• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    DARKREIDER
    DARKREIDER --- ---
    JACHYMKO: mam taku hlupu otazku, Roslyn je teda spristupneny kompilator.

    Aky je rozdiel medzi pouzitim roslynu a tohoto:

    [C#] CodeDomProvider codeProvider = new Microsoft.CSharp.CSharpCodeProvider( new D - Pastebin.com
    http://pastebin.com/af8auFE0

    tento kod tiez skompiluje csharpKod do DLL a udajne uz je to dostupne od pradavna. Tak ma zaujima v com je oproti tomu rozdiel s Roslynom. Nerypem, zaujima ma nazor.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: Proste pisu velky pismena. (jestli si to teda nepletu s necim jinym)
    Ale ta "nova" intellisense mi nevyhovuje tolik jako byla ve VS2008.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    TENCOKACISTROMY: a jak toho dosahnes? :)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: To je uz ve VS2010, ne?
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    DARKREIDER: Přesně no... Doufám, že zvládnou kluci přinést i něco zajímavějšího...
    DARKREIDER
    DARKREIDER --- ---
    NECROMAN: ako to tak precitam, tak Productivity Power Tools uz budu embedded a nie len extension. Plus nejake dalsie fucurky
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    NECROMAN: To mám taky a nemám ReSharper
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    SLUPKA: tak treba to camel case vyhledavani tridy podle jmena napric vsemi projekty je dost dobra vec v ReSharepru, kterou nyni pridaji, bez toho bych opravdu uz programovani nedaval, kdyz ma clovek 50 projektu a par tisic trid
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    NECROMAN: Resharper nemám a přesto mám tak 16 věcí z 18ti zmíněných :)) A to jediný placený plugin co mám do visualka ani nemají v plánu implementovat :))
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Novinky ve Visual Studiu 11 - dost věcí okopírovaly z ReSharperu :)
    Visual Studio 2011 – Novinky v IDE - Czech MSDN Blog - Site Home - MSDN Blogs
    http://blogs.msdn.com/b/vyvojari/archive/2011/10/31/visual-studio-2011-novinky-v-ide.aspx
    SDN33
    SDN33 --- ---
    Zdravím, snad tu nebudu moc OT.
    Chtěl bych se zeptat, proč mi Code Blocks 10.05 po "zabildování" kódu nespustí program? Když dám run, nic se neděje. Z exáče to jde, ale to je samozřejmě na prd. Mám w7 64. Má tu někdo podobnou zkušenost?
    Děkuju.
    AREX
    AREX --- ---
    Tak nakonec jsem to vyresil s pomoci jednoho cloveka na stackoverflow...Nebyl jsem az tak daleko od konce :) http://pastebin.com/Pua0zumR

    Celkem se mi libi, ze to lze i takhle dynamicky parametrizovat, takze si muzu tu funkci vytvorit dopredu a pak nasledny volani uz je pomerne rychla zalezitost.
    BRAP242
    BRAP242 --- ---
    nemate nekdo odkaz na obecnej popi jak funguje asp.net aplikace v ramci IIS (konkretne jak to je s threadama a requestama) - mame zde s kolegou takovej interni spor...
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    Stačí ten typ zjistit za chodu, tipuji, že to vrátí IQueryable<něco>, přetypovaného na IQueryable, takže pokud za běhu zjistíš typ, tak si vygeneruješ expression tree, ze které složíš pak LambdaExpression pro FirstOrDefault.

    Například, když jsem dělal implementoval sort s tím, že jsem dostal IQueryable a dostal jsem jen název parametru, tak jsem řešil podobné obtíže. Mohlo by ti to možná pomoct.
    [C#] public static IQueryable<T> Sort<T>(this IQueryable<T> list, String sortBy, Stri - Pastebin.com
    http://pastebin.com/LSnT5WiW
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    JACHYMKO: nj, ale momentalne asi nema inu moznost, kedze vzdy popredu nevie aky typ mu pride v tom 'entityType', alebo hej ?
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    AREX: mozno by bolo dobre keby si mal vsetky entity odvodene od interface ktory bude mat jednu (alebo podla potreby viac) vlastnost Id.

    potom by to malo byt:

    var table = (INazovInterface)ctx.GetTable(entityType);

    kedze teraz table aspon trochu poznas (na zaklade toho interface ktory ma impl. Id) tak vies urobit ten firstOrDefault...
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    AREX: Já abych řekl pravdu, tak nevím co vrací ten GetTable...
    AREX
    AREX --- ---
    SLUPKA: No jo, taky se tu snazim s expression tree neco provist, ale nejak se nemuzu nikam dostat bez te generic varianty. Nemas nejaky priklad prosim ?
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    AREX: V entity framework řeším pomocí expression tree, ale i tam potřebuješ vědět typ, co ti leze z té tabulky, ale stačí ti ji zjistit za chodu...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam