• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    no dobre dobre, uz budem na temu "html 5" ticho :D a asi sa tomu povenujem ...
    AREX
    AREX --- ---
    VIRTUALVOID: Tak ono pokud k tomu pridas jeste jQuery UI a dalsi pripadny 3rd party pluginy, tak tam muzes udelat spoustu veci pomerne rychle. Podle me nejvetsi brzda na tom vsem je CSS, ktery me osobne pripada dost neefektivni a predevsim neprehledny kdyz to zacne narustat do velkych rozmeru.
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    NECROMAN: jquery ano, ale osobne ja musim vlozit velmi vela effortu aby som s tym cosi porobil, a ja som lenivec :))
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    http://img155.imageshack.us/img155/6853/nyxwp7sofar.png

    tak na dnes som skoncil :D

    NECROMAN: asi to zostane (zial) v sufliku, bavil som sa o tom uz aj s nyxom ale vzhladom na to, ze k tomu potrebujem externe beziacu WCF sluzbu (na WP7 je vseobecne problem s httprequestmi tak som to takto obisiel) to neznie moc doveryhodne. mozno casom ..
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    VIRTUALVOID: no pozor, javascript vcetne jQuery je velmi mocny nastroj, rozhodne nepodcenovat

    VIRTUALVOID: planujes to nejak publikovat? popr jak, az bude Marketplace v Cesku, nebo pres nejaky zahranicni ucet?
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    nema pls niekto typ, ako vo WP7 z IsolatedStorageFile instancie ziskam root directory ?
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    SHIGORBIRDMAN: prosimte .. html + js je medzi dev nastrojmi nieco ako justin bieber medzi spevakmi :))
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    sice uz si par let slibuju, ze se na ten blby javascript podivam dukladneji, zvlast po canvasu a ten webgl, ale....
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    VIRTUALVOID: jo, taky jsem byl tim ALL HAIL GLORIOUS HTML silne podeseny
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Prave si procitam tuto knizku a je to super cteni, ctvrtina uz prectena, to MVC 3 ma neco do sebe:
    http://www.apress.com/9781430234043
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    Winforms - .NET 4.0.

    Chci udelat intellisense-like ficuru. Mam usercontrol, kterej umi nabizet polozky. Mam form, kterej zobrazuju nad "hlavnim" formem, kterej ma scintilla textbox. Problem je, ze ten form s intellisense-like controlem mi sebere fokus tomu "hlavnimu" formu.

    Kdyz se pripojim na udalost "Activate" a hned prepnu fokus zpatky do textboxu, tak mam problem, ze se uzivatel zase neproklika nikam do toho formu.

    Napada vas jak to vyresit?
    AREX
    AREX --- ---
    Zdravicko. Prosim o radu. Vytvarim takovy mensi nastroj v Silverlightu. Jeste v tom nejsem zrovna zbehly. Neco jsem uz nacetl, takze nejake zaklady XAML mam a tak, ale stejne trochu bloudim jak to udelat.

    Jde o to, ze bude nejake zahlavi se souhrnyma informacema. Pak cast obsahu, ktery bude scrollovatelny a dole paticka. Na tom by asi nebylo nic zazracneho. Problem je, ze hlavicka i paticka maji prechod z barvy do pruhledna. Potrebuju tedy docilit efektu, kdy obsah zajizdi pod hlavicku a postupne je jakoby neviditelny. Zkousel jsem zatim zhruba takovou strukturu:

    <Grid>
    <ScrollViewer Grid.Row="0" Grid.RowSpan="3">obsah</ScrollViewer>
    <Image Grid.Row="0" />
    <Image Grid.Row="1" />
    </Grid>

    Takto zhruba dosahnu toho co by melo byt, ale scrollbar je rovnez skryty za temi obrazky a nereaguje ani na mouse scroll (coz je jeden z pozadavku). Nenapada vas, jak to resit elegantneji prosim ?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    VIRTUALVOID: Rikam si, kdy nekdo prvni vytvori jako prvni alternativni aplikaci, ktera nabidne stejne UI jako to demo, jeste pred vydanim Windows 8 - nevypada to nijak slozite :)
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    MILL
    MILL --- ---
    V moji MVC 3 aplikaci jsem narazil na podivnou věc. Do rozpracované aplikace jsem přidal Areas a tam vytvořil jeden cotroller a k němu view. Všechno ostatní se vygeneruje automaticky. Stranku z area ale nejde zobrazit a dostanu 404ku.

    Zkusl jsem totéž v čisté MVC 3 aplikaci a tam to funguje, namespace je stejný, area, controller, view.

    Problém je v tom, že v té původní aplikaci metoda AreaRegistration.RegisterAllAreas, která se volá z Global.asax při startu serveru nezavolá metodu SekceAreaRegistration, kde se vytváří routovací pravidlo.

    Nenašel jsem žádný rozdíl proč by to nemělo fungovat. Normálně bych asi celou solution vytvořil novou, kde to funguje, ale vcelý projekt je pod TFS
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    VIRTUALVOID: Silverlight je dobry sluha, ale zly pan :) Pokud umis delat ve WPF a XAMLu, tak mozna budes nadavat na vsechno, co v Silverlightu chybi. Na druhou stranu na tvorbu interaktivnich elementu na web to neni spatna wec. Dokonce to umi i takovou magii, jako zpracovani JavaScriptovych udalosti a naopak volani JavaScriptovych metod. A samozrejme pokud se naucis Silverlight, tak vyvoj pro WP7 je hned snazsi, protoze to je defakto skoro to same :)
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    VIRTUALVOID: To je vzdycky tak, jak neco vyviji firma a neni to OS, vzdycky to muzou nechat skapat. Prikladu jsou mraky :-)
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    MICTECH: nuz to si ma ukludnil, ale mam dojem ze by to nebolo prvykrat co nieco nechali skapat... ci ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam