• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    ALCATOR: http://www.filehelpers.com/ ti ty tvoje CSV nezvladne? s tim jsem si zatim vzdycky vystacil..
    ESY
    ESY --- ---
    ALCATOR: v pohode :] ono neni problem udelat parser na korektni csv :D ale chytrej parser na prasacky csv :D


    NECROMAN: njn doba fortranu kde se to zaclo pouzivat je pryc a lidi tam cpou uz vse mozny :] to vsak nemeni nic na tom co by tam bejt melo :D
    ALCATOR
    ALCATOR --- ---
    TENCOKACISTROMY:
    ESY:
    NECROMAN:

    Programovat jsem začal v listopadu 2011, ne, neživím se tím, celou dobu jsem všelijak ošetřoval případy, kdy kvůli linebreakům se to nechovalo tak, jak má.

    Dneska jsem vygooglil tohle řešení a na všechna dosavadní data (která dělala problémy) to fungovalo OK. Není to můj kód, ne, neprogramoval jsem 3 měsíce CSV parser. Prostě mě jen dostalo, že po všech snahách najít "C# only" řešení musím sáhnout po visual basicovském parseru.

    Začínal jsem přitom přesně tak, jak navrhuje NECROMAN, že jo, co na tom může být těžkého. Bác. První CSV se zalomeným řádkem mi to rozbilo.

    Ale jsem rád, že jste se pobavili :-)


    XADAS: Díky za podporu.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ESY: to jsem si take rikal, kdyz jsem pri prvnim pasdovani csv z Excelu nekolik hodin nadaval, proc to nejde - byly tam stredniky :)
    Btw. Excel take neumi to csv ulozit do UTF-8, ale jen do ANSI. Nutne je potom provadet manualni prevod treba v Notepad++
    ESY
    ESY --- ---
    SLUPKA: uz je tomu tak no :D ale na zacatku byla carka :]
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    ESY: V CSV podle definice může být libovolný oddělovač, pokud se nepletu, tak i v excelu si můžeš při ukládání vybrat...
    ESY
    ESY --- ---
    NECROMAN: csv je vzdy carka, comma nikdy nebude semicollon :D

    ANDY_WARHOL: souhlasim jen me u tohodle sere ta moralni stranka veci. jak kdyz ja doluju od nekoho neco tak opacne.. Kdyz otom premejslim je to jedna z veci kde me slovo moralka neco rika :D
    XADAS
    XADAS --- ---
    NECROMAN: jj, taky jsem si s tim uzil, navic excel korektni csv neumi taky a pak je to k zblazneni :-)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ESY: to mas pravdu. ten clovek kterymu sem ten jeho kod rozprcal asi nebude rad, ze budu k nemu chodit pro inspiraci. nicmene byl sem ferovej a nabidl sem mu spolupraci, misto abych sel proti nemu. - on dela podobny soft, ale trochu z jine strany, ma dost nesmyslnou ergonomii ovladani a je zamerenej na trosicku neco jinyho nez ja bych chtel. dva konkurencni softy nejsou potreba, kdybychom to dali dohromady, muzeme vytvorit jeden lepsi, ale zatim se neozval, tak asi zacnu bez nej - mam tu myslenku uz dlouho a nebudu se ji vzdavat proto, ze prisel on, v dobe kdy sem hledal neco podobnyho tak to nebylo
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    XADAS: to moje neni primo parser, ale spise zpracovavac csv, ktere vyplivne Excel pri ulozeni tabulky. Jinak jestli je tam strednik nebo carka, to je zavisle na CurrentCulture prostredi, kde bezi Excel - v ceskem Excelu to vraci csv se stredniky, take jsem se poprve sakra divil proc :)
    XADAS
    XADAS --- ---
    ANDY_WARHOL: o tom se nepru, ja jen ze si tu par lidi z nej dela legraci a delaj to sice rychle ale nekorektne :-)
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    ESY: ja snad zas pujdu nekam na 3 mesice pracovat do korporatu.... :D
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    XADAS: trivka to neni, za hodinu by si ho nenapsal, ale ze by to bylo na tri mesice, to taky ne. notabene ten kod co tady je pastovanej ani jedno z toho co by mel delat, aby byl skutecne odolnej nedela.
    ESY
    ESY --- ---
    ANDY_WARHOL: me to stve z principu.. Nejde o to za kolik ho prodavas ale za kolik poskytujes ac jen casti kodu ktere si sam cennis urcite za vic nez cena sw :]
    XADAS
    XADAS --- ---
    NECROMAN: ale jo, ale nemuzes to nazvat parser csv :-). CSV ma svoje rfc, muze mit hlavicku, ruzne oddelovace (a default neni strednik ale carka), navic ty oddelovace muzou byt ve stringu takze ";";";" ti s tvym parserem nadela paseku, klasicka rfc verze ma taky problem s unicode... takze spravne udelanej parser neni zadna trivka...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    no kdyby to aspon bylo na vic nez na par radek, tohle je opravdu slabota na tri mesice
    za tri mesice by clovek napsal snad kompletni tabulkovej editor k tomu.
    ESY
    ESY --- ---
    SHIGORBIRDMAN: v korporatu se to ztrati :D
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ESY: me to nestve ani tak moc, ja budu ten soft prodavat za rozumnou cenu, takze nebude mit smysl ho krast. jen me to spis zaujalo, jak jednoduchy to je, i kdyz se autor evidetne snazil
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    no v kazdem pripade tri mesice na csv parser je dobrej vykon :DDD
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    NECROMAN: i kdyby to tyto nalezitosti nesplnovalo, tak by to clovek za den dva max dal dohromady. a to se vsema kontrolama na format a podobne.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam