• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    MILL
    MILL --- ---
    SIRLOON: Uz vyreseno. Problem byl, ze jsem ten muj ucet do vs online mel nalinkovanej s azure a automaticky se na toim vs nastavilo pouzivani azure AD. A to kdyz se pouziva, musi byt kazdy member nejen ve vs ale i v tomto AD. Jakmile jsem to odlinkoval, uz se slo prihlasit.
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    MILL: podle popisku u chyby to vypada, ze musite byt na stejne siti nebo mit na sebe primej pristup, ale tezko rict
    LIRO
    LIRO --- ---
    Resources.cz.hodnota to snad ani není možný že je to tak jednoduchý.
    Pecka mockrát všem díky, to je masakr.
    LIRO
    LIRO --- ---
    Lidi moc díky, jdu se učit, každý den je něco nového.
    Jaj zapomněl jsem, je to asp.net konkrétně vb.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    LIRO: zalezi jakou appku chces lokalizovat - Windows Store, Windows Phone, WPF, Silverlight, ASP.NET? Kazde to resi trochu jinak, ale obecne .resx soubor s vygenerovanym codebehind filem funguje spolehlive.
    SHADOW__
    SHADOW__ --- ---
    LIRO: Zkus použít VS extension ResXManager
    GARFIELD
    GARFIELD --- ---
    LIRO: Mrkni se na localisation a globalisation v C# - konkretne resources

    How to use localization in C# - Stack Overflow
    http://stackoverflow.com/questions/1142802/how-to-use-localization-in-c-sharp
    LIRO
    LIRO --- ---
    Ahoj, začínám řešit jednu interní aplikaci do který se budou koukat lidi z různých zemí a řeším jazykovou kulturu v názvech prvků, popiskách atd. Chtěl jsem se zeptat jak se to řeší jinde.
    Osobně mi napadlo, to řešit buďto přes web.config, key a value, nebo pomocí jiného zdroje, do kterého si bude aplikace sahat podle zvoleného jazyka, pro popisky (nadpis-5-cz=ano, nadpis-5-en=yes). Ale nějak mi to nepřijde úplně efektivní. Prozatím to řeším ve velmi malém měřítku, do 50-60 popisků, prozatím do 5 jazyků, ale raději se připravím, pro případ, kdy se šéf zblázní, zalíbí se mu to a bude to chtít používat na víc věcí a pak bych z toho mohl být dobře v ...abych se v tom vyznal. :D

    Ideální by bylo kdyby se dalo pomocí System.Configuration.ConfigurationManager.AppSettings("xxx"). Nebo podobně jednoduchým způsobem přistupovat do vlastních konfiguračních souborů. Třeba cz.config, en.config atd to by se mi moc líbilo :D. Bez načítání do datasetů, nebo parsovat nějaký texťák do pole, ze kterýho vybírat, prostě si jen hrábnout do konfiguráku pro daný jazyk.

    Snad mi jako neumětela neukamenujete za amatérský kraviny.
    PEPSIN
    PEPSIN --- ---
    UETOYO: Dik za link....
    PEPSIN
    PEPSIN --- ---
    NECROMAN: no, idealne tohle vsechno :-) (klidne i vic titulu)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    PEPSIN: co myslis "pro windows"? klasicke Win32 aplikace, managed WPF aplikace, nebo Windows Store appky?
    PEPSIN
    PEPSIN --- ---
    Obracim se na kolektivni vedomi nyxu. Kdyz si chci precist neco o programovani pro windows ( za predpokladu ze vim uz neco o C#) a zajimaji me ruzne druhy aplikaci a interfacy, co hledam?
    MILL
    MILL --- ---
    Jiz nejakou dobu pouzivam pro svoje soukrome projekty Visual Studio Online.
    Az ted jsem chtel pridat do jednoho projektu kamarada, ale za boha nemuzu prijit na to pro to konci chybou 403.
    Oba mame Basic, tedy free ucty na VS Online, dal jsem mu pres mail poslat invite, v uzivatelich vpravo se mi obsadil 2/5 free uzivatelu.
    Kdyz kliknul na odkaz v pozvance, jeste to po nem chtelo dodatecny udaje a pak uz to pri presmerovani pada na 403 viz http://postimg.org/image/3mlse30uf/
    Zkousel jsem to znova na uplne novym MS uctu, ale vysledek stejnej, pritom na home toho noveho uzivatele ten pristup na moji VS site vidim.

    Netusite kde delam chybu ?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    SLUPKA: Tam jsem včera strávil asi 20 minut
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    Ano, na stánku NCR :))
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    TOOMIX: jo :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Byl jste někdo dnes na msfestu?
    PJOTRIK
    PJOTRIK --- ---
    NECROMAN: ja jsem se dival ze v sobotu si docela vyberu, v nedeli spis ne, takze ten jeden den dam
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    NECROMAN: planuji. Mas uz vybrany prednasky ktery budou zajimavy?
    PECA
    PECA --- ---
    NECROMAN: Od nás z firmy nás jede asi 7. Já určitě oba dva dny. Někteří kolegové se vystřídají.
    A navíc nám to šéf počítá jako přesčas :)
    Akorát nemám kde přespat, tak večer na to setkání nejdu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam