• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SLUPKA: to asi ne kdyz neprogramuje, jak by to asi udelal ? :))) bude o tom moudre skolene vypravet, delat prezentace v power pointu a tak dal
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    CERMINEK: jakože vytváření těch systémů?
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    ANDY_WARHOL: tak vlezlá nápověda mi vnutila toto:
    h.cisla.ListChanged += new ListChangedEventHandler(cisla_ListChanged);
    A vypadá to, že to funguje :D

    TENCOKACISTROMY: Jasné chápu, ale když uvážím, že kromě tohoto předmětu, to zvládám sám, bez cizí pomoci a s minimální námahou, tak na tom tak bídně nejsem :D
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    SLUPKA: Elektronický informační a řídicí systémy... Při skladbě ostatních předmětů je tam .NET naprosto mimo...
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    CERMINEK: Co že to máš za obor, že tam přibíráš programování kvůli kreditům, ačkoliv je to pro tebe hovadina?
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    CERMINEK: Ja se vubec nehodlam prit o tom, jestli to v tvym oboru k necemu je nebo neni. Ja sam povazuju soucasnej system za nevyhovujici. Ale i presto jsem presvedcenej, ze by se melo hrat fer. Ty pravidla jsou jaky jsou a mit to odjinud je proste podvod. Ne ze bych si nikdy nenechal s necim vypomoct, ale nejsem na to hrdej, a nebylo to spravne.

    Proste pak nakonci nekolik lidi dostane titul. A ja jakozto zamestnavatel bych byl rad, aby kdyz ke mne nekdo s titulem prijde, tak jsem mel +- jistotu, ze to je JEHO titul. Ne nekoho jinyho, kdo se slitoval. To mi je k nicemu.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CERMINEK: jenze nic nenajdes na google
    Numbers_ListChanged - se podivej jestli tahle metoda existuje. jinak to smaz i s tim plusem, a napis plus rovnitko znova, visual studio ti nabidne tu metodu vytvorit
    a do ni pak dej prislusny kod
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    ANDY_WARHOL: Pascal je pohoda :)

    ANDY_WARHOL: ač Anglicky umím relativně dobře, tak se mi ve Visual Studiu dělá líp v čeětině, už jen proto, že .NETu nerozumím tak, jak bych chtěl.

    ANDY_WARHOL: TENCOKACISTROMY psal do kódu toto:
    asdf.Numbers.ListChanged += Numbers_ListChanged;
    ale to mi taky háže error :/
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CERMINEK: no ty prirazujes udalsost na stejnou udalost ? to je nejaky divny, musis tam dat metodu co se tou udalosti spusti
    h.cisla.ListChanged += necodelej() ;

    nebo tak
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CERMINEK: ps: kdyz vidim, ty mas hlasky v cestine, pak se div ze ti to nejde, protoze tezko najdes nejakej help, nejsem si jistej, ale snad by melo byt mozny vypnout hlasky v lokalizaci, nebo muzes pouzit server unlocalize.com
    ver mi, ze to ti hodne pomuze umet si to najit na google
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CERMINEK: no ja nevim, ne ze by me pascal delal nejaky problemy, ale je to proti krasnymu netu opravdu hruza
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    TENCOKACISTROMY: A prosím ještě o help... v kódu Form1(){} je h.cisla.ListChanged += h.cisla.ListChanged; čož mi hlásí, že:
    "Chyba 1 Událost System.ComponentModel.BindingList<T>.ListChanged se může nalézat pouze na levé straně výrazu += nebo -=."

    Plus ještě v některých metodách mám u listu cisla.Sort(); což převedením na binding list hlásí chybu... Budu asi muset napsat extra metodu pro seřazení?
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    ANDY_WARHOL: Jop stojaři mi za Pascal nosí cigára... Mám na hodně dlouho co kouřit... Jenže pascal, C a Assembler pro mě jsou minimální problém.. .NET je velký problém... OOP není pro mě :D
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    TENCOKACISTROMY: Tak to budu dělat sám za sebe : D jen kdybych fakt nevěděl..Hlavně při mém oboru je .NET naprostá hovadina... Prostě předmět, aby se vešli do 180 kreditů za Bc.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TENCOKACISTROMY: si pamatuju jak na skole na koleji mel kamos fabriku na seminarky z programovani, protoze tomu tam nikdo nerozumel (byla to strojarna, a tehdy se tam jel pascal), tolik flasek ruznyho chlastu sem snad po hromade pak uz nevidel
    :)))
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    CERMINEK: Poradit neni problem. Od toho to tu je.
    Ale zkousku delej sam za sebe. K cemu by to pak bylo? Nepodporuju devalvaci akademickejch titulu, i kdyz mi jejich koncept nevyhovuje.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    TENCOKACISTROMY: Super! Fachčí to...

    Jinak ale doufám, že zítra u zkoušky bude nějaké ze zadáních, které byly v minulosti. Mohl bych Vás ale někoho požádat, zda-li byste nebyli zítra mezi 9:00 a 12:00 on-line pro případný help? S .NET se fakt nekámoším a zkoušku bych rád měl z krku :D
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    TENCOKACISTROMY: oprava - misto:
    public class MyClass {
        public List<int> Numbers {get; private set; }
    

    ma byt
    public class MyClass {
        public BindingList<int> Numbers {get; private set; }
    
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    CERMINEK: Pouzij "BindingList<T>" misto "List<T>". Nachazi se v namespacu "System.ComponentModel".

    public class MyClass {
        public List<int> Numbers {get; private set; }
        
        public MyClass() {
            var rnd = new Random();
            var capacity = 10;
            this.Numbers = new List<int>(capacity);
            for(int i = 0; i < capacity; i++) {
                this.Numbers[i] = rnd.Next(0,100);
            }
        }
    }
    
    // .... ve formu
    private MyClass asdf = new MyClass();
    public Form1() {
        asdf.Numbers.ListChanged += Numbers_ListChanged;
        this.RefreshLabel();
    }
    void Numbers_ListChanged(object sender, ListChangedEventArgs e) {
        this.RefreshLabel();
    }
    void RefreshLabel() {
        this.label1.Text = string.Concat(this.asdf.Numbers.ToArray());
    }
    void button1_Click(object sender, EventArgs e) {
        this.asdf.Numbers.Add(int.Parse(this.textBox1.Text));
    }
    


    Pisu to z hlavy, mozna tam je nekde preklep.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    TENCOKACISTROMY: Díky, už to valí...

    Jen mám další dotaz. V tom formu mám label, kam si vypisuju metodou všecha čísla z toho listu. Je nějaké řešení, jak nadefinovat tomu labelu, aby se při každé změně toho listu aktualizoval text v tom labelu?

    Zatím to mám jen pří form_Load a to není moc praktické ani elegantní..

    private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
    {
    histogram h = new histogram();
    h.vypiscisla();
    lblVypis.Text = h.vypiscisel;
    }
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam