• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    TENCOKACISTROMY: Já obecně vary používám, zejména opakování typu
    Dictionary<string, IList<MojeData>> tabulka = new Dictionary<string, IList<MojeData>>();
    mi přijdou dost zbytečná. Ale na druhou stranu je potřeba si někdy dávat pozor, můžete se pěkně popálit při nějaké změně v kódu, kdy vás překladač nijak neupozorní a váš kód přestane fungovat. (Vtipně tomu může pomoct taky třeba dynamic.) (A přestože je běžně používám (přiznávám, i kvůli Resharperu) i pro věci typu „var x = NejakaFunkce()“, trochu pochybuju, jak moc dobrý zvyk to je.)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: Using znam. Ale kilometrovej seznam usingu je taky na prd.
    A vzhledem k tomu, ze VS ti je schopny poskytnout nazvy typu, tak mi prijde pouziti "var" jako lepsi varianta.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    TENCOKACISTROMY: a "using" znas? :)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: Kdezto cteni "SomeCompany.SomeProduct.SomeModule.SomeSubModule.SomeNextSubModule.VeryLongNamespace.SubNamespace.SomeClass.SomeNesteClass myObject = ...." je mnohem prijemnejsi ;).
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ESY: pouzivani varu je zlozvyk. Cteni ciziho kodu plneho varu je za trest.
    ESY
    ESY --- ---
    GOLDEN_TEACHER: ty vary si muzes zmenit :] ale co ja vim tak se vary pouzivaj aby to nutilo programatora napsat lepsi jmeno... malokdo pouzije var i =10; Ale mozna se pletu
    GOLDEN_TEACHER
    GOLDEN_TEACHER --- ---
    Jak rekl ESY, jak jednou si zvykneš tak nejde zpět a jako student ho mám za 44€ což je podle mě hodně v pohodě pokud to berete z pohledu LongRange/ušetřený čaš.
    Mě jako studentovi se na něm fakt líbí, že mě příjemně jebe za jmenný konvence atd. I když třeba nevím, proč mě sekýruje při explicitně zadaný hodnotě proměnný v metodě a tlačí mě do var.
    ESY
    ESY --- ---
    MORMEGIL: jeden manday a mas ho doma :]]
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    My ho koupili pred vanocema asi za €50. To bylo celkem v pohode.
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    NECROMAN: „Jako jo, Resharper je hodně dobrej, i když poslední verze VS už mi přijde vcelku použitelná i bez něj a 179 € mi přijde vcelku dost peněz…“
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MORMEGIL: je toho rozhodne vic, staci jen pastnout blok kodu odjinud a ReSharper ti nabidne "Import all usings for pasted code", das jednou Alt+Enter a hotovo. Dale treba Ctrl+Click navigace na typy/instance, Ctrl+W expand selection, automaticky prettyprinting kodu podle prednastavenych pravidel...
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    MORMEGIL: Tak zmena klavesovy zkratky neni neco, kvuli cemu je potreba plugin :).
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    NECROMAN: Myslíš tím doplňování usingu pomocí Alt+Enter, zatímco ve VS bez Resharperu musím mačkat Alt+Shift+F10? Tak to je rozhodně minimálně o polovinu rychlejší. :-)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MORMEGIL: pokud ReSharper zrychli psani kodu o polovinu, tak je investice za par dnu zpet :)
    Uz jenom takove drobnosti jako doplnivani usingu nebo navigace na tridy pres Ctrl+T stoji za to
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    GOLDEN_TEACHER: Jako jo, Resharper je hodně dobrej, i když poslední verze VS už mi přijde vcelku použitelná i bez něj a 179 € mi přijde vcelku dost peněz…
    ESY
    ESY --- ---
    GOLDEN_TEACHER: jj resharper je fajn, bez nej se to da pak ho clovek zkusi. a uz nelze jinak :D
    GOLDEN_TEACHER
    GOLDEN_TEACHER --- ---
    VIRTUALVOID:
    TENCOKACISTROMY:
    ESY:
    Intelisense fungovalo, me slo o automaticke doplnovani, treba html tagu atd... Ale nakonec jsem si zkusil na radu kamarada ReSharper a doprdele jak jsem bez toho mohl fungovat?! Vřele doporučuju: http://www.jetbrains.com/resharper/

    Jinak netusil by nekdo z rady starsich odpoved na tuhle otazku: http://stackoverflow.com/questions/16258178/setting-file-to-fileload-in-is-not-working-c-net
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    nemate nekdo napad, kde by mohl ztracet WebBrowser v MVVM WPF aplikaci "binding"? mam prdanou jednouduchou dependency property "BindableSourceProperty" (ukradeno z netu) a vetsinou vse funguje jak ma, ale obcas se mi stava, ze nakrokuju spravne nastaveni, ale pak se nekde "vevnitr" neco podela a WebBrowser zobrazuje pouze <html></html> (a pri tehle zaverecne a spatne zmene to uz netukne na nastaveni te me dep. property. (html, ktere se snazim zobrazit vsak stale "existuje")
    diky moc za pripadne nakoupnuti ci nakopani
    ESY
    ESY --- ---
    GOLDEN_TEACHER: intelisense by mel abyt by default.. pokud ne asi si ji omylem vypnul :]
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    GOLDEN_TEACHER: Myslis intellisense? Normalne se zacne objevovat sama po tecce, ale kdyz to chces vyvolat explicitne, tak budto CTRL+SPACE nebo CTRL+J.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam