• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    TENCOKACISTROMY: fiddler na emualtor nevidi. neco jsem odchytil wiresharkem, ale inc v tom nevidim. Divne, ze se to chova jen obcas a naprosto nahodne. Mohl bych to zkusit jeste na jine siti, jestli tam router nestrka nejake divne znaky.
    Jinak asi nejde zakazat pravidla na parsovani headru?
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: Jsi schopnej si odchytit ty requesty & responsy necim podobnym jako Fiddler?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MORMEGIL: sam jen vytviril HttpClienta a volam
    using (Stream str = await client.GetStreamAsync(remoteImageUri))
    to samer inak hazi i WEbClient a HttpWebRequest.
    zadne vlastni headery nepouzivam, prijate headry mi to nezobrazi, protoze to spadne jeste pred zpracovanim.
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    NECROMAN: To není o URL, to je o HTTP headerech. Někde tam je header s nějakým špatným jménem. Jak vyrábíš ten request? Nevkládáš tam nějaké vlastní headery?
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: A deje se ti to pro tu URL vzdycky nebo jen nekdy?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Netusi nekdo, v cem muze byt problem? Windows Phone 8 app v c#, stahuji obrazky ze serveru druhe strany a obcas mi request skonci na ArgumentException:
    "Specified value has invalid HTTP Header characters. Parameter name: name"
    Nekolik hodin jsem to zkousel googlit a bez uspechu.
    Kdyz ale tu samou Uri dam do Chrome nebo jineho prohlizece, tak bez problemu. V cem je tedy problem? Vypada to, jako by mi posilali nejakou vadnou hlavicku, ale v Chrome nic zavadneho nevidim?

    Cache-Control:max-age=60
    Connection:Keep-Alive
    Date:Mon, 25 Feb 2013 16:49:44 GMT
    ETag:"e3f5-4d68f386a4a80"
    Expires:Mon, 25 Feb 2013 16:50:44 GMT
    Keep-Alive:timeout=2, max=100
    Server:Apache

    Nebo nevite o zpusobu, jak trackovat requesty z Windows Phone emulatoru nebo skutecnehoi zarizeni? Fiddler se moc nechyta.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    TENCOKACISTROMY: A naucil se neco novyho a vim jak takovy pripady budu resit v budoucnosti.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    ANDY_WARHOL: Usetril jsem vnitrni dluh. Tedy cas, ktery by se musel stravit s tim resenim v budoucnosti.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ted mi rekni, jaka je pridana hodnota toho, kolik si timhle vsim stravil casu.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    MORMEGIL: No, ted tu je uz jen religiozni diskuse nad tim, zda by se takovej znak mel zapisovat rovnou do XAMLovejch zdrojaku a nebo to delat jinak (a proc). Nebo aspon takovy diskuse se domnivam, ze se ucastnim ja :D.
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    TENCOKACISTROMY: Tak se není co divit, že to na tvý machine does not work, žeáno. Ale tak nějak už ani nevím, co tu vlastně řešíme.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    Ale jako urcite se nehodlam spolihat na to, ze nekdo nekde bude mit nainstalovany nejaky fonty ve chvili, kdy si ma zobrazovat zdrojovej kod. Jsou znaky, bez kterejch se neobejdes - rekneme prvni 127 znaku. Pak jsou nejaky, o kterejch se muze diskutovat (treba cesky znaky). Ale spolihat na to, ze znak kterej neni ani v prvnich 65536, bude vzdy spravne zobrazen - na to jsem prilisnej pesimista a konzerva :).
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    MORMEGIL: Nemam. Slysim o tom poprvy.
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    TENCOKACISTROMY: A Segoe UI Symbol na nich nainstalovaný máš?
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    Pro ilustraci to vypada takhle. To maly "g" ve ctverecku se po zoomu vyjevilo jako otaznik :D.

    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TENCOKACISTROMY: no ty se do nej zapojit nemuzes, ty si v tom druhym :)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    MORMEGIL: To je sice pekny, ze to tobe to funguje. Ale me ne, a co jsem to tu zkousel na okolnich pocitacich, tak taky ne.
    Nehodlam se zapojovat do sdruzeni :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MORMEGIL: tak sem si to myslel spravne, me tady akorat matou, diky za upresneni.
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    TENCOKACISTROMY: Já když si ten znak zkopíruju do zdrojáku ve Visual Studiu, vidím normálně lupu, páč je ten znak obsažen v Segoe UI Symbol, které mám na počítači nainstalované (páč je, AFAICT, součástí Windows 7+). A opravdu si nepotřebuju měnit font ve Visual Studiu; znak, který není v aktuálním písmu, se z jiného písma zobrazí úplně automaticky. Ale možná to v nějakém WPF/bůhvíčem takhle dobře nefunguje, to nevím.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TENCOKACISTROMY: musel by si si zmenit font ve visual studiu, ale pak by to byl asi mazec co by si videl :))))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam