• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Narazil jsem na problém s Oracle data adapterem (a je jedno, jestli to je ten přímo z .NET nebo od Oracle).
    Mám Insert command na jeden záznam o velikosti cca 160 sloupců. Otevřu připojení do Oracle, potom dám adapter.InsertCommand.ExecuteNonQuery(); a tím skončím. Debug ve VS se zasekne a můžu to jenom stopnout (ani si nemůžu zobrazit obsahy proměnných). Pokud udělám ten Insert command na jeden sloupec, tak funguje. Pokud vezmu ten na 160 sloupců a spustím ho v Oracle SQLDeveloperu, řádek se bez problému přidá. Nějaký nápad, proč se to v tom .NET sere? Díky
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    TOOMIX: tao je bohuzel mrtve, ser na nej, stejne jako par dalsich starsich bindu. OpenTK se obcas chova trosku divne, ale je velmi pouzitelne, pokud chces delat s OGL pres c#, jdi do nej. (navic je oficialne podporovane Xamarinem pro ios a android)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Tak nějak uvažuju nad tím, že si udělám nějakou jednoduchou aplikaci v OpenGL (pár těles, rotace, drátěný modely, světla atd). V Javě jsem používal Jogl, ale rád bych to teď udělal v C#. Na OpenGL wiki jsem našel, že pro C# se používají The Open Toolkit, The Tao Framework a OpenGL4Net. Máte s nimi někdo zkušenosti? Díky
    T_RAVEN
    T_RAVEN --- ---
    T_RAVEN
    T_RAVEN --- ---
    MORMEGIL: *blush* diky :)
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    T_RAVEN: A nedíváš se na tu záložku ve chvíli, kdy máš ten projekt puštěnej, že ne?
    T_RAVEN
    T_RAVEN --- ---
    MORMEGIL: ach ano ve visual studiu, ne visual basic, sorry :) v dane zalozce jsou prave vsechna nastaveni zasedivena a nejde s nima nic delat...
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    T_RAVEN: Tak s WebMatrixem jsi začal ty… Já ani _nevím_, zda IIS Express jako takový k něčemu takovému přesvědčit jde. A VisualBasic nepoužívám. Každopádně ve VisualStudiu bych se zkusil podívat na properties toho webového projektu a na záložce Web bys měl vidět kořenové URL toho projektu. Když ho zkusíš přepsat z localhost na to jméno, možná to bude fungovat…
    T_RAVEN
    T_RAVEN --- ---
    MORMEGIL: aha, dik za radu... poradil bys mi prosim jeste (nebo me nekam odkazal) kde to mam nabindovat? nic co by se jmenovalo WebMatrix se mi nepodarilo najit.. v properties u projektu je vsechno zasedeny a netvari se ze by tam slo neco nastavovat...
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    T_RAVEN: Tak to jsi to asi četl dost špatně. Pokud budeš naslouchat na localhost, tak to prostě bude přístupné jen jako localhost. Pokud to chceš mít přístupné odjinud (je fuk, jestli z virtuální mašiny, nebo ze skutečné), musíš to mít nabindované na skutečné jméno stroje (nebo IP adresu); ten urlacl ti „jen“ dovolí tohle udělat i když nejsi administrator.
    T_RAVEN
    T_RAVEN --- ---
    poradili byste mi prosim jak se na webovej projekt spustenej ve visual basic (tzn iis express, localhost) dostanu z virtualni masiny? podle http://blogs.iis.net/vaidyg/archive/2010/07/29/serving-external-traffic-with-webmatrix-beta.aspx sem zkusil nastavit user=everyone pro localhost na danem portu ale kyzeny vysledek se nejak nedostavil...
    LIRO
    LIRO --- ---
    Ahoj,
    tentokrát mám hned dva lama dotazy :DD.

    1) Je možné někde nastavit aby se při debug-ování asp.net aplikace neodstraňovalo html z aspx souborů. Je to poměrně nepraktická věc. Mizerně se cokoli doplňuje do stránek, ať už je to nějaký přihlouplý počítadlo, nebo cokoli :D. Debuguju přes příkazovej řádek z VS Express for Web 2012. než mne začnete kamenovat, jsem blb a cvakání prográmků mám jako koníček ;).

    2) Nemáte někdo zkušenosti s implementací CKEditoru do .NETu, jde mi konkrétně o možnost vypnout ACF. Tedy zabezpečení proti vložení nesprávného html kódu, skriptů td.. Je to takovej ten kund....ment co vymaže neznámý HTML tagy atd.
    Zkoušel jsem CKEDITOR.config.allowedContent=true v config.js, ale vypadá to, že jako instance v .net to na config.js kašle a vše se nastavuje v aspx stránce jako CKEDITORCONTROL. A tam bohužel allowedContent není a když ho tam natvrdo naperu, tak se CKeditor vůbec nezobrazí, i když to nehlásí žádnou chybu.
    Už to hledám nějakou dobu, ale bez úspěchu.
    Už jsem se poučil z posledně, takže je mi jasný, že to co jsem hledal celou sobotu, najde někdo za 10s, ale fakt už nevím. Předem moc díky.
    MASSERATTI
    MASSERATTI --- ---
    Zdravim vespolek,
    sorry za OT. Pro globalni startup shanime vyvojare Android / Ubuntu (..linux) / C# / kernel /...
    Idealne fulltime, od brezna, Praha. Naplni prace je tvorba vlastniho OS, GUI, reseni backendu,...
    NoteSlate /// intuitively simple monochrome paper alike tablet device
    http://www.noteslate.com
    Zajemci mi prosim poslete zpravu do posty ci CV/Projekty na email: devs@noteslate.com
    Dekuju za sdileni!
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Update 1 pro Visual Studio 2013 dostupny ke stazeni
    Download Visual Studio 2013 Update 1 from Official Microsoft Download Center
    http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=41650
    LIRO
    LIRO --- ---
    VERLIBA: jj to tak bejvá, když se člověk blbě ptá, dostává blbý odpovědi :)
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    LIRO: nemas zac, hledal jsem to 10 vterin
    LIRO
    LIRO --- ---
    VERLIBA: Moc díky, pročet jsem snad 20 diskusí, ale takhle jednoduchý a jasný řešení ne a ne najít. Někdy je ten google děsná potvora. Moc díky
    LIRO
    LIRO --- ---
    Ahoj,
    mám takovej lama dotaz, potřeboval bych u DropDownListu u funkce SelectedIndexChanged aby se skočilo na kotvu ve stránce, aniž bych musel použít Redirect. Nemáte někdo nápad jak to provést, už jsem koukal po netu, ale nic kloudnýho jsem nenašel.
    Předem moc díky.
    MILL
    MILL --- ---
    PECA:

    Já jsem skončil u konfigurace WCF service přes kód

    public abstract class BaseService<T> where T : IService, new()
    {
    private static readonly Lazy<T> instance = new Lazy<T>(() => new T());

    private ServiceMetadataBehavior serviceBerhavior;
    private ServiceDebugBehavior serviceDebugBerhavior;
    private ServiceHost serviceHost;

    private string serviceName;
    private string baseUrl;

    protected BaseService()
    {

    }

    public static T Instance
    {
    get
    {
    return instance.Value;
    }
    }

    public IService GetBaseInstance()
    {
    return instance.Value;
    }

    public virtual void Start<T>(string serviceName, string baseUrl)
    {
    this.serviceName = serviceName;
    this.baseUrl = baseUrl;

    var type = typeof(T);

    this.serviceBerhavior = new ServiceMetadataBehavior
    {
    HttpGetEnabled = true,
    MetadataExporter =
    {
    PolicyVersion =
    PolicyVersion.Policy15
    }
    };

    this.serviceHost = new ServiceHost(type, new Uri(this.baseUrl + "/" + this.serviceName));
    this.serviceHost.Description.Behaviors.Add(this.serviceBerhavior);

    var debug = this.serviceHost.Description.Behaviors.Find<ServiceDebugBehavior>();

    if (debug == null)
    {
    this.serviceHost.Description.Behaviors.Add(
    new ServiceDebugBehavior { IncludeExceptionDetailInFaults = true });
    }
    else
    {
    if (!debug.IncludeExceptionDetailInFaults)
    {
    debug.IncludeExceptionDetailInFaults = true;
    }
    }

    this.serviceHost.AddServiceEndpoint(type, new BasicHttpBinding(), string.Empty);
    this.serviceHost.AddServiceEndpoint(ServiceMetadataBehavior.MexContractName, MetadataExchangeBindings.CreateMexHttpBinding(), "mex");
    this.serviceHost.Open();
    }

    public virtual void Stop()
    {

    this.serviceHost.Close();
    this.serviceHost = null;
    }

    public void SetBaseUrl(string baseUrl)
    {
    if (string.IsNullOrEmpty(this.baseUrl))
    {
    this.baseUrl = baseUrl;
    }
    else
    {
    throw new InvalidOperationException("BaseUrl already set");
    }
    }

    public void SetServiceName(string serviceName)
    {
    if (string.IsNullOrEmpty(this.serviceName))
    {
    this.serviceName = serviceName;
    }
    else
    {
    throw new InvalidOperationException("ServiceName already set");
    }
    }
    }
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam