• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    NECROMAN: mno a tie tri mesiace free/trial si uz minul?
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    NECROMAN: a ten AppHarbor se ti nelibi proc? na pokusovani IMO uplne idealni..
    H_U_N_T_E_R
    H_U_N_T_E_R --- ---
    NECROMAN: tak sorry, jsou jen 3 a ještě pouze pro MSDN/bizspark accounty.
    SQL Azure web vs business edition - Stack Overflow
    http://stackoverflow.com/questions/3426360/sql-azure-web-vs-business-edition

    Na to co chceš by ses imho měl dostat grátis:
    During the Windows Azure Web Sites preview under the shared instances model, you will receive the following per month at no charge:
    Web Sites: Up to 10 web sites
    Data Transfers: 165 MB of outbound data transfers per day, per subscription; unlimited inbound data transfers
    Storage: 1 GB
    Relational Database: 20 MB of a third-party, MySQL database
    

    (http://www.windowsazure.com/en-us/pricing/details/)
    Otázka je, jak se to změní po preview.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    VIRTUALVOID: predstavoval jsem si neco tak do $20, spis na testy nez pro statisice zakazniku.
    Pokud bych si vzal XS worker role, 100MB SQL a 20GB bandwith, tak to dela nejakych $22/m - k tomu bych potreboval jeste neco, nebo na hostovani pouzitelne WCF sluzby pro zacatek staci?
    Jinak o tom "5x SQL WebEdition (limit 5GB)" se pise kde?
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    VIRTUALVOID: ta web/worker rola je SMALL instance, da sa dat aj extra small...
    NECROMAN:
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    NECROMAN: ta kalkulacka sluzi hlavne na prehlad ... k tomu aby si potreboval pre svoj projekt (hoc neviem o co ide) sa do 100 - 120 eur mesacne uplne zmestis.
    podstatne mas hlavne: web/worker role 87$, storage (geo, local) 6$, SQL 5 GB 25$ a bandwidth ... trebars 25GB za 3$.

    to sa ti zda vela za PaaS? :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    VIRTUALVOID: hledal jsem to uz par hodn a vsechny vysledky nakonec konverguji k tou kalkulaoru na webu Azure, kde netusim, co vse je treba a co je nadstandard. Platit $300 za mesic, to fakt ne. To si radsi objednam neco odtud:
    Porovnání parametrů Windows - Active24
    http://www.active24.cz/produkty-a-sluzby/webhosting/porovnani-parametru-windows/
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    V azure platis za VM (* pocet)
    bez ohladu na to ci su off alebo on.
    Databazu si platis zvlast, podla jej velkost.potom tam mas tusim urcity pocet transakcii free. Storage je spopl. podla velkosti aje tam obmedzenie na 500 op/s. Ja osobne mam 4x e
    small instance masiny, jednu federovanu db (split 2) a platim do 300€ mes...
    Btw Azure pricing calc utfg
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    H_U_N_T_E_R: takze co vsechno je treba zaklikat konkretne? predstavu, co je treba, mam, ale nevim, zda a kde je SQL/prostor/sluzby/bandwith v cene a kde je to treba extra doplatit. Treba o tech 5xSQL zdarma tam nikde nepisou
    H_U_N_T_E_R
    H_U_N_T_E_R --- ---
    NECROMAN: ruku do ohně za to nedám.
    Teoreticky by měl jít nově použít web hosting service (zatím jsem ji nezkoušel). Tam máš 10 instancí (sdílenej procesor) zdarma.
    Pokud budeš potřebovat dedikovanou, tak dle kalkulátoru.
    Ke každé web/worker roli (opět nevím, jak je to u toho nového web hostingu) máš zároveň zdarma 5x SQL WebEdition (limit 5GB)
    Bandwith platíš opět dle kalkulačky (platí se pouze upload, download ne). Nic jinýho by jsi potřebovat neměl
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: az to zjistis, tak dej vedet :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    jinak zajimave, mel jsem jak u asp2.cz tak aspone.cz dva historicke freehostingy asp.net webu a ani na jendom se mi nepodarilo rozchodit moji demo WCF sluzbu, kdyz jsem si ale zalozil novy hosting, tak to na obou webech funguje napoprve, asi nejake problemy s migraci nebo nejake stare problemy s nastavenim...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Ma tu nekdo zkusenosti s Azure? Resim ten cenik a nemohu se dopatrat toho, co vse bych si musel platit, kdybych chtel mit na Azure hostovanou jednu WCF Azure Worker Role s jednou <500MB SQL databazi?
    https://www.windowsazure.com/en-us/pricing/calculator/?scenario=full
    Potrebuji jen Rokrer Role, nebo i extra Virtual Machine? potrebuji si platit extra Storage? Potrebuji si platit bandwith, service bus, media service, virtual network, ative dictionary, CDN?

    Na kolik by neco podobneho vyslo treba u aspone.cz?
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    BUTHRAKAUR: To je jednoduchý - jako bych se zeptal, jestli má auto čudlík na otevírání kufru, a ty ses mě zeptal, proč prostě to auto neobejdu a neotevřu ten kufr ručně.
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    SAJAGI: nejak nechapu, proc ti nestaci neco jako ResourceManager.GetStream("bitmap").CopyTo(memoryStream) ... ToArray() ?
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    TENCOKACISTROMY: Nj, tak to defacto dělám, ale doufal jsem, že na to bude nějaká vychytávka.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    SAJAGI: Jinak nez rucni editaci (ci nejakyho makra / vs add-inu) to imho neudelas. Kazdopadne muzes ale nacitat to pole bytu stejnym zpusobem jako to dela telo te property v Resource tride.
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    BUTHRAKAUR: chci to pro unit testy, kdy testovaný kód používá byte[], a teprve z toho tvoří Bitmap.
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    SAJAGI: a proc to presne potrebujes - nestacilo by pridat ho normalne jako bitmap, ale nacitat ho pak pres stream (ResourceManager.GetStream())?
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    Víte o nějakém způsobu, jak do .resx přidat obrázek, který se ale bude tvářit jako obyčejný binární soubor, a ne Bitmap? (jinak než ruční editací .resx)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: Co ti rekli u aspone? Me minule problem rovnou vyresili.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    nedokazete nekdo poradit - vzal jsem vychozi empty WCF service projekt, kdyz ho dam na lokalni IIS, tak beha v pohode, kdyz to same dam na aspone hosting, tak to hodi toto:
    http://einstein.aspone.cz/metro/Service1.svc
    netusim, co s tim. Bud to maji spatne nakonfigurovane, nebo je tam neco blbe?
    MICTECH
    MICTECH --- ---
    NECROMAN: Podivej se na https://appharbor.com/ coz je Heroku pro .NET
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam