• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    MISO
    MISO --- ---
    Prosim vas, netusite, je mozne z Win XP vykradnut x509 certifikaty, ktore su ulozene ako neexportovatelne?
    ANIRYBAANIRAK
    ANIRYBAANIRAK --- ---
    Což mi připomíná jednu drobnou odbočku - v Levných knihách v Jindřišské 12 (Praha 1) teď mají pár kusů knihy Mistrovství ve WPF (2008) [v češtině] za 449 Kč. Běžná cena se pohybuje kolem 1 100–1 500 Kč. Mají je tedy značené jako "defekty", ale po zběžném ohledání vypadají v pohodě, resp. mají třeba trochu otlačenou vazbu, ale to na použitelnosti nic nemění.
    Třeba to někoho zaujme. Mají tam i další tituly od Cpressu s podobou slevou, ale již starší (např. Microsoft SQL Server 2005 - velký průvodce administrátora).
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    NECROMAN: taky souhlas. Obecně české knížky o programování za moc nestojí, ty překlady jsou šílené a často s chybami.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    NECROMAN: Pokud jí angličtina nečiní obtíže, naprosto jednoznačně originál. Pokoušel jsem se o čtení překladu, a nedá se to; překladatel se sice snažil urputně, ale dopadlo to všelijak. Jinými slovy, když trávím velkou část dumáním nad tím, co tím chtěli básníci říci (totiž překladatel, potažmo autor), a nakonec se uchýlím k reverse engineeringu a přemýšlím, co tohle asi tak mohlo být v originále, je něco špatně.

    (Pro srovnání podotýkám, že na rozdíl od Dokonalého kódu se mi Code Complete čte mnohem lépe.)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Dotaz, segra je prave v prvaku na CVUT - FIT a chci ji koupit knizku Code Complete / Dokonaly kod.
    Mel bych spis koupit original, nebo ceskou verzi? Anglicky umi dobre. Dale nejaky tip, kde to v Cesku sehnat? Dik :)
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    Mimochodem, nezkousel tady nekdo neco vic v BOO? puvodne jsem to povazoval proste jen za obycejny NET jazyk se syntaxi pythonu a ignoroval ho, ale nedavno jsem na to chvilku koukal a spousta veci se mi tam dost zamlouva / vypada, ze by mohla prijemne usetrit praci, protoze do urcite miry resi to, co mi v c# obcas chybi - nejaka podpora metaprogramovani, hlavne kodove atributy, ktere dokazi jednoduchou deklaraci obalit kodem, ktery by se musel jinak psat porad rucne (veci jako singletony atd)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ROTTWEILER: na tu jsem narazil, bohuzel jsem potreboval pokud mozno 1:1 kopii toho .NET BigIntegeru.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    SHIGORBIRDMAN: no uz to jsou tri roky :)
    BigInteger je pouze v .NET 4.0+, neni v Silverlightu, WP7-8 a ani ve Windows Runtime pro Win8 Metro appky.
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    NECROMAN: mrkve uz zase udelaly jiny framework pro mobily? :/ (biginteger snad v normalnim netu je)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    SHIGORBIRDMAN: portuji neco z .NET do WP8 a chybi mi tam trida BigInteger, ta z Mono funguje v pohode.
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    a jo, koukam ze class libraries jsou ted MIT, uz ne LGPL jak si pamatuju
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    ja myslel, ze runtime je LGPL.

    pokad je na class libraries MIT a potrebujes neco z nich, tak ok, to by nemel byt problem (coz tam vylovil zajimaveho?)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    SHIGORBIRDMAN: samotne Mono zadnou licenci nevyzaduje, jen kdybych buildoval s MonoTouch/MonoDroid/Xamarin. Navic podle tohoto je na Class Libraries MIT licence, ktera umoznuje pouziti v closed-source projektech, takze by to melo byt OK
    FAQ: Licensing - Mono
    http://www.mono-project.com/FAQ:_Licensing
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    NECROMAN: ne, pokud si neporidis licenci.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Je tu nejaky expert na licencovani aplikace/zdrojaku? Mohu ve sve komercni closed-source aplikaci pouzit jednu tridu/soubor z projektu Mono?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Publikoval jsem NuGet package "WP.IO" pro snadnou praci se soubory ve WP8 projektech:
    https://wpio.codeplex.com
    Je to defakto jen implementace trid FileIO a PathIO z Windows 8/WinRT, ktere nejsou z nejakeho duvodu ve WP8 API pritomne.
    Na nacteni obsahu souboru ted staci jen toto, pohoda :)
    string content = await PathIO.ReadTextAsync("ms-appdata:///local/myfile.txt");
    na zapsani dat
    await PathIO.WriteTextAsync("ms-appdata:///local/myfile.txt", "hello world");
    KRUPPI
    KRUPPI --- ---
    SIRLOON: hehe jasně na pastebinu chybí. Psal jsem to tam from scratch jen pro představu jak ten kod vypada. Zkompilovat to jde a tu vyjímku opravdu vyhazuje ta metoda PutAsync když se snaží serializovat ty data.
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    KRUPPI: nechybi ti tam strednik za tim localhostem?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam