• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    REEFER
    REEFER --- ---
    ..mimochodem. Geewa.com (provozujeme hry.cz, max uspesny projekt Pool Live Tour na facebooku a spustili jsme novou Pirates Poker tamtez) hleda .NET junior programatora. Mame tu jednoho grandwizarda se sidekickem, kteri to vsechno nemaji sanci stihat a hrozne bychom brali juniora az intermediate skills (ale pro master ma sanci taky) do tymu.

    Skvely az rodinny kolektiv, prace na nenudnejch projektech - presneji NA HRACH (childhood dream come true) .. za sebe to tu muzu doporucit.

    info v poste.
    BATRS
    BATRS --- ---
    JACHYMKO: nedivim se ze to tu sefujes ))))))
    BATRS
    BATRS --- ---
    JACHYMKO: tak odmenu bych navrhl v pripade ze by mi byl nekdo ochotnej pomoct to da rozum
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    jednoduchy dotaz - jak v silverlightove aplikaci v kodu preklopit obrazek vodorovne/svisle a ulozit ho tak? konkretne jak toto provest ve WP7.1 SDK?
    BATRS
    BATRS --- ---
    cau, hele mam takovou prosbu nemate tu nekdo jednoduchou aplikaci ve visual c# na knihovnu? jako seznam autoru, knih v nejakym prostredi, nebo neco podobnyho na ten zpusob? potreboval bych to do skoly a nevim si s tim rady diky.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    JANFROG: My mame maximalne do deseti spojeni. A nikdy se na ten samej port nepripojuje vic nez jedno spojeni. Achjo :|.
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    TENCOKACISTROMY: No, ono to pada jen nekdy, co jsme vypozorovali tak se to projevi jen kdyz je hodne kratkych spojeni v malem casovem useku. Vypada to na nejaky synchronizacni problem.

    Resime to tak, ze produkce jede na Linux/Solaris strojich :-) Kdyz je cas, tak koukame do kodu kde by to mohlo byt a prokladame to nadavanim na nekonecnou imbecilitu vyvojaru/designeru Windows (nebo alespon ja :-)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    JANFROG: To by pak nemohlo fungovat skoro nic, ne?
    Jak to resite?
    Me v zasade az tak moc neboli ten pad (i kdyz to je dost neprijemny), staci mi kdyz ta sluzba dal pobezi a bude schopna vykonavat svoji praci. I za cenu restartu procesu.
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    TENCOKACISTROMY: Mame podobny problem, tedy ne s .NETovou aplikaci, ale s aplikaci co pouziva sockety. Cas od casu shnijou vnitrni struktury toho C API...asi Ti to nepomuze, ale dost mozna problem neni v .NETu ale v socket API...
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    Stacktrace nemam, pac to co jsem si vykopiroval, tak nekde zmizelo. Asi jsem si to okno omylem zavrel :(.

    Nicmene, az to priste nastane, doplnim to. Pomatuju si ale, ze to ten stacktrace vedl skutecne ze socketu.

    Par zajimavej linku jsem nasel - treba to nekomu v budoucnu bude k necemu dobry:
    http://stackoverflow.com/questions/2823440/troubleshooting-net-fatal-execution-engine-error
    http://social.msdn.microsoft.com/Forums/en/clr/thread/40e8e7e7-d051-49b7-ba2c-509b210a9736
    http://stackoverflow.com/questions/4074585/attempted-to-read-or-write-protected-memory-this-is-often-an-indication-that-ot

    Muzu to zkusit zkompilovat a spustit pod 4.0, ale vzhledem k tomu ze nejsem schopnej to vyvolat (oh, jak ja tyhle chyby rad ...), tak to je takovy cekani na Godota.

    Az nekam pokrocime, tak dam vedet.
    PIGSTER
    PIGSTER --- ---
    TENCOKACISTROMY: Mozna stoji za to rict, ze cast ty veci pouziva zbesilej IL Emit, kterej jsme nepsali my - Nicmene se primo netyka zadnych socketu.
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    TENCOKACISTROMY: ExecutionEngineException je buď chyba v .NET Frameworku, nebo nějaký unmanaged bordel (přepis paměti unsafe kódem a tak). Jestli nepoužíváte žádný cizí knihovny, unsafe kód atd., tak to je chyba v .NET Frameworku, se kterou nic neuděláte (mně takhle – díkybohu jenom při ladění na lokále – padá aplikace při jednom volání přes .NET Remoting). Zkusil bych to pustit pod .NET 4.0, jestli to bude dělat pořád.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    Googlil jsem, ale ne moc uspesne.
    Mame command-line application, ktera posloucha na par portech pres TcpClient, pristupuje do Sql Serveru 2008 R2 a jinak pouziva jen par trid a vypoctu napsanejch v C#. Zadnej P/Invoke, zadnej COM, atd...
    Jede to na .NET 3.5.

    Jednou za cas ten proces spadne s chybou:
    .NET Runtime version 2.0.50727.5420 - Fatal Execution Engine Error (73CEE92A) (80131506)

    Description:
    Stopped working

    Problem signature:
    Problem Event Name: CLR20r3
    Problem Signature 01: gameloopprocessorservicecmd.exe
    Problem Signature 02: 1.0.0.0
    Problem Signature 03: 4efb6ee1
    Problem Signature 04: System
    Problem Signature 05: 2.0.0.0
    Problem Signature 06: 4ca2ba90
    Problem Signature 07: 2cad
    Problem Signature 08: 40
    Problem Signature 09: System.Net.Sockets.Socket
    OS Version: 6.1.7601.2.1.0.1296.17
    Locale ID: 1033

    Deje se nam to na dvou serverech (ze tri nasazeni). Je to nepravidelny. Obycejne to nastane jednou za X dni. Ale jednou jsem videl to nastat cca 5 minut po restartu procesu.
    Vsechny tri nasazeni jedou na Win WebServer 2008.


    Vsechno poctive otevirame, zavirame, disposujeme.
    Setkali jste se s tim nekdo?
    URZA
    URZA --- ---
    JACHYMKO: dik prectu si
    jinak uz jsem se rozmotal pomoci generik, vsechno fici :)

    zmenil jsem deklaraci metody na:
    private T FindNormalsForAge<T>(int age, ObservableCollection<T> normals) where T: INormalsValueType

    inspirovano tady: http://marcgravell.blogspot.com/2009/02/what-c-40-covariance-doesn-do.

    URZA
    URZA --- ---
    Ahoj, jsem se ted trochu zamotal, pomozte mi nekdo rozmotat se prosim :)

    mam Interface INormalsValueType
    a tridu implementujici toto rozhrani
    public class NormalsValueTypeRange : NormalsValueType, INormalsValueType
    { ... }


    a potom mam metodu, ktera bere kolekci (ObservableCollection kvuli bindovani ve WPF) objektu ktere implementuji toto rozhrani:

    private INormalsValueType FindNormalsForAge(int age, ObservableCollection<INormalsValueType> normals)

    a potom bych tu metodu chtel zavolat s kolekci objektu (jiz konkretniho typu, ktere ale implementuji moje rozhrani) takto:

    ObservableCollection<NormalsValueTypeRange> normals = ...
    FindNormalsForAge(age, normals);


    no a prekladaci se nelibi to volani te metody (posledni radek) ze mu tam nesedi ze normals je typu konkretniho a ne interface..

    nejake tipy jak na to nebo kolem toho?
    PISKOT
    PISKOT --- ---
    PISKOT: pripadne neake konzultace, kdyby mel nekdo cas a chut, tak samozrejme taky za neakou uplatu
    PISKOT
    PISKOT --- ---
    potrebovala bych vypracovat seminarku na predmet C# netusim kolik by vhodny nabidnout, termin je tak za mesic a , zadani je podrobne napsane, jde o to, ze je to posledni predmet co musim udelat a vubec me nebavi a nechci se mu v budoucnu venovat ... proto se ptam touhle cestou.

    kdo by mel zajem, tak muzu poslat zadani a muzem se domluvit za kolik by to bylo :), jedna se o cca 14 jednoduchych formularovych obrazovek, ktere mam pripravene.... jen nemam nastavenou logiku do nich.
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    BUTHRAKAUR: To vypadá přesně jako to, co chci, zítra zkusím! Díky!
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    SAJAGI: v tomhle je FluentMigrator narozdil od Migrator.Net mirne na 2 veci - ty expressions jsou podle mne strasnej overengeneering, pze kdyz chce clovek neco trochu vic lowlevel jako ted ty, tak je strasne slozity to nejak znasilnit a vyznat se v tom :/

    to, co chces by ale nastesti melo jit takhle:

    Execute.WithConnection((conn, txn) =>
    {
       using (var cmd = conn.CreateCommand())
       {
          cmd.Transaction = txn;
    ...
    
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    SAJAGI: No, jak jsem se tak koukal, tak FM používá kolekci expressions pro manipulaci s DB, takže nějaký get-process-update tam půjde dělat těžko :/ chjo, takže zpátky k ručně psaným utilitkám...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam