• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Potřebuju poradit, testuju ted svoji WPF aplikaci na více stroju a snazim se vytahnout crash dump, což teda delůam rucne pres Spravce uloh(za radu jak na automaticky vypis budu rad), nicmene mam problem v otevreni .dmp ve VS, chybí mi symboly které ale nevím kde sehnat, nebo mi rovnou VS napíše Zdroj není k dispozici. :(
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    FREELA: to je zatim preddefinovany, ale je na to nejaka AI
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    FREELA: Na to je tam snad ted nejaka AI.
    FREELA
    FREELA --- ---
    TOOMIX: me bavi, ze intellisense mi dava nahoru veci, co nejvic pouzivam. Treba string. mi nabizi v prvnich dvou radcich format a empty. Teda nevim, jestli to vybira na zaklade mych zvyklosti nebo na zaklade analyzy nejvic pouzivane syntaxe projektu
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    RUTHAN: ja asi porad nechapu, ceho chces dosahnout, ale proc si tam ty string[] args neposles v konstruktoru toho formu?
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    TOOMIX: Presne, tak.. pokud by tohle slo, tak pak muzu onLoad nebo se ten event jmenuje checkovat hodnotu toho parametru a neco udelat.

    Ma puvodni predstava byla, ze to vsechno udelam primo v Program.cs cili, ze primo z nej pustim ten event potom co vytvorim formular. Ale tam mi neni / nebylo jasny, jestli ten formular GUI cast uplne neprevezme controllu a cim padem, jestli se do Program.cs lze vratit z toho formulare, bez jeho zavreni (cili jakoby ho na chvili poslat do bagroundu a pokracovat v provadeni hlavniho programu - Program.cs - tam mu rict udelej uz bezicim na formu akci.. a pak zase prenout focus zpatky do GUI).

    Ten prvni zpusob rozhodne zni, ze s tim bude min problemu.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ELECTRICKOTA: Podpora .NET Core 3.0, podpora C# 8.0, XAML designer pro Xamarin, trocha poladění barev ve zvýraznění syntaxe. My budeme přecházet právě kvůli tomu .NET Core
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    NECROMAN: hmm nejaky ocividny vyhody oproti 2017, nebo není treba spechat s prechodem?
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    MORMEGIL: Exkluzivita platformy ano, UI ne.
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    MAIMONIDES: UWP je mrtvé, ne?
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    FONTAN: Jestli to má být hezký a moderní, tak pro desktop doporučuju uwp.
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    Jen bych se rád podělil, že Rider je už dost slušný IDE a koho trápí rychlost R#, tak vřele doporučuju.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    FONTAN: jen doplním, že když to koupíš, tak první rok je cena vyšší, pak už další roky cena ponížená. Pozor ale na to, že když jeden rok přestaneš předplácet a po dejme tomu roce budeš chtít pokračovat, musíš koupit celý balík znovu. Nevím jestli to tak mají i ostatní
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    diky moc

    devexpress se objevilo tolikrat, ze to asi zkusim[e]
    MORIARTY
    MORIARTY --- ---
    Na ASP.NET MVC jsme používali Kendo UI, docela dobrý komponenty, grid je skvělej, ale jsou na můj vkus příliš složitý a nějaké oskinování nebo úprava funkčnosti je o přepisování zdrojáků komponent. S přechodem na typescript a Vue.js jsme se na ně vyprdli a používáme komponenty z Vue.js, které si někdy drobně upravujeme k obrazu svému.

    Na WinForms používáme Devexpress. Grid je skvělý, layouty ukládáme do databáze, uživatel si ho může upravovat, podporuje i vizuální grupování. Trochu zápasíme s layoutama na editačních formulářích (striktně všude používáme LayoutControl), ale to je daný spíš tím, že zákazník vždycky chce nějakej složitější layout, kterej se v tom devexpressím systému obtížně vytváří. Ale je možný dávat komponenty přímo na formulář jako u obyčejných komponent.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TOOMIX: a samozřejmě gridcontril podporuje podmíněné formátování a celý jeho layout (i s tím podmíněným formátováním) jde exportovat jako xml a uložit třeba do databáze a pak to z toho xml zase automaticky "sestavit" zpátky. Každý uživatel si tak může vyházet/doplnit sloupce z datatable, co nepotřebuje/potřebuje a pořád to je jeden a ten samý formulář s gridem

    DevExpress WinForms: Getting Started with the Grid Control
    http://www.youtube.com/watch?v=8_3kRf0Uisc
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TOOMIX: jo a na Spinedit jsem zapomněl
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Jen dodám, co z těch DevExpress WinForms komponent používáme nejčastěji

    RibbonForm
    End-User Report Designer
    XtraReports
    Checkedit
    Textedit
    Labelcontrol
    Lookupedit
    Searchlookupedit
    Timepicker
    Coloredit
    Simplebutton
    Memoedit
    Gridcontrol
    Gridview
    Bandedgridview
    Radiogroup
    Chartcontrol

    Nejvíc si cením toho gridcontrolu, má vestavěné filtrovaní ála excel, groupovaní dle sloupců, do zapatí se dají dát summary itemy (sum, min, max, avg, count) i s vlastním výpočtem (třeba vážený průměr), umí subgridy, umí exportovat data do pdf/csv/txt/rtf/xlsx/png/mnoho dalšího a hlavně nemá problém s rychlostí (refresh dat, filtrovaní atd), když do něj načtu datatable s 20 sloupcema a 10000 řádkama
    VITI
    VITI --- ---
    FONTAN: pred mnoha lety sem pouzival DevEx v Delphi a bylo to paradni, aktualne jsem zrovna prevzal v pondeli WPF aplikaci s devex komponentama a zatim se mi to celkem libi. Jediny co bych pred nakupem provedl jsou nejake performance testy, tyhle zkraslovadla vzdy neco stoji.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    FONTAN: cca 13 let používáme DevExpress, ale jen WinForms. Každopádně bych neměnil, ikdyž jsem ostatnínjmenované nezkoušel. Mají všechno co potřebujem a hlavně funkční bez chyb.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam