• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    H_U_N_T_E_R: hmm, zvazim to :)
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    SIRLOON: unity nemuzes kompilovat za chodu
    H_U_N_T_E_R
    H_U_N_T_E_R --- ---
    NECROMAN: spíš jsem tě chtěl ukecat, jestli si tam nechceš zopakovat C# 5 :-)
    Ale proč si nedat hned 2 přednášky ;-)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    H_U_N_T_E_R: pokud to vyjde a uvolni se NDA, tak bych tam mel mit prednasku o novinkach ve Windows Phone 8 pro vyvojare, takze urcite prijdte :)

    Od vcerejska si hraju s developer preview SDK, ale o tom vam bohuzel nic rict nemohu.
    H_U_N_T_E_R
    H_U_N_T_E_R --- ---
    Letošní MSFest se koná 1.12. - 2.12.
    Program bude snad do 3 týdnů.
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    PIGSTER: diky moc; kouknu na to a pripadne se poptam
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    SAJAGI: a neco v mono neni? Unity pouziva "javascript" :) A iron python by teoreticky mohl mit taky .net ale u toho si nejsem jistej
    PIGSTER
    PIGSTER --- ---
    FONTAN: tak ten kolega jsem byl ja, pokud je to jeste aktualni, tak tady jsou kompletni zdrojaky http://sourceforge.net/projects/naps/
    Umi to WIA a TWAIN
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    Neco podobnyho resil Gr1d ( [ gr1d - A persistent multiplayer online programming game ] ).
    Kouknul bych se na DLR, jestli tam nejde debugovat (nikdy jsem to nehledal). Umi to python a ruby. Na Roslyn si budeme muset asi jeste pockat :(, ten by byl asi idealni.
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    SAJAGI: To budeš psát vlastní Robocode? ;-)
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    SHIGORBIRDMAN: Díky. Ještě mě napadlo použít přímo .NET - buď plaintext C# a zkompilovat a udělat audit kódu (Roslyn / Cecil), jestli nepoužívá vlákna, apod. A na měření použít QueryThreadCycleTime.
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    Jeste me napada conscript a s#, ale ani jeden jsem nikdy nepouzival (oboji by mely byt script enginy s vlastni VM)... pripadne muzes zkusit pouzit nejaky dynamicky NET jazyk, ale co jsem to zkousel naposledy, tak to bylo takove vselijake ;)
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    SAJAGI: ten podmineny strojovy cas by se mel dat v lue taky udelat (lua ma interni debugger, ktery by ti to mel umoznit stopovat).
    Akorat teda zabezpecit to tak, aby ti do toho mazanejsi hackeri nelezli a treba si nekradli strojovy cas navic bude docela zabavne ;) (ja bych to tam mimochodem schvalne nechal, kdyz programatorska hra, proc ne i hackovaci)
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    SAJAGI: pouzij luu. Existuje jak primo implementace v lue, tak lua.net (tusim), ktera napoji standardni luu do netu (vcetne toho, ze lua kod ma pak pristup k net assemblies a teoreticky pak muzes delat cokoli)
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    CRANK: Aha, já jsem to napsal ne zcela jasně. Chtěl bych si udělat takovou "hru", kdy uživatelé mají každý svého virtuálního "robota", který se pohybuje ve virtuálním prostředí. A potřebuju nějak zajistit, aby každý dostal přiřazeno stejně strojového času. Tedy myšlenka je taková, že se každý skript pustí řekněme na 100 instrukcí, pak se předá řízení jinému, apod. Takový pseudoparalelismus. Nebo potřebuju alespoň měřit, jak dlouho trvá vykonat daný skript (v nějaké rozumné metrice).
    CRANK
    CRANK --- ---
    SAJAGI: Co LinqPad? V tom můžeš napsat kus C# kódu a atachnout k tomu VS debugger.
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    Nevíte, jestli existuje interpreter nějakého standardního skriptovacího jazyka (např. Lua, Python apod.), který má API pro .NET? Potřeboval bych mít možnost krokovat takový skript, resp. spustit ho např. pouze pro 100 instrukcí. Není to na žádnou vážnou appku, chtěl bych si trochu pohrát :))
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: Vetsinu jsem uz znal, pribylo par drobnosti, za ktery to ale stalo :).

    I kdyby nic jinyho, tak me to "donutilo" si nainstalovat VS 2012 a zase se v tom postourat.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    TENCOKACISTROMY: snad sis z toho neco odnesl, krome bagety :)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: Diky za prednasku! ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam