• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    NECROMAN: sharepoint to nieje, ale app ma nastaveny windows auth, a asp.net impersonation. a celkom ma myli kde je to pod akou identitou.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    VIRTUALVOID: Pokud se jedna o SharePoint, tak tam muzes pouzit impersonaci a "vydavat" se u urcite operace za jineho usera, ale to asi neni tvuj pripad.
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    VIRTUALVOID: ten zvolený - "networkService"
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    NECROMAN: jasne, ale ten pool ma identitu toho uzivatela, ci toho networkService ?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    VIRTUALVOID: kazdy app pool bezi pod zvolenym uctem a pod pravy tohoto uctu muze vykonavat operace, jako treba pristupovat k souborum a pod, pokud se nepletu.
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    BUTHRAKAUR: ale to je limit pro request... po tom čase ti to zabije vlákno, které obsluhuje request...
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    Hi, zvlastna otazka :

    Mam webovu aplikaciu, ktora je typu "windows auth". Jej aplikacny pool ma ako identitu nastavene "networkService".

    A teraz, ak ma aplikacia autentikuje s nejakym mojim domenovym uctom, pod akou identitou bezi ten process,resp. mozno aj pool aplikacie ?

    dik
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    SLUPKA: IIS default je vazne 110s a je IMO prasarna ten limit zvedat - IIS request proste neni urcenej na dlouhotrvajici veci.

    http://msdn.microsoft.com/en-us/library/vstudio/e1f13641(v=vs.100).aspx => executionTimeout
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Planujete letet nekdo na dubnovou Build konferenci? Zitra od 18 zacina registrace za lidovych $2095
    Microsoft Build Developer Conference | April 2 – 4, 2014
    http://www.buildwindows.com
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    BUTHRAKAUR: tohle bych tipnul spíš na nějaké konkrétní nastavení IIS (docela by to sedělo na nějaké české hostingy, protože český asp.net hosting za moc nestojí)... já jsem se s tím v praxi nesetkal... samozřejmě, pokud se počítá s tím, že ten task poběží až takhle dlouho, tak bych to určitě nedělal takhle naivně (zákon schválnosti je neúprosný a recycle bys prostě potkal)...
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    Omlouvám se za SPAM, ale mohlo by někoho možná zaujmout:
    Sháním .NET vývojáře pro projekt který se zabývá webhostingem, serverhostingem, housingem... Jedná se o dlouhodobou spolupráci při reimplementaci stávajících řešení našeho klienta do technologie .NET.

    Dlouhodobá spolupráce – cca 1-2 roky.

    Požadavky:
    Nutná znalost:
    .NET framework (2.0 - 4.0+)
    C#
    Webové služby Soap (asmx a WCF)
    Linq-to-object
    Asp.NET (WebForms a/nebo MVC)
    T-Sql (Query)

    Výhodou:
    Multithreading
    Unit testing
    REST
    T-Sql (Functions, Stored Procedures)
    Application Lifecycle Management
    JQuery

    Pokud by měl někdo zájem, prosím do pošty.
    Díky.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NECROMAN: strong name a podpis neměla ani jedna ;)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    TOOMIX: maji ty dve puvodni knihovny Strong Name a i digitalni podpis? Caso takovy problem vznika, pokud nemaji Strong Name a nejlepe kdyz jeste maji stejne cislo assembly, to potom snadno vzniknou problemy pri nacitani.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Rád bych se zeptal na věc, na kterou jsem včera narazil a docela nemile mě překvapila.

    Programuju v .NET 4.0 aplikaci, která načítá data po modbusu. Bohužel potřebuju 2 knihovny, přičemž obě mají stejný namespace, ale každá má trochu jiné metody (jednu používám pro komunikaci se zařízením 1, druhou pro komunikaci se zařízením 2). Problém nastal v tom, že se obě knihovny jmenovaly stejně - Modbus.dll. Druhou jsem tedy normálně přejmenoval na Modbus2.dll (aby mi VS neřvalo, že už tam jednu assembly s názvem Modbus mám), a obě nahodil jako referenci k projektu (Modbus, Modbus 2). Oběma referencím jsem nastavil alias, následně do tříd dal
    extern alias "název aliasu dll, kterou měla třída použít";
    Po zbuildování proběhlo všechno v pořádku, ale jakmile se měla udělat instance jedný z těhlech dvou tříd, spadlo to na FileNotFoundException.

    Problém jsem vyřešil tak, že jsem na netu našel zdrojáky k 1. knihovně, přepsal namespacy (možná i zbytečně), assembly name a zbuildoval si novou knihovnu.

    Je mi jasný, že přejmenováním dll nedojde ke změně assembly name, ale proč to nešlo přes ty aliasy? Díky
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    NECROMAN: ja som to riesil cez signalr, persistent connection. ma to tu vyhodu, ze si vies pripadne poslat aj progress. ale to by si musel frontend/app programovat viacmenej asi v js.
    JSEVCIK
    JSEVCIK --- ---
    Ma tu niekto prakticke skusenosti s Xamarinom ? Konkretne iOS a Android aplikace s max. vyuzitim jednej codebase. Klidne i na poldnove skolenie za $$...diky
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    SLUPKA, NECROMAN: mozna se pletu, ale matne si vzpominam, ze IISko standardne po 120s zabiji requestem vyprodukovany thready, ne? Pokud je to vazne dele trvajici async task, tak bych to videl spis na klasickej pripad pro messaging.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    SLUPKA: uff, dik za vycerpavajici odpoved :)
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    NECROMAN: Pokud nebude nějaká divná konfigurace IIS, tak to projde naprosto bez problémů. Je klidně možné použít i timer, který vůbec request nepotřebuje (samozřejmě je k diskuzi na co je správné to použít). Nicméně i tak máš několik scénářů při kterých k zabití dojde (můžeš mít automatický recycle na app poolu, nasazení nové verze kódu, a další věci které ti zabijí proces.

    Nicméně, chce to vzít potaz pár věcí. Pokud se nepletu, tak exception na background vlákně, která probublá až úplně ven ti shodí proces (app pool), žádný chybový návrat jako při requestu. A navíc, pokud dojde k několika úplným pádům, tak se IIS rozhodne nerestartovat pool. A další věc, sebere ti to vlákno, které by normálně sloužilo k obsluhování requestu (při větším množství takových tasků přestane tvůj server odpovídat).
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Dotaz, je mozne v ASP.NET pri requestu spustit nejaky dele bezici task na serveru a vratit rychle reponse?
    Nedojde k zabiti toho tasku nez dobehne?
    SUPERMARIO
    SUPERMARIO --- ---
    Hledáme vývojáře, který nám vytvoří malou webovou aplikaci v .NET, ktera komunikuje s API a data zobrazuje, uklada. Specifikace vymenou za bio - posta pls.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam