• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    FREELA
    FREELA --- ---
    PEPSIN: Co presne od toho chces?
    PEPSIN
    PEPSIN --- ---
    Zdravim ve spolek. Mate nekdo zkusenosti s kombinaci .Net a Google Cloud? Muzete me nekdo nasmerovat na nejaky slusny vyzkouseny tutorial? Momentalne hledam na strankach googlu, ale jsou butdo neaktualni a nebo nejaky nefunkcni...
    BRAP242
    BRAP242 --- ---
    Dik!
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    BRAP242: Da se, ale rozhodi ti tooling pro .NET Core (na googlu jsou navody, jak to zas dat dohromady).
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    BRAP242: dělám s ním od tý doby, co vydali RC a vše, až na občasný zásek při načítání solution po startu, funguje. VS 2015 projekty z VS 2017 načte, co se týče týmu, nemůžu sloužit, nepoužívám to.
    BRAP242
    BRAP242 --- ---
    Ahoj, uz jste nekdo zkouseli VS 2017 ? Jak moc je sance koexistovat v teamu kde maj starsi verzi? Je tam nejaka drsna zmena, ktera by ty projekty udelala zpetne nekompatibilni?
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    URZA: ja uz ten ich naming-fuck-up ani neriesim. menia to podla toho ako sa vyspia...
    URZA
    URZA --- ---
    Misrosoft a jejich talent na verzování resp celé pojmenovávání projektů.... já se z nich... :) Jsem to musel přečíst dvakrát a stejně si nejsem jistej co podporuje co.. https://blogs.msdn.microsoft.com/dotnet/2016/09/26/introducing-net-standard/
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    CERMINEK: Windows 7 Embedded Compact...určitě to bude .NET Compact Framework 3.5 nebo novější, pokud je
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    TOOMIX: Díky za tip :) Zní to na čas méně náročněji, než tu vizualizaci překlápět do CoDeSysu :D

    Jak to je prosím s Windows 7 Embedded CE? Co k tomu je potřeba doinstalovat do Visual Studia?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    CERMINEK: tyhle "platformový" přechody (z win CE na Win 7 Pro, tedy trochu jinak, než potřebuješ) jsem řešil založením nového solution s projektem, a tam jsem zvolil "add existing item" a fláknul tam postupně vše z původního projektu pro jiný hw. Pak bylo třeba upravit pár věcí v kódu (přecejen .NET Compact Framework 2.0 měl svá specifika) a jelo to. Strávil jsem nad tím pár hodin, a vesměs to byl přístup ála lopata, ale fungovalo to dobře ;)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Ahoj všem. Mám lama dotaz a než mě odkážete na google, tak rovnou říkám, že jsem googlil, ale moc moudrý z toho nejsem.

    Mám aplikaci vytvořenou ve Visual Basi Formu a než se pustím do "přepisu" na jinou platformu, napadlo mě, zda by nebylo možné tu aplikaci zkompilovat pro jiné Win. Po změně hw a pár dalších zásadních věcí bude k dispozici PC s Windows 7 Embedded Compact. Nynější XP, kde to běží jsou pryč. Mno napadlo mě, zda by se nedalo "jednoduše" (čti méně časově náročněji) aplikaci překonvertit tak, aby běžela i na CE...

    Lze to? Případně co je k tomu potřeba? Visual Studio mi nic takového nenabízí.


    Díky všem
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    MORMEGIL: Inu, myšlenka, že mám na výběr je podobně komická. Naznačuje totiž, že tvořím nějaký nový protokol a to je samozřejmě ještě horší. Praxe je 99% taková, že holt pracuju v rámci parametrů. Pokud v parametrech je 3des2, neni to žádnej problém.
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    MAIMONIDES: Myšlenka „když používám des, jsem si vědom těchto limitů“ se zcela míjí se základní ideou všech podobných knihoven: Kryptografii chtějí/potřebují používat i lidé, kteří nestudují aktuální kryptoanalytickou literaturu a nejsou si vědomi limitů jednotlivých algoritmů. Proto připravíme knihovnu, kterou „nejde použít chybně“. (A pokud někdo používá standardní protokoly vyžadující nějaké konkrétní algoritmy, tak si je jistě neskládá sám z kryptoprimitiv. Doufám.)
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    NECROMAN: Roztomilý, ale zcela akademický.
    Fakticky potřebuješ, aby jsi se potkal pevnej blok z počátku a blok někdy později a celou tu dobu posílal známý data a věděl, jaký přesně v jakém bloku jsou. Birthday paradox nastane daleko dřív, ale ten sám o sobě ti dá jen xor dvou náhodnejch plaintextů.

    Patří to do kategorie, když používám des, jsem si vědom těchto limitů a nejspís na ně nenarazim, nikdy.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MAIMONIDES:
    Sweet32: Birthday attacks on 64-bit block ciphers in TLS
    Sweet32: Birthday attacks on 64-bit block ciphers in TLS and OpenVPN
    https://sweet32.info/
    OpenSSL has moved 3DES ciphersuites from the HIGH category to MEDIUM in the 1.0.1 and 1.0.2 branches, and will disable it by default in the upcoming 1.1.0 release.
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    *shrug*
    Kde máš nějaký argumenty pro tvrzení, že 3des2 nebo 3des3 je "nahraně".
    Cítění, myšlení nebo vlastní dlouholetá odbornost, to je irelevantní. Tvrdý data a konkrétní útoky.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MAIMONIDES: Zrovna 3DES uz je na hrane bezpecnosti, ale AES128 by tam mohlo byt. Treba u TLS neprinasi AES256 zadnou vyssi bezpecnost, jen vyssi vypocetni naroky.
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    PJOTRIK: Knihovna bez aes128 je pro děti, co si hrajou na písku. normální lidi komunikují s okolním světem existujícíma protokolama a tam je zpravidla aes128 nebo 3des2 a oboje je zcela bezpečný a zůstane to tak dlouho bezpečný jako aes256.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MAIMONIDES: byl jsem na nekolika jeho prednaskach a i kdyz je to podivin, nenarazil jsem na nic, kde by byl mimo, co se C# a .NETu tyka.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam