• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    FONTAN: Pro jistotu se zeptám, nemáš kolem toho nějaký try-catch wrapper, který ti zahazuje výjimky? To by vysvětlovalo, proč ti metoda skončí v polovině a zároveň se ti zavře připojení díky tomu using bloku.
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    muzu se po****

    nenarazil jste nekdy nekdo na to, ze vam na nejake masine "nahodne" skoncila funkce, aniz by dodelala svoji praci? ...

    mam tohle (wpf aplikace, EntityFramework6, logovani je pridane ted):
    
    private int leadID;
            public int LeadID {
                get { return leadID; }
                set
                {
                    if (value != leadID)
                    {
                        leadID = value;
                        using (var db = new FormFillLMSEntities(GlobalAppData.GetConnection(AllowedDB.LMS)))
                        {
                            db.Database.Log = s => ConsoleMessages.Add(new ConsoleLog() { EventDate = DateTime.Now, Source = "db", Message = s });
    
                            ConsoleMessages.Add(new ConsoleLog() { Message = "Lead prefetch: " + leadID.ToString() });
    
                            var _lead = db.CEFs.SingleOrDefault(c => c.ID == leadID);
    
                            ConsoleMessages.Add(new ConsoleLog() { Message = "Lead fetched: " + (_lead!=null ? _lead.ToString() : "null") });
    
                            Lead = _lead;
                        }
    
                        ConsoleMessages.Add(new ConsoleLog() { Message = "Lead after fetched: " + (Lead != null ? Lead.ToString() : "null") });
    
                        this.RaisePropertyChanged(() => Lead);
                        this.RaisePropertyChanged(() => LeadID);
                    }
                }
            }
            public virtual CEF Lead { get; set; }
    


    a - na vyvojovem pc win10 vse jde jak bych tak nejak ocekaval

    ale - na testovaci masine Win Server 2016 Datacenter mi to funguje tak, ze:
    pro vetsinu leadid to vrati ocekavany vysledek (tj. nic, pokud lead neexistuje a lead, pokud existuje) s patricnym logovanim, ALE pro nektere id to "skonci" hned po/pri/v zavolani var _lead = db.CEFs.SingleOrDefault(c => c.ID == leadID);

    a to tak, ze entityframework zaloguje uplne totez, co vzdy, vcetne close connection (a v sql profileru vidim, ze to ten query orpavdu nahodi), ale _lead se nenastavi a ConsoleMessage z lead fetched se nezavola

    vubec netusim, co hledat, protoze mi to samozrejme funguje i tehdy, kdyz si dev versi napojim na tu samou db, jako nefunguje ta testovaci
    ARANIUS
    ARANIUS --- ---
    Toto by malo fungovat aj na sietove priecinky >> https://docs.microsoft.com/en-us/dotnet/api/system.io.directory.exists?view=netcore-2.1, s tym ze tam potrebujes mat osetrenie na security...

    Pridal by som tam check na nieco ako je popisane v odpovedi na tomto stackoverflow-e :)
    c# - How to check if the application has access to a Directory? - Stack Overflow
    https://stackoverflow.com/...ions/15656058/how-to-check-if-the-application-has-access-to-a-directory
    MICA
    MICA --- ---
    Neřešil jste někdo jak otestovat kód (.NET Core 2.1), který přistupuje ke sdílené síťové složce (SMB)?
    Potřeboval bych v NUnit napsat integrační testy, které budou manipulovat s dostupností síťové složky.

    Mám napsaný program, který sleduje síťovou složku přes FileSystemWatcher.
    Zatím jsem si napsal testy, které pracují se složkami na disku, jenže tímhle způsobem není možné
    otestovat, že složka přestane existovat (Složku na disku nejde odstranit, pokud jí má FileSystemWatcher už otevřenou).

    Nebo na to jdu úplně blbě, neměl bych pro síťovou složku používat FileSystemWatcher a
    měl bych raději periodicky prohledávat složku sám přes Directory.GetFiles nebo EnumerateFiles?
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    Tak když už rádi chodíte na ty konference, tak 24.–25. února bude v Praze Ignite Tour.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LIQUID_SOUND: já bych si život nekomplikoval a vyřešil to pomocnou proměnnou.

    
    dim pom as Boolean = True
    While pom
    
    'udelej neco   
    'a tady ve zvlastnim for zvalidovat, jestli jsou vsechny bunky na false a kdyz ano, tak nastavit pom = False pro ukonceni while cyklu
    
    End While  
    
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    Doufam, ze to tu neni OT... MIstni VBA auditko je polomrtvy.

    Prosim netusi nekdo jak ve VBA udelam jednoduchou Do-Loop podminku, aby se cyklus opakoval dokud se uplne vsechny bunky v konkretnim poli nepreklopi z False na True? Nedari se mi vygooglit syntaxi
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    MORMEGIL: Pokud se zajímáš co se děje v komunitě, čteš novinky a tipy, tak ti po informační hodnotně konference nic nedá. Potom je to pouze o možnosti mluvit s lidmi z jiných firem. Jestliže ani to tě neláká, tak asi nemá smysl na ně chodit. :)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    MORMEGIL: záleží na úhlu pohledu, za mě:
    * vypadnu na pár dní z práce, po 10h programování většinou už nedávám studovat nové věci, takže se k tomu nikdy nedostanu, pokud to nepotřebuju kriticky nutně k něčemu (a i tak tomu můžu věnovat jen krátký čas). Rozhled je fajn
    * potkám spoustu starých známých¨
    * poslechnu si přednášky na témata, na které bych se normálně nepodíval. Je dobré mít povědomí o okolním světe, zvlášť když nikdy nevím, co kdy na mě spadne
    * některý přednášky jsou tak deepdive, že se k nim jinak materiály shání dost blbě (=musím studovat zdroják systémových knihoven)
    * možnost dotazů a diskuse, jak se speakry, tak s lidmi okolo

    Ale není to pro každýho, pokud bereš jen poměr informace/cena, tak googlit je samozřejmě lepší.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MORMEGIL: když to vezmu za sebe, byl jsem asi 4x na MSFestu a 2x na DevFestu, v zahraničí nikdy ne. Dalo mi to vždy spoustu nových podnětů, takže jsem měl několik stránek poznámek a tipů, které jsem si pak dohledával. MSFest již ale skončil a na letošní DevFest nějak nebyl čas. Pořád tu ale máme WUG a záznamy přednášek, takže hlavně koukám tam

    Záznamy | Windows User Group - Czech Republic
    https://wug.cz/zaznamy
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    PJOTRIK: A vám to někomu připadá užitečné, takové konference? Jakože fakt máte pocit, že vám to něco dává, co byste jednodušeji, rychleji a levněji nezískali někde u internetu?
    PJOTRIK
    PJOTRIK --- ---
    Ja zaregistroval jeji existenci az kdyz uz jsem mel plny kalendar... ale lineup vypada zajimave, pristi rok se asi ukazu. Kdyz uz jsme u toho, mate tip na dalsi cesky konference relevantni pro (.net) vyvojare? Ja poslednich par let jezdim do Londyna na Prog.net, protoze tady me nic moc nezaujalo, ale treba jsem jeste neco minul.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    P0CIN: ano a libilo. Tyhle speakery na jinych CZ konferencich nepotkas
    P0CIN
    P0CIN --- ---
    Byli jste nekdo na updateconference.net ted v Praze? Jake mate dojmy?
    NIXX
    NIXX --- ---
    VITI: Stáhni si SDK na This is ANT a směle do toho :)
    VITI
    VITI --- ---
    NIXX: primarne chci vykousnout gps data z mych aktivit
    NIXX
    NIXX --- ---
    VITI: Co by tě zajímalo?
    VITI
    VITI --- ---
    Nepracoval jste nekdo s FIT (Garmin) soubory?
    BRAP242
    BRAP242 --- ---
    Zdar, nemate nekdo nejakou dobrou knizku pro refresh .NET znalosti na pohovory ? klidne ji i on-line koupim.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    SPINGEE: tak tak. Ty tu s námi budou ještě dlouho, a navíc na ně M$ nezanevřel, když jsou součástí .NET Core 3
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam