• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    ANDY_WARHOL: Někdy je hrubá síla nejlepší řešení. :-) Ještě mě napadnul FxCop, kam (přinejmenším dřív) šlo dodělávat vlastní pravidla, kterými se dala analyzovat spousta zajímavých věcí.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    koukam na ten roslyn a prijde mi to jako kanon na vrabce
    nakonec to mozna udelam jen textove, protoze to co tam potrebuju by se par regexama nakonec dalo vyresit taky.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    LOOCAS: jak moc presny to potrebujes? jak moc jiny ty obrazky muzou byt? (jina paleta, rotace/invertace, resize? uprava barev?)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    ANDY_WARHOL: delal jsem statickou analyzu kodu pres zminovany Cecil. alternativou ti muze byt pouziti api od reflectoru (ted uz bohuzel placenyho). Cecil umoznuje i upravovani dotycnyho IL kodu, ale to uz neni tak easy (musis fakt vedet co delas).

    pokud ale pouzijes roslyn, podel se o svoje zkusenosti. nechtelo se mi s tim matlat, kdyz to nemuzu nasadit to produkce, ale za kazdou osobni zkusenost bych byl vdecen ;)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    diky, mrknu na to
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    Ahoj lidi,

    chci se zeptat, používáte někdo nějaký knihovny na porovnávání obrazu?

    Potřebuju si napsat tool, kterej dokáže vzít jeden JPG a porovnat ho obrazově s druhym a na základě odchylky vyhodnotit, jestli jsou si ty obrázky podobný, nebo jestli jde o úplně jinej obraz.

    Předem díky!
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    ANDY_WARHOL: Přinejmenším částečně Roslyn (ale zatím je to v CTP).
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    mam dotaz, nevite nekdo zda existuje nejaky zpusob, jak prochazet kod v C# nejak strukturovane, tedy ne pouze jako text. mam jednu konzolovku, ktera by mela prochazet vsechny cs file v danem adresari a mela by z nich vyzovabavat nejake informace. typicky me zajima co je v using clausuli, jaky je namespace a potom jake jsou tam metody a jaky je jejich navratovy typ. a co je jejich obsahem (tam uz mi staci text). mohu to delat textove, regexama a podobne, ale hodilo by se mi to nejak nacist jako objekt a mit to info strukturovane. resharper treba neco takoveho umi, umi code analyzing. nema treba nejake api ? hledal sem neco, ale nemuzu nic najit. nejaky napad by se mi opravdu hodil
    diky
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    KEDRIGERN: no jde mimo jine i o veci jako rychlost kompilace atd :/
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    SHIGORBIRDMAN: C++11 jde, akorát nevím zda existují nějaké kvalitní tutoriály. Jako sám od sebe bych to nedal, ale advance C++ na MFF mi otevřelo oči :).

    A samozřejmě trochu boj je volba knihoven.
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    offtopic: po par letech prevazne se c# jsem sahnul na c++... au, au.... auuuuuu
    MINUSQ
    MINUSQ --- ---
    K0TEL: eaz fuscator do verze 3.3
    DARKREIDER
    DARKREIDER --- ---
    Este podotknem, ze to bolo uz daaaavno, tak mozno sa veci zmenili
    DARKREIDER
    DARKREIDER --- ---
    na hovno uplne nie, je to free verzia toho brutalne draheho, ktory mi nejaky Ind ponukal po telefone za par tisic dolarov, ked som zverejnil pri registracii telefon :). Je dost osekana, vie len zakladne nahradenia premennych a tusim este nejaku(e) drobnost(i), na poriadne zneprijemnenie refaktoringu to nie je, ale urcite to zamlzi znatelne, vzdy lepsie ako plain kod. Len bacha na resx, tie mi to pravidelne rozosralo, takze ich vyhodit zo zoznamu obfuskovania.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ten je imho dost nahovno
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    Neni nejakej pribalenej primo k Visual Studiu?
    K0TEL
    K0TEL --- ---
    zdar, nějakej typ na freeware obfuscator (.net)?
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    KEDRIGERN: Díky, supr! To mě předtim nenapadlo. :) Zkusim.
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    Běžně se zachytává výjimka (v objektových jazycích je takové ukončení jednou za čas ok - často by to byl výkonnostní problém). Ale samozřejmě lze snadno použít čítač - délku streamu máš, tak si počítej, kolik si přečetl a pak to ukonči.

    Nicméně tu výjimku tam stejně budeš mít a jestli to nejsou stovky streamů, ale ukočení max. pár desítek streamů, tak bych šel pohodlně přes výjimku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam