• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Ahoj všem..Tak stojím před dalším domácím úkolem ze C#, který už má nést prvky OOP a jsem sám ze sebe zmaten... I pře to, že za sebou mám několik let vývoje v assembleru a C, tak s tím docela bojuji...
    Mám zadání a zajímalo by, mne jak by jste to řešili vy. Protože to co mě napadá, mi přijde jako hovadiny a s třídamy a OOP jsem nikdy vlastně pořádně nedělal...

    Navrhnete a do tridy program doplnte vhodnou datovou strukturu (pole) pro reprezentaci sachovnice pro hru dama pro dva hrace H1 a H2. Na sachovnici lze pokladat zakladni kameny a damy obou hracu. Konstanty A a B urcuji rozmery sachovnice.

    Vytvorte nove metody (funkce tridy Program) pro:
    Overeni, zda lze na pole X,Y polozit hraci kamen hrace H1 nebo H2
    Overeni, zda je figurka na poli X,Y ohrozena nepritelem (obycejnym kamenem, i damou)
    vykresleni aktualni sachovnice na vystupni consoli

    kod vytvorenych metod a definici promenne pro sachovnici zkopirujte jako reseni tohoto ukolu.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Tak jsem to vyresil tak, ze jsem si ty dve ikonky ulozil jako dve vlastni tridy, ktere dedi z Path a mohu tedy mit tvar popsany v XAMLu a instanciovat je klasicky pres new. Vracim je potom v converteru a funguje to v pohode.
    ESY
    ESY --- ---
    NECROMAN: urcite to jde vracet pomoci converteru.

    dalsi moznost by molha bejt pomoci trigeru. kazdopadne ja mam radsi convertery pro jejich znovupouziti.
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    NECROMAN: tak si vytvoře converter, který bude mít ty path jako properties a ty prostě nastavíš v XAMLu a on je pak při konverzi jen bude vracet.
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    NECROMAN: jasny - tusil jsem, ze jsem mimo
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    FONTAN: ja se prave snazim nepouzivat obrazky, ale primo krivky. Ma to vyhodu, ze clovek nemusi resit black a white variantu a zabira to mene mista.
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    NECROMAN: asi to neni uplne odpoved, ale ja pouzivam na enumy a obrazky neco jako http://pastebin.com/C0XgVFJ0
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Potreboval bych rychly hint na XAML
    Mam viewmodel a tam propertu typu enum: priorita low, normal, high
    Chci zobrazit ikonku, kterou mam definovanou pomoci Path - bud jednu pri low, nebo zadnou pri normal, nebo jinou pri high.
    Jak to udelat?

    Je mozne v databindingu vracet pomoci converteru odkaz na resource, kde mam definovanou tu path?
    Nebo je lepsi si z obou path udelat UserControl a vracet primo instanci v converteru?
    Nebo mit nad sebou dve ikonky nabindovane na enum a visible popripade hidden podle dane hodnoty?
    DARKREIDER
    DARKREIDER --- ---
    Tak uz to tam vidim, chyba je inde, sustredil som sa moc na tu reflexiu, tak diky vasmu nakopnutiu som si vsimol chybu inde, diky
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    DARKREIDER: S timhle jsem nemel nikdy problem. Nahod v jakym stacku se ti to stalo.
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    DARKREIDER: nejspíš bude chyba jinde, tohle je běžná věc... když dostaneš stackoverflow, co je na stacku?
    DARKREIDER
    DARKREIDER --- ---
    prosim vas, ludia, mam reflexiu:

    type.GetProperty(propertyName, BindingFlags.NonPublic | a vela inych)

    problem je, ze dostavam StackOverflow vynimku velmi pravdepodobne preto, ze mi ta reflexia cykli:

    typ TYPE ma v sebe property typu TYPE2 ktora ma v sebe property typu TYPE....

    cim sa reflexia asi nikdy neprehrabe. Mate s tym niekto skusenost? Nie som si isty ci to je skutocne "ono", ale nic ine mi zatial nenapadlo. Za kazdy heads-up budem rad.
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    funkce qsort by měla vypadat cca takto:

    public static void quickSort(int [] arrayInput) {
       quickSort(arrayInput, 0, arrayInput.Length);
    }


    a pak napíšeš metodu
    private static void quickSort(int[] arrayInput, int from, int to) {
    ...
    }
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    CERMINEK: však jsem ti psal, jak to funguje, tohle ti nepůjde ani zkompilovat :)) ty musíš mít funkci na QS, která bere pole a rozsah ve kterém bude pracovat... volá se rekurzivně... a poprvé to zavoláš na interval od 0 do array.length (či array.length - 1, podle implementace)...
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Ještě k tomu Quick Sortu... našel jsem hodně kódů již hotových, jeden jsem si půjčil, ale v tomhle dů nesmí být použity třídy, tak řeším jak v začátku fce autovaticky zvolit hranice pro quick sort... nemám ale tucha jak.. Nemáte někdo nějaký nápad?

    Jinak mi vše běhá, tak jak má...

    [C#] cerminek - Pastebin.com
    http://pastebin.com/PkLaW07T
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    KERRAY: Pracuji už dost dlouho... A proti škole je to dost velká pohoda... Ale to je na dlouhou diskuzi :)) A navíc, není škola, jako škola, věřím, že na jiných školách je to o něčem jiném :))
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    haha, a to ještě počkejte, až někam nastoupíte do práce :p
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    ISUBA: hele, škola mne udržuje ve špatném rozpoložení už pět let... a stejně tu diplomku nějak budu muset dopsat... tak zkousni zuby a zvládni to... další věci pak půjdou o to snadněji...
    ISUBA
    ISUBA --- ---
    KEDRIGERN: Vzhledem k okolnostem, nejsem v nejlepším rozpoložení... Nějak si však poradím. Děkuji.
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    ISUBA: http://www.algoritmy.net/article/65/Eratosthenovo-sito
    Bych ti to i napsal, ale nebylo by to moc seriozní vůči tvému vzdělání. I pokud neumíš skoro nic, tak jsou to max. 2-3h.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam