• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    SUK
    SUK --- ---
    BONDA: Jakoze C++/CLI v linuxu? Nebo cisty C++?
    BONDA
    BONDA --- ---
    Nemáte prosím někdo doporučení na příručku programování C++ v Linuxu? Díky.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    WPF a WinForms je Open Source
    Announcing Open Source of WPF, Windows Forms, and WinUI at Microsoft Connect(); 2018 - Windows Developer BlogWindows Developer Blog
    https://blogs.windows.com/...-windows-forms-and-winui-at-microsoft-connect-2018/#lBvUzkFoL3KSY4Ir.97
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    JERMES: Nemel bys lepsi se zeptat na to, s cim nemuzes hnout, aby te nekdo naved spravnym smerem?
    JERMES
    JERMES --- ---
    Ahoj, prosim vas neni tu nekdo kdo umi programovat v Cecku? Delam ukol do skoly a nejak s nim nemuzu hnout. Myslim, ze pro cloveka, co to trochu umi je to prace tak na hodku max. Rozhodne zaplatim. Piste kdyztakd do zprav, az tu nespamujem.
    VITI
    VITI --- ---
    SUK: dik. Nakonec je reseni pomerne jednoduche - jsem debil a ten soubor je nevalidni :-) chjo
    SUK
    SUK --- ---
    VITI: A idealne se pokus ziskat uz tu stranku ve spravnem kodovani a neprekodovavat to, nebot se snadno stane, ze prijdes o nejake znaky. Nacti si ji jako pole bajtu a Encoding.GetEncoding(1250).GetString(sourceBytes);
    SUK
    SUK --- ---
    VITI: Cestina byva 8859-2 nebo cp1250 ;) Zkus zacit tim.
    VITI
    VITI --- ---
    mam problem s dekodovanim stringu, ktery je vykousnuty z utf 8 html stranky, predpokladam teda, ze je to byte[] v utf 8 :-)
    <h1>BáSnění Milana Šedivého</h1>
    Castecne uspesne se mi ho podari prekodovat do cestiny, ale 'Š' nejak vypadava :-/

    "BáSnění Milana � edivého"

    Nenapada nekoho co s tim?
    Mozna je to problem ISO-8859-1 vs Windows-1252?
    private string Utf2CZTest(string source)
            {
            source = "BáSnění Milana Šedivého";
    
                // ? 
                var srcEncoding = Encoding.UTF8;
                var destEncoding = Encoding.GetEncoding(1252);
                var destBytes = Encoding.Convert(srcEncoding, destEncoding, srcEncoding.GetBytes(source));
    
                string result = Encoding.UTF8.GetString(destBytes);
                return result;
            }

    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    coz mi pripomina, ze uz jsem tri roky zadnej vlastni minijazyk neudelal...
    JAACOB
    JAACOB --- ---
    Takovej post spis na zamysleni...
    .NET - Create Your Own Script Language with Symbolic Delegates
    https://msdn.microsoft.com/en-us/magazine/mt830373
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    CERMI_FOX: Ok, mozna jsem to blbe formuloval - na vstupu mam rekneme Get-PSDrive C, nebo Invoke-SqlCmd -Query 'blabla', a potrebuju vystup z toho dostat nejak lidsky ven :D

    tzn. nechci ten 2200px sirokej "terminal" output s miliardou pevnejch mezer. Zatim nejlepsi co mam je

    Invoke-Command {
    blabla;
    blabla
    } | Output-Csv -Path c:\bla.csv ; Get-Content c:\bla.csv; Remove-Item c:\bla.csv


    :D
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    Je tady nejakej odbornik na powershell? Resim nejaky skriptovani pres Ruby WinRM gem, a ty vystupy co ta sracka dava jsou na kyanidovou tabletku :D

    Je nejaky rozumny doporuceni, jak pres winrm pustit a precist vystup v nejakym rozumnym terse formatu, celej ten powershell vystup zkonvertovat do jsonu nebo i base64?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    NECROMAN: už to mám, je to "1234,5:#,#.#"
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Dotaz, chci formátovat floaty, aby
    1) měly oddělovač tisíců dle Culture, to řeší "1234:N0"
    2) pokud nemá číslo desetinnou hodnotu, aby se za desetinnou čárkou nic nezobrazilo, to řeší třeba "1234,5:0.#"

    Jak ale mít tato obě pravidla najednou? N0.# ani N0# nefunguje.
    LOBOTOMIKK
    LOBOTOMIKK --- ---
    ARANIUS: Díky. Mrknu na to.. případně ti písnu sz.
    ARANIUS
    ARANIUS --- ---
    LOBOTOMIKK: Materialy:
    Praca so subormi: http://wiki.freepascal.org/File_Handling_In_Pascal
    Praca s grafikou a vykreslovanim: http://wiki.freepascal.org/Drawing_with_canvas (Canvas ma vsetko co potrebujes na vykreslovanie)
    Praca so vstupnymi parametrami: http://wiki.freepascal.org/Command_line_parameters_and_environment_variables

    Toto by ti malo pomoct na zaciatok, ak by si mal nejake otazky, rad ti ich zodpoviem.
    ARANIUS
    ARANIUS --- ---
    LOBOTOMIKK: A co ti nie je jasne?
    Rad ti poradim ak mas nejaky problem; s objektovym pascalom som robil a lazarus poznam, ale zadanie za teba nespravim :)
    LOBOTOMIKK
    LOBOTOMIKK --- ---
    Zdravím,
    dostal jsem zadání úkolu v programu Lazarus a moc s tím neumím pohnout.. :/ Je tu někdo, kdo to dává a měl by chvilku mi pomoct s kodem? Případně nějaký dobrý odkaz na net? Tady je zadání:

    Naprogramujte aplikaci dle přiloženého příkladu, jejímž výstupem bude liniový graf, který zobrazuje sinusoidu.
    Řízení sinusoidy bude pomocí vstupních parametrů „minimální amplituda“, „maximální amplituda“, „počet period“ a „rozlišení“.
    Graf bude v ose X začínat na nule a v ose Y na minimální amplitudě
    Maximum bude vždy v polovině rozsahu osy X
    Perioda = 2 * PI
    Rozlišení = počet zobrazených bodů v jedné periodě
    Vykreslení se provede po zpuštění programu a po stisku tlačítka „vykresli graf“. Současně dojde k uložení parametrů do *.ini souboru.
    Aplikace bude umožňovat změnu velikosti okna s tím, že graf se automaticky přizpůsobí nové velikosti.
    Při změně velikosti okna se nové rozměry uloží do *.ini souboru
    Při každém spuštění aplikace dojde k automatickému načtení parametrů z *.ini souboru.
    Aplikace v příloze je zazipovaná a přípona *.exe je změněna na *.pdf

    Díky moc za radu!!!!!

    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    TOOMIX: volba "show all files" v solution exploreru
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam