• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    URZA
    URZA --- ---
    JACHYMKO: jo dik, uz jsem na to prisel tak jsem to mezitim smazal :)
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    H_U_N_T_E_R:
    JACHYMKO:

    Díky moc za info! Už jsem to rozběhal! :) Ale chyba byla jinde. Navíc dost triviální. Na serveru jsem sice winrm službu měl spuštěnou, ale na pracovní stanici ne! Po nastavení všechno běhá jak má.

    Ještě jednou díky!
    H_U_N_T_E_R
    H_U_N_T_E_R --- ---
    LOOCAS: přesně jak říká JACHYMKO . Pokud není tvůj PC v doméně, tak i když jsi připojen přes VPN, musíš stejně nastavit TrustedHosts a k tomu ještě explicitně dát credentials přes parametr -credentials.
    Tak to aspoň musím dělat já (scénář stejný jako popisuješ -> VPN do sítě s AD, ale notebook v AD není)
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    H_U_N_T_E_R: Nastavil jsem na serveru to, co bylo psáno na tý stránce TechNetu. Služba běžela. Jsem připojenej vzdáleně přes VPN k serveru, tzn. jsem i ověřenej uživatel v doméně (moje PC neni součástí domény, btw), ale když jsem v PowerShellu zkoušel ze svýho PC spustit "invoke-command" příkaz, tak mi to vyhodilo:

    Windows PowerShell
    Copyright (C) 2009 Microsoft Corporation. All rights reserved.
    
    PS C:\Users\loocas> invoke-command -computername "XXXX" {ping www.seznam.cz}
    [XXXX] Connecting to remote server failed with the following error message : The WinRM client cannot process the r
    equest. If the authentication scheme is different from Kerberos, or if the client computer is not joined to a domain, t
    hen HTTPS transport must be used or the destination machine must be added to the TrustedHosts configuration setting. Us
    e winrm.cmd to configure TrustedHosts. Note that computers in the TrustedHosts list might not be authenticated. You can
     get more information about that by running the following command: winrm help config. For more information, see the abo
    ut_Remote_Troubleshooting Help topic.
        + CategoryInfo          : OpenError: (:) [], PSRemotingTransportException
        + FullyQualifiedErrorId : PSSessionStateBroken
    PS C:\Users\loocas>
    H_U_N_T_E_R
    H_U_N_T_E_R --- ---
    LOOCAS: popisek chyby / chování by nebyl?
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    Tak ten PowerShell remote command se mi nedaří zprovoznit. :( Netušim, v čem je problém a nemám s tim žádný zkušenosti, tak se mi to hodně blbě debuguje.
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    JACHYMKO: Supr! Díky moc, vyzkoušim. :)
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    TENCOKACISTROMY: Jop, o tom jsem někde už čet, před časem. Nicméně tohle řešení by právě vyžadovalo mít nahozenou nějakou živou službu na serveru. Né, že by to byl problém, ale chtěl jsem se tomu vyvarovat. :) ale i tak se na to mrknu. Díky.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    LOOCAS: btw. v .NETu existuje trida FileSystemWatcher, pres kterou jsi schopen zjistit, ze se nekde vytvoril/smazal/zmenil soubor, aniz by jsi neustale prochazel celou hierarchii adresaru. Mozna by se ti to hodilo.
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    TENCOKACISTROMY: I tak díky moc za tipy... nějak to snad dám dokupy. Resp. neni to nic složitýho, spíš se snažim najít optimální a pokud možno prozkoušenou cestu. :)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    LOOCAS: Nejak to urcite jde. Ale jak, to netusim.
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    TENCOKACISTROMY: Hmm... taky jsem nad timhle scénářem přemejšlel, ale ta naplánovaná úloha, nebo běžící služba, mi přišla trochu krkolomná. Problém vidim v tom, že ta služba bude muset procházet tisíce adresářů (resp. skoro celej volume, cca. 8TB), aby narazila na RAR a pak ho rozbalila.

    Proto mi přišlo trochu jednodušší a přímočařejší spustit ten UNRAR vzdáleně přes nějakej síťovej příkaz, jestli to vůbec nativně ve Windows jde?
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    LOOCAS: Nahraval bych to tam normalne pomoci *.bat-aku (zkomprimovat, nakopirovat s priponou *.rar.tmp, po uspesnym nakopirovani prejmenovat zpet na *.rar).
    Na cilovy stanici pak muze bezet sluzba (nebo naplanovana uloha), ktera bude kontrolovat v danych adresarich soubory s priponou *.rar a bude je extrahovat na urcene misto.

    To mi prijde jako nejjednodusi reseni, ktery kdyz bude chtit nekdo (treba admin) upravit, tak to zvladne sam a nebude k tomu potrebovat programatora.
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    TENCOKACISTROMY: Jj, chci docílit vlastně jen urychlení kopírovaní přes zůženou VPNku. Teď, když tam kopíruju 150MB, ale i třeba 2GB binární soubory, tak je to prostě vomrd. Když je manuálně zabalim do RARu, tak z nich vyždímu i 80% velikosti, někdy i víc, záleží na obsahu samozřejmě. Pak to nakopčim, mnohem rychlejc, jelikož tam cpu místo 100MB, "jen" 20MB např., na server, kde to zas musim rozbalit, abych se dobral k původním datům. :D

    Napadlo mě využít toho, cos postoval, tušim, ty. A to zavolat si proces WinRARu, zabalit soubor, nahrát na server a pak poslat "nějakej" příkaz, aby server vzdáleně ten soubor na svym file systému lokálně rozbalil a RAR smazal.

    Nenapadá tě nějakej takovej "vzdálenej" příkaz? Jak poslat obyč command line příkaz, kterej by se proved lokálně na straně serveru?
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    LOOCAS: Cili ty soubory proste kopirujes? V tom pripade bych ty soubory normalne zkomprimoval nekam do TEMPu, tamodtad je nakopiroval do cile a z TEMPU smazal. Na druhy masine bych pak mel nejakou sluzbu, ktera by ty soubory automaticky rozbalila.

    O zadnym zpusobu, kdy by se vzal soubor on-the-fly komprimoval a posilal to windows file share jsem neslysel. Nicmene nevylucuju, ze neco takovyho je. Tak jako tak, ti ale na druhy strane "pristane" zkomprimovanej soubor, kterej musi neco opet extrahovat (teda jen za predpokladu, ze to tam extrahovany chces mit).
    CRANK
    CRANK --- ---
    MICTECH: Předběhl jsi mě! :-D
    MICTECH
    MICTECH --- ---
    NECROMAN: Cobian Backup
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    TENCOKACISTROMY: Já jsem myslel to, že mám nakonfigurovanou VPN a posílám přes ní data na server na úložiště v rámci Windowsáckejch protokolů, ale všechno posílám jako normální soubory, nic nekomprimuju. Problém je, že chci posílat skrz tu VPN komprimovaný data, abych ušetřil něco málo minut na čase posílání dat tenkou VPN linkou. A proto se ptám, jestli je třeba pro ten komprimovanej datovej přenos řešit i ty data na straně serveru, jestli je třeba ty data potom rozbalit. Jako, že předpokládám, asi jo. Máte v tomhle někdo zkuešenosti?
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: Na tohle mi pripada batch & task scheduler dostatecnej teda.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    LOOCAS: Nejakou sluzbu na druhy strane mit pustenou musis. FTP je jedna z nich nebo Windows File Share je jina. Pokud chces, muzes si udelat nejakou sluzbu sam a posilat si jen binarni data, a ta sluzba by si to nekam uz ulozila sama (soubor, databaze, atd...).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam