• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    ESY
    ESY --- ---
    na melej projekt sql express naprosto staci...

    dokud to staci vleikostne ta sql express. Nema cenu resit. Neverim ze natom pojedou neaky sileny reporty a stovky useru.. takze neres :)
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    ROTTWEILER: aj postgre je fajn a ma EF podporu. minimalne na ef5...
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    ROTTWEILER: A dáváš to na svůj server s IIS? :)) Tak použij SQL express a řekni jim, že to může být pomalé a padat (případně na to svedeš i nějaké své chyby)... A když je to bude štvát, tak ať zaplatí - hosting budou mít za něco přes litr ročně, to mi nepřijde nepřekonatelné pro nikoho...
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    SLUPKA: Díky za pobídku, ale fakt musí být zdarma. Je to web, který dělám ve svém volném čase pro malou skupinku lidí a nic z toho mít nebudu a určitě do toho nechci dávat peníze.
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    ROTTWEILER: Já bych doporučil slevit z požadavku "musí být úplně zadarmo" a neřešil bych si server sám, pokud k tomu nemám opravdu dobrý důvod.
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    SLUPKA: Bylo by tedy lepší se kouknout raději na MySQL?
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    ROTTWEILER: Prostě počítej s tím, že SQL express nebude efektivní... Na malém webu s malou návštěvností to nemusí být vůbec poznat, já bych to na produkci ale nepoužíval...
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    SLUPKA: Ano, takový malý web. Velikost databáze maximálně do 50 MB.
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    ROTTWEILER: Co na té produkci bude? Malý projektík? Pokud ano, tak klidně SQL express. Pokud půjde o něco většího, tak bych rozhodně šáhnul po větším MS SQL.
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    ROTTWEILER: Tak jasne, ze ho neodporucaju. Keby ano, na "velkom" sql serveri nezarobia.
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    VIRTUALVOID: Čti jen první větu.
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    ROTTWEILER: odkedy localdb == sqlexpress ?
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    VIRTUALVOID: Četl jsem tutorial zde http://www.asp.net/mvc/tutorials/mvc-5/introduction/creating-a-connection-string a píšou tam.

    SQL Server Express is not recommended for use in production web applications. LocalDB in particular should not be used for production with a web application because it is not designed to work with IIS. However, a LocalDB database can be easily migrated to SQL Server or SQL Azure.
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    ROTTWEILER: preco nie ? express je velkostne obmedzeny (10GB instancia ak sa nemylim). plus teda zamerne nevyuzije vsetok dostupny hw (cpu jadra).
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    SQL Server Express se nehodí na produkci? Potřebuji nějakou databázi kompatibilní s EF-6 a zdarma.
    ESY
    ESY --- ---
    da se v silverlightu zjistit odkud prisel facus, jesli mys nebo klavesnice? bud jsem slepej nebo tonikde neni :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    H_U_N_T_E_R: tyjo, blba nahoda, ale prave ten vikend v sobotu budem zpivat na Praga Cantat, takze na between party asi nedorazim... budu rad, ze mam volno v nedeli :)
    H_U_N_T_E_R
    H_U_N_T_E_R --- ---
    Právě se otevřela registrace na MS Fest "between" party, koho tam potkám?
    MS Fest 2013
    http://www.ms-fest.cz/praha
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MICA: o čtečku mi teď nejde, jde mi o dělání kódů v DevExpress.XtraReports ;) Udělám čárový kód, nastavím mu Code39Extended, a z Listu mi na něj přijde třeba "38542$I" Podle stránky, na kterou odkazuju, by se pod kódem pro uživatele mělo objevit jenom "38542", ale v kódu by mělo být těch "38542$I" takže po načtení by to mělo napsat 38542 a zmáčknout TAB. Jde mi jen o to, jak dostat ten TAB/Enter z toho textu pro uživatele, ale aby to v barkódu zůstalo ;)
    MICA
    MICA --- ---
    TOOMIX: A čtečku do Full ASCI nastavenou máš? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam