• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    NECROMAN: trosku dost neskoro ale predsa .)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Programovani Playstationu v C#? fck yeah!
    PlayStation Suite SDK beta coming in November, offering new games in spring 2012 -- Engadget
    http://www.engadget.com/2011/09/15/playstation-suite-sdk-beta-coming-in-november-offering-games-in
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    AREX: Eh? Tím myslíš to poslání UrlRouting.axd na HttpForbiddenHandler?

    Viz zcela namátkou Using ASP.NET Routing Without ASP.NET MVC
    AREX
    AREX --- ---
    Hm, tak asi neprehlizim, druhy navod to same a zmini to samozrejme az uplne nakonci, brrr. Tohle neni url rewriting ani omylem, to je obycejny parsovani query stringu, na to nepotrebuju takovou mega knihovnu a i bych si to dokazal napsat pruhledneji.
    AREX
    AREX --- ---
    Asi jsem nepochopil, jak to ma cely fungovat. Postupoval jsem podle tohoto, ale to se mi hrube nelibi, abych mel url ve styl "UrlRouting.axd?/go/aaa/bbb". To trochu postrada smysl a muzu si rovnou udelat generic handler a osefovat si to v tom. Zrejme neco prehlizim nekde...
    AREX
    AREX --- ---
    JACHYMKO: Snazim se to v rychlosti nastudovat, ale asi pomoci toho taky nejde udelat neco jak jsem psal tady ? Chtel bych tu url co nejkratsi, idealne i bez toho "go", abych si mohl ten pozadavek cely podchytit sam a pro fyzicky existujici soubory to pustit dal.
    AREX
    AREX --- ---
    Nebo jeste druhy souvisejici dotaz. Zvazuju tam pouzit IHttpHandlerFactory s tim, ze bych path uvedl jako "*", takze by tam padaly veskere requesty, ale zase nechci psat vlastni handlery pro css, obrazky a dalsi obsah. Asi neexistuje nejaky fallback handler co ? Tedy kdyz ten request nebude spadat do mych podminek, tak si to prevezme IIS a najde si handler podle sebe ?
    AREX
    AREX --- ---
    Zdravicko, nevite prosim jestli je mozne nejake elegantne nacist v runtime behu z web.config hodnotu atributu path ?

    <system.webServer>
    <handlers>
    <add name="Restful" path="go/*" type="MyHandler" verb="*" />
    </handlers>
    </system.webServer>

    Vytvarim si vlastni malou REST servisu a nechce se mi davat natvrdo do kodu, ze ma brat v potaz url od slova "go".
    CRANK
    CRANK --- ---
    TENCOKACISTROMY: Dík, podívám se.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    CRANK: Fakt se nebudu snazit tu argumentova, ze vam ling-to-sql nstaci. Ale teda kdyz jsem s tim neco zkousel, tak mi to prislo prilis omezeny oproti klasickymu SqlCommand/SqlAdapter a jako jedina vyhoda byla to hezky linqovy volani. Ale to se da udelat po svym (koukni na Linq IQueryable Toolkit). Mas to pak pod svoji kontrolou a hlavne nemusis resit ty pitomosti s contextama.
    CRANK
    CRANK --- ---
    VIRTUALVOID: What ever. Já to zkoušel ukecat už několikrát. Ale většinou to dopadlo na argumentu "když to všechno funguje, proč to měnit". A je teda fakt, že až na pár detailů, které vyřešil většinou nějaký drobný workaround to vážně funguje :-(.
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    CRANK: ved prepis na entity framework z l2sql nieje narocny...
    CRANK
    CRANK --- ---
    TENCOKACISTROMY:
    VIRTUALVOID:

    Zatím jsme s tím neměli takové problémy, aby jsme museli používat něco jiného. V podstatě na LINQ2SQLu jedeme od té doby, co byl k dispozici s .NET Frameworkem i s vědomím, že je v podstatě Microsoftem zabitej.

    Dokonce i tohle fungovalo jak mělo. Teď po nějakém updatu všechny aplikace začaly běhat strašně pomalu a přišli jsme na tenhle problém, kterej se objevil.

    Jo. Můžeme to přepsat. Díky za radu :-D
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    BUTHRAKAUR: Hele, netušim. Já to navíc potřebuju použít v docela omezenym prostředí scriptovacího jazyka jedný aplikace, kterej má přístup k "většině" .NET tříd atp...

    Představoval jsem si to tak, jako to jde v Qt. Vytvořim si GUI, který si uložim do nějakýho binárnío formátu, kterej pak jako soubor z HDD načtu ve svym scriptu a jen se "napojim" na ty controls v tom GUI a volám je ze scriptu.
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    CRANK: linq a fuj? ty si odkial prisiel ? ;))
    SELUC
    SELUC --- ---
    hojda,

    mam WS 2008 s IIS 7.5. Provozuji na nem jedinou aplikaci, ktera vola pro prihlaseneho zakaznika webove sluzby. Obcas se mi stava, ze requesty se dostanou do stavu SendResponse a nejdou odeslat (vidim je pres appcmd requests lit).

    Tusite nekdo cim by to mohlo byt?
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    CRANK: A nesel by pouzit jinej LINQ nez LINQ-to-SQL? Vzdyt je to zmrsenost tahle implementace.
    CRANK
    CRANK --- ---
    Máme tady zapeklitý problém s (fuj) LINQem :-)))

    Nepřipomíná to někomu něco?

    c# - How to force LINQ to SQL to evaluate the whole query in the database? - Stack Overflow
    http://stackoverflow.com/questions/7364812/how-to-force-linq-to-sql-to-evaluate-the-whole-query-in-the-database
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    BUTHRAKAUR: Nepochybne vyresilo. Otazkou je, jestli to neni zbytecne komplikovany pro jeho ucely.
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    LOOCAS: mozna je to mimo, ale napada mne, jestli by tvuj problem nesel elegantne vyresit nejakym vzorem typu MVP/MVC/* - proste oddelit view od aplikacni logiky. To publikovani vsech controls apod mi prijde celkem necisty, ale zalezi, na co presne to potrebujes pouzit...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam