID=75568aa6-8107-475d-948a-ef22627e57a5&displaylang=en
    VIOZOR
    VIOZOR --- ---
    aha sakra spatny forum , ja to potrebuju do unixu tak aby to fungovala aji na aixu :]] ale diky za odpoved a sorry
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    VIOZOR: Tak třeba
    string[] log;
    
    string[] whatIReallyWant = log.Take(12).Select(line => line.Substring(35, 47-35+1));
    
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam