• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    ANDY_WARHOL: To byl prave dobrej efekt! :)
    STANDART: Jo, napriklad tyhle.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TENCOKACISTROMY: no trvalo to snad pul roku, melo to hlavne blbej efekt v tom, ze pak se nabizely mnohem nizsi platy
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    ANDY_WARHOL: To bylo imho zpusobeny zbytecnou panikou. V jednu chvili dost snizovali stavy (pomatuju si to, pac nam prislo X zivotopisu). Nicmene pomerne rychle se to zase vratilo do normalu.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ale jo jeden cas to bylo nahovno s nabidkama. jak zacala ty krize uplne poprvy, vsichni se zblaznili
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    STANDART: Souhlasim s tim, ze poptavka je - i prachy na novy projekty. Nicmene nabidka kvalitnich a kvalifikovanejch lidi je mala. Samozrejme vysledkem je, ze nekdo muze nastoupit za 90K. Nicmene, pokud nejsi obri podnik a 90K (+ dalsi vydaje z tech 90K vychazejici) jsou pro tebe docela velky penize - tak mas o problem navic :D :(.

    Nastesti i tak lze obcas nekoho najit. Vetsinou to jsou lidi obrima firmama netknuty a nebo z obrich firem znechuceny. Pak jsou ochotny vymenit vysoce nadprumernej plat za nadprumernej plat, prescasovy hodiny a pracovni prostredi s minimem manageru.
    STANDART
    STANDART --- ---
    ANDY_WARHOL: no neuvěříš - od začátku v IT businessu jsem musel přijmout, že je velká krize s Javisty, postupně si na to zvykám, učím se s tím pracovat a nacházet k nim nové cesty, ale že se krize za tu dobu přesunula na .NEťáky + už i schopné pány na BI, to prostě odmítám. A Hlavně ať mi nikdo nevypráví nějaký báchorky o finanční krizi, za všechny vystavený pozice, co tu mám, by mi klienti zulíbali ruce a milerádi, navíc moc dobře, za schopný lidi zaplatili (poslední .NETák mi nastupoval za 90, fakt Pán!), jen prostě nemůžu najít mozky kurnik šopa!
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    STANDART: si pamatuju ze nejak jak zacala ta prvni vlna krize bylo netiku habakuk, to je ted takovej nedostatek ? nedavno mi prisla nabidka i od cloveka co vi, ze sem v rajchu a ze se odtud hnout nehodlam, takze je to asi fakt.

    STANDART
    STANDART --- ---
    Taky se mi nedaří najít schopné hlavy pro .NET (ASP nebo C#), a to jak v Praze (3 klienti), tak dost urgentně i pro Mladou Boleslav - a věřte mi že bratrům z Nyxu bych žádnou mrdku nenabízel, fakt parádní pozice i klienti, jen potřebuju najít starýho, zapálenýho pro věc. Sorry za spam a předem dík za plnou poštu .NEŤáků
    CABANNOS
    CABANNOS --- ---
    TENCOKACISTROMY: + DARKREIDER: Děkuji pánové, hlavně TENCOKACISTROMY. Tvůj tip pomohl.
    DARKREIDER
    DARKREIDER --- ---
    CABANNOS: aha, som myslel ze uz v design time ti to huci.
    CABANNOS
    CABANNOS --- ---
    CABANNOS: Abych to ještě dovysvětlil, tak formulář se vykreslí a funguje korektně poté co aplikaci spustím. Chybovou hlášku jsem obdržel tak nějak neočekávaně po ukončení debug session, při pokusu o změnu layoutu formuláře.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    CABANNOS: Otevri si druhy visual studio, pripoj si debuger na to visual studio s dotycnym designerem, zapni si odchytavani vsech vyhozenych vyjimek a melo by ti to napovedet.
    CABANNOS
    CABANNOS --- ---
    DARKREIDER: Jak zobrazím stack v design mode prosím tě?
    DARKREIDER
    DARKREIDER --- ---
    CABANNOS: nullreference (metoda/property na ktoru sa saha) by mohla byt vidiet v stacku, ktory ti zhodeny designer ukaze, ci nie? Dalsia moznost je postupne tie komponenty vyhadzovat. Inak ak tu niekto ma nejaky poriadny sposob, tiez sa rad priucim, Designer ma casto se*ie
    CABANNOS
    CABANNOS --- ---
    Zase mi spadl na hubu Designer ve VS2010. Dostávám hlášku: "Object reference not set to an instance of an object." Dočetl jsem se, že to souvisí s user-komponentami, které samozřejmě používám. Jak zjistím, která z nich je ta špatná a mohl jí příslušnému člověku omlátit o hlavu?! Bohužel form už obsahuje "pár" prvků, tak to ručně nejde moc dobře ...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Vyslo Windows Phone SDK 7.1.1, ktere umoznuje vyvijet pro Tango zarizeni a funguje uz i na Windows 8 strojich :)
    Windows Phone SDK 7.1.1 Update Now Available
    http://windowsteamblog.com/windows_phone/b/wpdev/archive/2012/03/26/wpsdk-711-now-available.aspx
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    VIRTUALVOID: Ten skript je primitivni. Snad to pobezi i na Azure.
    SELECT DB_NAME(database_id) AS DatabaseName,
    Name AS Logical_Name,
    Physical_Name, (size*8)/1024 SizeMB
    FROM sys.master_files
    WHERE DB_NAME(database_id) = 'AdventureWorks'
    GO
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    TENCOKACISTROMY: v MS SQL mgmt toole pre azure databazy properties nieje.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    FONTAN: zkusil bych spis remote debuger
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    VIRTUALVOID: ve vlastnostech databaze mas seznam souboru a u nich mas velikost. navic to udelas sql skriptem (tak jako temer cokoliv v mssql)
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    FONTAN: a dalsi pokusy ukazaly, ze to neni v tom, kde to bezi, ale (proc?) v databazi - kdyz to pustim na testovacim terminalovym serveru, ale necham ho pripjit se do zive databaze, tak to taky nefunguje. tak jdu na profiler
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam