• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    NECROMAN: Samotné WinRT by měly být nativní knihovny... A uvolnění zdrojáků bych moc nevěřil, k WinAPI taky zdrojáky nemáš volně dostupné (pokud se nepletu, tak volně dostupný jsou jen zdrojáky kernelu a to ještě starších windows)...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    JACHYMKO: takze to, co si napisu ve VS 2012 v C# pro WinRT, to by teoreticky melo jit disassemblovat, ale puvodni knihovny samotneho WinRT uz nepujdou, jak to slo u .NETu, kde nebyl problem prochazet System.Core a pod.
    Treba ale take uvolni zdrojaky WinRT podobne, jako u .NET frameworku :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    JACHYMKO: cetl jsem neco podobneho - ze jsou to jen metadata nad unmanaged kodem. Ptotm je tedy otazka, co vypadne z kompilatoru - zda take unmanaged knihovna, nebo nejaka managed, ktera pouziva ty nativni kniovny s metadaty?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    dotaz, jak jsou na tom WinRT assembly ohledne disassemblovani? Lze je normalne prochazet jako klasicka neobfuskovana .NET dllka? Nebo je to uplne jiny intermediate jazyk a zatim na to zadny tool neni?
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    MORMEGIL: To je jediny co me napada - a pripada mi to teda jako kanon na vrabce. Nicmene jinou moznost fakt asi mit nebudu :(.
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    TENCOKACISTROMY: Já jsem tedy dlouho takové věci ve WinAPI nedělal, ale měl jsem dojem, že by to obecně mělo fungovat (resp. závisí na integrity level a podobných věcech), ale to je fuk. Nevím, k čemu to chceš, ale případnou alternativní možností je nainjektovat si do cílového procesu thread a volat SetWindowText tam odtud.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    ESY: To je rada nad zlato :). Ja hlupak to chtel pretesat do kamenny desticky ;).
    MORMEGIL: Funkce SetWindowText prave posila WM_SETTEXT a tam je dotycny "problem" od Win Vista vejs, ze to funguje pouze v pripade ze dotycne okno je z tvyho procesu.
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    TENCOKACISTROMY: Můžeš mu poslat zprávu WM_SETTEXT, ale nikdo ti nezaručí, že si nadpis okna za chviličku nepřenastaví zase podle sebe.
    ESY
    ESY --- ---
    TENCOKACISTROMY: co zmenit hodnotu primo v pameti ?
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    Potřeboval bych měnit titulek oken jiných aplikací. Bohužel funkce SetWindowText z user32.dll funguje pouze na okna, který jsou v rámci stejnýho procesu. Nemáte nápad jak to obejít?
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    URZA: Ja jsem si s tim jen hral. Driv nez jsem to stacil zacit pouzivat, tak jsem prestal delat okynkovy aplikace :/.
    URZA
    URZA --- ---
    a pouzivate to bezne nekdo? (at uz Rx nebo RxUI)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: Az na to, ze Reactive Extensions tu jsou uz hooodne dlouho :).
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    URZA: to reaktivni programovani je ted koukam nejak v mode, jak jsem odkazoval nedavno:
    Úvod do Reactive Extensions - Zdroják
    http://www.zdrojak.cz/clanky/uvod-do-reactive-extensions/
    URZA
    URZA --- ---
    vypada zajimave:

    ReactiveUI
    http://www.reactiveui.net/
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    BUTHRAKAUR: zajimave, ja vedel akorat o kodu ERR20 na 20%
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    kdyby se nekomu hodila sleva na ebook Programming Windows 8 (http://shop.oreilly.com/product/0790145369079.do) za $6, tak discount code OR111..
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    zajimave, v C# 5.0 / VS 2012 bude jinak fungovat closure ve foreach cyklech
    Změna sémantiky cyklu foreach v C# 5.0
    http://blog.imp.cz/post/2012/03/19/Zmena-semantiky-cyklu-foreach-v-C-50
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    NECROMAN: jn, jsem zkousel, ale vyzada si to heslo znovu :(
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MRTVY_KENNY: jestli se pomoci toho ulozeneho hesla da prihlasit, tak si zapni nejaky network sniffer a odchyt prihlasovaci paket - to by mohlo projit :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam