• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    NECROMAN: tam ale muzes taky bez vetsich problemu injectovat - aspon teda Caliburn + Windsor jsem bez problemu ve WPF pouzil a zadnej SL v codebehind/presenter rozhodne nebyl donucen pouzit. Ve WP jsem udelal jen par pokusu, ale i tam jsem injectoval - akorat tam neni muj oblibeny Windsor, ale to je vedlejsi. Proste vymluvy ;D
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    BUTHRAKAUR: code-behindem myslim jakekoliv WPF/Silverlight/Windows Phone/WinRT aplikace.
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    NECROMAN: o tom uz bylo napsano spousta veci - staci googlit SL anti pattern.. Nejhorsi je asi skryvani zavislosti a casto znemozneni kontejneru uvolnovat takto ziskany instance. Codebehind myslis zrejme WebForms - tam je to vazne trochu problem, protoze je to od zakladu spatne navrzena a zavrzenihodna technologie :) Ale i tam se da injectovat - pomoci implementace IHttpHandlerFactory.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    BUTHRAKAUR: co je spatneho na ServiceLocatoru? v mistech, kde nemuzes ziskat objekty pres dependency injection si bez ServiceLocatoru neporadis, typicky v codebehindu pages a pod.
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    URZA: na to je super web unlocalize.com
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    ESY: v .NETu ? nemáš náhodou české Windows a v nich český .NET? :))
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    NECROMAN: tim jsi tomu teda moc nepomoh, ale nevadi - budu doufat, ze nejsi zastancem ServiceLocator anti-pattern apod technik :)))
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    BUTHRAKAUR: tak melo to byt spise ve ViewModelLocatoru nebo v XML, zalezi, co pouzijes za framework :)
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    NECROMAN: uvaha principielne spravna, ale ta veta "registrovat v ServiceLocatoru" mne skoro vydesila ;D
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    nejvetsi peklo je (trochu offtopic...) ceska verze excelu. za to bych opravdu posilal bandu teplych negru s letlampama
    ESY
    ESY --- ---
    jo to se pridam.. proc me sakra v VS vyzkakujou vyjiky cesky ?:D
    URZA
    URZA --- ---
    asi tak. plus posledne jsem se ocitl u nejake prelozene vyjimky a 1. nic jsem z toho prekladu nepochopil a 2. se to nedalo googlit
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    Mrdat prekladani terminu, vyvojar co neumi anglicky nema co vyvojovat :) (navic to po mne chce prihlaseni)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Zde muzete pomoci s lokalizaci nekterych vyvojarskych pojmu do cestiny :)
    https://www.microsoft.com/language/forum/project/default.aspx?projid=97#
    URZA
    URZA --- ---
    NECROMAN: jo ja jsem to studoval kvuli WPF only..
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    URZA: u WPF navodu se jen obavam, ze polovina z toho nebude fungovat v Silverlightu, kde uz jen takovy databinding je pekne orezany.
    URZA
    URZA --- ---
    NECROMAN: toto se mi docela libilo http://www.amazon.com/WPF-Control-Development-Unleashed-Experiences/dp/0672330334

    da se to sehnat i na torrentech

    jinak je i zajimave prochazet nejake dobre open-source projekty.. ted treba travim cas tady s timto:
    https://github.com/SeriousM/WPFLocalizationExtension
    URZA
    URZA --- ---
    JACHYMKO: predelal jsem to na to, diky
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Dotaz, mate tip na nejaky ebook, jak se co nejlepe naucit pokrocilou praci v XAMLu, predevsim navrh vlastnich usercontrols vcetne templatu, property bindingu, behavioru, atd.?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Summary - Pivot a LongListSelector ve WP8 leakuje jak prase, pokud pracujete s dynamickym a databindovanym ItemsSource. A profiler vam nic nerekne, protoze to jsou nativne implemenotvane komponenty a ne managed.
    Vymenil jsem to za staticke PivotItems a ItemsControl a pohoda.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam