• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    GOLDEN_TEACHER
    GOLDEN_TEACHER --- ---
    ROTTWEILER: DíkyTi, už ji mám v ruce. A vypadá fakt nabušeně !!!
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    NECROMAN: Co znamená "správné místo" ? Tzn, prvky máš IComparable?

    Pak ti stačí extension metoda kde dáš generickou podmínku where T : IComparable<T> a už jsi schopný ten insert na správné místo udělat, ne? (for cyklem najdeš index a vložíš)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Dotaz, nemate nekdo po ruce generickou metodu, ktera dostane ObservableCollection<T> a T a Insertne dany element na spravne misto? ObservableCollection nelze sortovat a rad bych to vyresil nejak obecne...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Prave jsem v C# objevil operator "implicit" - to je magie :)
    implicit (C# Reference)
    http://msdn.microsoft.com/en-us/library/z5z9kes2(v=vs.110).aspx

    MujTyp t = "foobar";
    ...
    // zavola konstruktor meho typu s parametrem typu string
    public static implicit operator MujTyp(string contents)
    {
    }
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    ROTTWEILER: I když tato je více o architekturách, ale stejně je to nutné čtivo pro všechny.
    GOLDEN_TEACHER
    GOLDEN_TEACHER --- ---
    Ahoj, nemáte někdo doporučení na dobrou knihu o design patterns ?
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    P19: ja to mel taky nemel u vseho - proste jsem to odlisil spolecnym predkem. EF zrejme nic takovyho nema podle rychlyho UTFG, ale asi to jde nejak nasimulovat viz treba http://www.agile-code.com/blog/entity-framework-code-first-applying-global-filters/ (necet jsem to uplne detailne)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NIXX: V C# ne, ve VB.NET existujou XML literaly.
    Nicmene mozna existuje nejakej plugin do VS, kterej by tohle zvladnul.
    P19
    P19 --- ---
    BUTHRAKAUR: to je taky pravda. Mam tento pozadavek jenom na nejakych entitach, je neco obdobnyho jako filtr i v EF?
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    P19: zalezi na tom, jak presne vypada zbytek aplikace. Ja mel treba v jedny app podobnej pozadavek (vzdy z DB zpristupnit jen ty veci, ktery patrej prihlasenymu uzivateli) a vyresil jsem to pomoci NHibernate filteru. Proste nekde hluboko v infrastrukture aplikace zapinam filtr pres prihlasenyho uzivatele na vsech entitach, ktery maji byt takhle filtrovany a v samotny aplikacni logice se uz o nic nestaram - na vsechny dotazy do DB se potom tenhle filtr aplikuje.

    Dalsi vec je, ze bys pravdepodobne takovouhle vec nemel delat na MVC GUI vrstve, ale nekde hloubeji v infrastrukture aplikace. Jestli jsem teda spravne odhadl zadani..
    P19
    P19 --- ---
    Ahoj,

    jak byste v asp.net mvc aplikaci ověřili, že editovaný objekt má vazbu na aktuálně přihlášeného uživatele?
    Přemýšlel jsem nad nějakým action filterem, ale do atributu nepředám repository (abych si vytáhl editovaný objekt, resp. jeho property OwnerId), navíc mi teda příjde dost hrozný šahat z atributu do databáze.

    Je nějaká lepší cesta, než v každé action metodě dělat if po načtení záznamu?

    Díky
    NIXX
    NIXX --- ---
    NECROMAN: ale jo, CAML builderů existuje dost... ale měl jsem na mysli něco, co by ve Visual Studiu umožnilo editovat markup v rámci stringu v C# kódu podobně, jako když píšu třeba ASPX stránku. Že by to třeba samo dělalo barvičky, uzavíralo tagy a tak... :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    NIXX: na sestavovani CAML dotazu jsme jeste v byvale praci pouzivali vlastni CAML builder, kde jsi dotaz poskladal ze trid jako do stromu a nakonec ti to vyplivlo hotove xml, pekna to vec.
    Nastesti jsem uz se SharePointem prastil a nemohu si stezovat :)
    NIXX
    NIXX --- ---
    Ahoj, nevěděli byste někdo, jestli Visual Studio umí zvýrazňovat XML uvnitř stringu (uvozovek)? Případně jestli na to neexistuje nějaký plugin. Zpříjemnilo by to práci např. při sestavování CAML dotazů:

    query = new SPQuery();

    query.Query = @"<Where>
                            <Eq>
                                <FieldRef Name='LookUpColumn' LookupId='true' />
                                                    <Value Type='Integer'>1</Value>
                            </Eq>
                    </Where>
                    <OrderBy>
                                <FieldRef Name='NumberColumn' Ascending='false' />
                    </OrderBy>
    ";

    results = list.GetItems(query);
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    GOSHEWAN: V SharpDevelop je funkce, která umí konvertovat zdroják z jednoho jazyka do druhého. Samozřejmě, že je to strojové přeložení a nevyužije to všech vychytávek jazyka.
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    _ACID_: Kalendář je věc složitá, viz i jenom třeba jak převést počet dní na zlomek roku.
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    _ACID_: K te posledni vete - ano, to je co jsem psal (: AddMonth pricte mesice (pripadne roky) a pak jeste pripadne skrouhne dny na posledni den v mesici. Tim spis na to nebude existovat univerzalni reseni - mesic je 28 - 31 dni.

    NECROMAN: Coz o to, ja nerikam ze by to 'nejak' neslo (: Jen ze jsou vsichni lini (prilis busy) resit neco, co nikdo ve vysledku neoceni. Ale priznam se, ze o tom pluginu jsem nevedel, diky za tip.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    GOSHEWAN: nestacilo by ten vb kod zkompilovat a nejakym disassemblerem rozlozit zpatky primo do noveho C# projektu? Reflector na to uz ma nejako udobu plugin a ted s tim prisel i DotPeek ve verzi 1.1
    JetBrains .NET Tools Blog » Introducing the dotPeek 1.1 EAP
    http://blogs.jetbrains.com/dotnet/2013/04/introducing-the-dotpeek-11-eap/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam