• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    JINX: Jsme stále na Jiře, právě
    JINX
    JINX --- ---
    SAJAGI: Kdyz nesnasite to UI co pouzivate misto Jira?
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    Otázka trochu mimo, ale zkusím to - nemigrovali jste někdo z Atlassian stacku (BB+JIRA) do GitLabu? Stojí to za to? (Atlassianí UI tu svorně nesnášíme)
    HAPPPY_MAAN
    HAPPPY_MAAN --- ---
    UETOYO: tak tam bych to taky čekal, že to bude -+ fungovat, hlavně pokud to ten úřad má tak trochu v popisu práce
    UETOYO
    UETOYO --- ---
    NECROMAN: Můj kolega má něco v R, děláme analýzy spojené i s volbama. Jinak co se týká přístupnosti dat a ochoty, tak je "staťák" ze státních institucí docela v pohodě.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    SIRLOON: je to státní web, tam je XML API horká novinka :)
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    NECROMAN: nebudou mit schovany nejaky json api? U takovyho webu bych ho docela predpokladal
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    TOOMIX: z XML to aktuálně zpracovávám. Ono zas tak složité nebude, jak se tak koukám.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Dotaz do pléna, netušíte, zda již existuje nějaká open source libka na stahování a parsování dat z webu volby.cz? Chci si napsat programna vizualizaci, tak abych nepsal vše znova :)
    RAJCHE
    RAJCHE --- ---
    Zdravim, shanim profika na propojeni BT modulu a custom made amp. Hadrware je hotovy, staci udelat firmware v C. Nevite nekdo o nekom, prosim? Specha. Do posty prosim.
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    UETOYO: Mně přijde, že použitelných je dost málo (pokud nechceš jen spustit msbuild) a z toho, co jsem vyzkoušel (cake, nant, msbuild), mi fake připadá nejlepší. Co používáš ty?
    UETOYO
    UETOYO --- ---
    SAJAGI: Používáte někdo FAKE?
    Já ne, pořád mi něco nefunguje, jednou na widlích pak na linuxu..., nějak se mi zdá že je těch nástrojů moc.
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    SAJAGI: Tak si odpovím
    - dá se použít #r "paket: groupref build//", který vezme packages z paket.locku
    - Stejná verze fake nuget balíku má jiný obsah na nuget.org a jiný na chocolatey. Fujtajbl.
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    Používáte někdo FAKE?

    Pro jeden nový projekt jsem zkusil používat rovnou FAKE 5, a přijde mi, že autoři sice vylepšili API, ale některá rozhodnutí mi přijdou velmi nešťastná:
    - nutnout specifikovat reference na Fake moduly pomocí #r paket: ... - a pak se buď velmi blbě updatují package (smazáním lockfilu buď vše, nebo nic - jde to jinak?), nebo se ještě bokem musí držet paket.dependencies a referencovat ručně :/
    - fake5.exe (resp. fake.dll) nemá vlastní nuget balík, nebo něco nechápu? (poslední beta verze obsahuje fake.exe, ale to je "starý" fake; fake.dll pro netcore tam není vůbec?)

    Celkově mi z toho vychází, že zatímco dřív člověk musel mít v repu miniaturní paket bootstrapper, aby dotáhl vše ostatní (včetně buildsystému), teď je člověk nucený mít nainstalovaný FAKE přes chocolatey globálně. Nebo se to někomu podařilo jinak?

    MORMEGIL: Ehm ještě jsem se k tomu pořád nedostal.. :)
    PEPSIN
    PEPSIN --- ---
    UETOYO: Uz to padlo, byla to trosku spatna komunikace. NPL je nad ramec zrdroju co muzeme pouzit.

    Ale zpetne: Teorie byla takova ze budou nejake texty o technice a my z nich zhruba vytahneme ceho se tykaji.
    UETOYO
    UETOYO --- ---
    PEPSIN: Tak asi hledáš nějakou NLP knihovnu? Co přesně chceš dělat?
    PEPSIN
    PEPSIN --- ---
    Zdravim ve spolek, potreboval bych nasmerovat. Pokud chci delat analyzu textu a chci to delat offline, co hledam?
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    MORMEGIL: Hmmm hele to je zajímavý! V pondělí to pořádně vyzkouším a dám vědět :)
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    SAJAGI: Ha! Tak ne, napadlo mě lepší řešení: Je potřeba si ten soubor držet otevřený. V zásadě by mohlo fungovat nějaké
    using (var f = File.Open(oldName, FileMode.Open, FileAccess.Read, FileShare.Delete))
    {
    	Kernel32.MoveFileEx(oldName, newName, 0);
    }
    


    Případně by mohlo být (možná čistší?) variantou SetFileInformationByHandle (s FILE_RENAME_INFORMATION).

    Útočníkovi se sice může povést ten soubor přejmenovat a pod původním jménem vyrobit adresář, ale nijak mu to nepomůže, ve finále se přejmenuje ten původní soubor.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam