• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    PECA
    PECA --- ---
    Tak mám takový problém...
    Mám v .Netu napsaný COM, který volám z Delphi 7. Minulá verze mi šlape OK. Nová verze (prakticky jenom nový build s novou verzí licenčky (naše interní assembly) při pokusu o zavolání COM (CoInitialize(nil); v := CreateOleObject('Firma.NameSpace.MojeTrida');) něco nenajde. Z Delphi SW vypadne výjimka:
    Třída výjimky: EOleSysError; Hlášení výjimky: Systém nemůže nalézt uvedený soubor.; Adresa výjimky: 004394ED

    Tohle se mi stává, pokud zapomenu zabalit nějaký dll z .Netu, ale co jsem zkontroloval, tak bych tam teď všechno měl mít. Použil jsem i Assembly Visualizer a doplnil knihovny, které mi deployment od DevExpressu nenabízel (asi se ani nevolají - v minule instalačce je nemám a funguje to).

    U mě na kompu, kde mám studio a kde jsem to sestavil to samozřejmě funguje jak má, takže si to ani neodkrokuju.

    Nemáte tušení, jak zjistit, co konkrétně se nemůže najít, nebo kde by mohl být ten problém zašitej? Seru se s tím druhej den a progress žádný :-(
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Zdravím, rád bych Vás poprosil o radu ohledně školení SQL.

    S kolegou jsme si u šéfa řekli o školení a bylo nám řečeno, že si máme něco vybrat, a on nám to zařídí.

    Zaměření naší firmy je primárně průmyslová automatizace (SCADA, PLC...) (mlékárny, pivovary, cukrovary atd.), přičemž s kolegou pracujeme jako programátoři IT nadstaveb nad naše systémy. Managerské aplikace pro sledování výroby, reporting atd., tudíž musíme zpracovávat relativně dost dat (desítky GB), která se z výroby shromažďují (teploty, tlaky, průtoky atd.) a dávat jim nějakou normální podobu pro BFU.

    Vyvíjíme to v .NET 4 (nebo 4.5) s knihovnami DevExpress 13.2, přičemž všechna data jsou v SQL2008R2/2012.
    Hodilo by se nám školení ohledně automatizace některých akcí, které se nyní neprovádí nebo je provádí IT zákazníka (často na to serou, a výjimkou není 4 roky stará výrobní DB, která nemá jediný backup), a dále optimalizace dotazů.

    Na MS Festu mě zaujali lidi od BI Experts, přičemž jejich nabídka školení nevypadá špatně. (Ladění a optimalizace dotazů, Administrace Microsoft SQL Serveru 2012/2014)

    Rád bych ale poprosil o tip na firmu, která dělá dobrá a zajímavá školení na SQL a máte s nimi zkušenost. Díky
    MILL
    MILL --- ---
    Konečně jsem se dostal k ASP .Net vNext a zaujala mě možnost hostovat MVC Aplikaci mimo IIS. Nezkoušel jste někdo rozjet MVC Web pod WinService ? Našel jsem jen článek to hostují v konzolovce.

    Mám hotovou jednu servicu, která má pod sebou x pluginů, spojený to mám přes MEF. Každej plugin implementuje interface IJob a/nebo IService pro spoštění jobů a vystavení WCF service. Rád pár pluginů rozšířil o funkčnost celkem jednoduchýho WebServeru.

    Co vím, tak v aktuální stable verzi ASP a MVC to nešlo, uvažoval jsem o Nancy FX, ale podle všeho ve vNext by to mělo jít spíchnout a dal bych tomu do budoucna přednost.
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    FREELA: ja tusim, ze se to da vypnout v tom tisku
    FREELA
    FREELA --- ---
    Neresil jste nekdo tisk z prohlizece bez hlavicky a paticky (prohlizec pridava url atd.). Mam nejakou funkcni dll, co posila tisk rovnou do windows print dialogu, ale sef chce nejaky zmeny a ja nemam zdrojak. Nejakej opensource?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Vysel ReSharper 9, ale trochu bych vahal s updatem, teprve nedavno vysla prvni beta...
    ReSharper :: What's New in ReSharper 9
    https://www.jetbrains.com/resharper/whatsnew/
    MISO
    MISO --- ---
    JULIEEHARSHAW: diky za rady, pokracujem v patrani
    MISO
    MISO --- ---
    TOOMIX: diky za tip, skonci chybou, vid priloha. pardon za blbe otazky, v .NETe som jak v risi divov :)

    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MISO: zkusil bych přes regsvr32 do systému registrovat to problémový dllko ;)
    MISO
    MISO --- ---
    Ahojte, prosim o radu, ktorym smerom sa vybrat dalej. Predosielam, ze nie som ziadny .NETar.

    Mam kod, ktory ma implementovat konektor na Thomson Reuters, aby sa dali tahat data. V tutoriale sa odkazuju na par DLLiek, ktore sa maju pridat do projektu, su to asi COM objekty. Aplikacia sa spusti a pri pokuse o zavolanie COMu spadne na chybu a miesto pozadovaneho interface je objekt pretypovany System.__ComObject.

    Unable to cast COM object of type 'System.__ComObject' to interface type 'TenReutersInterface'. This operation failed because the QueryInterface call on the COM component for the interface with IID '{XXXXXXXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXXXXXXXXXX}' failed due to the following error: No such interface supported (Exception from HRESULT: 0x80004002 (E_NOINTERFACE)).

    Po hodine googlenia som sa dopracoval k nazoru, ze je to genericka chyba, ktora suvisi s loadovanim/registraciou DLLky do .NET runtime/prostredia/whatever.

    Co som zatial skusil
    - anotovat main(String[] args) metodu anotaciou [STAThread] - aplikacia sa zasekne na pokuse o volanie metody z DLLky
    - pomocou RegAsm.exe registrovat assembly do .NETu, skusil som to jak vo Framework, tak pre Framework64 - bez vysledku
    - skusil som ine interfaces z tej DLLky, vysledok je rovnaky.

    Mate nejake tipy, co s tym dalej? Dokumentacia mlci, resp. tam nic nie je.
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    NECROMAN: Kua, to abych si tedka zvetsil oddil na kterym mam Windoze a shrinknul Linux - a nebo si poridil dalsi notas :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Mimo to byl jeste predstaven novy Blend pro VS2015, ktery nyni bezi ve VS shellu, ma i Intellisense, edit a continue u XAMLu a hromadu dalsich vychytavek
    http://blogs.msdn.com/b/visualstudio/archive/2014/11/13/blend-for-visual-studio-2015-preview.aspx

    Dale Xamarin free edice nyni bude fungovat i ve Visual Studiu, do ted to bylo mozne jen u placene verze Xamarinu. Dokonce Xamarin Free pobezi i ve Visual Studio Communiti edici.
    http://www.pcworld.com/...free-visual-studio-community-to-let-developers-build-android-ios-apps.html

    Microsoft take predstavil vlastni Android emulator pro VS
    http://blogs.msdn.com/...lm/archive/2014/11/12/introducing-visual-studio-s-emulator-for-android.aspx

    Visual Studio Online ma nyni hromadu novinek jako podpora externich Git repozitaru nebo Continuous Integration - vlastni build kroky. Defakto hodne funkci prevzatych z TeamCity.

    Je toho fakt hodne :)
    http://www.visualstudio.com/en-us/news/news-overview-vs
    FREELA
    FREELA --- ---
    SUCZKER:
    https://github.com/Microsoft/dotnet
    Opening up Visual Studio and .NET to Every Developer, Any Application: .NET Server Core open source and cross platform, Visual Studio Community 2013 and preview of Visual Studio 2015 and .NET 2015 - Somasegar's blog - Site Home - MSDN Blogs
    http://blogs.msdn.com/...l-studio-community-2013-and-preview-of-visual-studio-2015-and-net-2015.aspx

    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    FREELA: Marne hledam, co to ten .NET Core vlastne je. V podstate by me zajimal nejak seznam trid nebo namespacu, ktere do toho spadaji. Cetl jsem neco o "nuget"-ech, coz uplne nevim co je - (uvizl jsem u ASP.NET 2.0) - Nema nekdo nejaky blizsi prehled ?
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    NECROMAN, MORMEGIL: no a nebo treti prekvapive vychytraly reseni: https://github.com/CatenaLogic/GitLink :) //pokud to teda mate v gitu
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    NECROMAN: No tak reflector.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MAIMONIDES: divne, knihovnu nemam obfuskovanou, pdb s full debugem dam do slozky a tu nastavim ve VS settings jako symbols folder, ale kdyz chci navigovat dovnitr pri debugovani, tak mi VS rekne, at mu dam cestu k nazev.cs souboru a bez neho nic nezobrazi.
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    NECROMAN: Když to neni obfuskováný, tak ne.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam