• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    NECROMAN: ,) tusil jsem, ze se jdu napichnout na vidle -
    maximalne 100 MB "dat" + nizke GB pdf souboru
    nezavisle objekty
    dotazy simple (hledani podle id/data zadani/jmena)
    single file offline (coz jsem myslel, ze specifikuju tim pro ukladani dat na klientovi, ale jasne to neni - proste neco lightweight)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    FONTAN: to je dotaz typu "jaké si mám koupit auto". Pro začátek možná specifikovat kolik dat chceš ukládat - MB/GB/TB? Jedná se o relační data, nebo jen nějaké nezávislé objekty, nebo bloby? Budeš nad těmi daty dělat nějaké složité dotazy nebo jen hledání podle Id? Chceš to provozovat jako embedded db v jednom souboru (SQLite, LiteDB), nebo on-premise (Oracle/MS SQL/MongoDB) nebo v Cloudu (AWS DynamoDB/DocumentDB/ Azure CosmosDB)?
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    ahoj - prosim
    je aktualne nejaky pekny sql/nosql db storage pro ukladani dat na klientovi, ktery stoji za to neprehlednout?

    idealne s moznosti snadne praci se soubory jako soucast "zaznamu"

    sql/nosql pisu, protoze zatim to vypada, ze nosql muze byt dobra cesta
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    SMOKY: jj ale porad se s tim da kompilovat .net aplikace co ma 4kB navic je to na kazdy windows masine
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    SIRLOON: to je tak minimalne deset let mrtva vec ne ?
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    Nemate nekdo nahodou stazenou nejakou knihu na JScript.net? Je to docela zajimava blbustka
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    TOOMIX: Po zkušenostech z non-LTS .NET Core: no thank you, sir
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NECROMAN: to mi uteklo :) spíš jsem to myslel obecně, máme v práci věci v .NET Framework (winforms), pak tu máme REST API v .NET Core 3.1 a mobilní aplikaci v Xamarin.Forms a hraju si s myšlenkou to všechno překopat do .NET 5 a přemýšlím, jestli to je takhle brzo (až vyjde .NET 5 oficiálně) dobrý nápad nebo ne
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    TOOMIX: když už tak na RC
    Announcing .NET 5.0 RC 1 | .NET Blog
    https://devblogs.microsoft.com/dotnet/announcing-net-5-0-rc-1/
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Už jste někdo migroval z .NET Core 3.1 na .NET 5 preview 8?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MIRROR
    MIRROR --- ---
    NECROMAN: Nedávno jsem to takhle dělal v azure function a pouštět to jako proces a analyzovat stdout&stderr - a dělal jsem to v .net, protože ten powershell runtime nefungoval správně.
    Je to dost problematické, když potřebuje tvoje cmd app vytvářet nějaké temp soubory
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    NECROMAN: nejde tu commandline cosi narvat do nejakeho dockeru a mit otevrenej kanal output?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Řeším jednu věc, mám jednu složitější webaplikaci, ze které potřebuji tahat data. Ta appka nemá veřejné api, ale je k ní dostupná commandline aplikace.
    Jak byste zakomponovali tuhle 3rd party commandline aplikaci do vaší .NET Core/ASP.NET Core aplikace, aby spolu spolehlivě komunikovaly? Napadá mě jen vždy pustit tu cli appku v novém procesu s danými parametry a počkat, co z zní vypadne na stdout nebo stderr.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    UETOYO: Čistě náhodou jsem mapy.cz pár let vyvíjel. S odkazy to bylo o něco složitější, jednak mobilní appky řešily otevírání odkazů všech možných formátů, od copypasta odkazů z webu mapy.cz, Google Maps, i různé geo: formáty, druhak řešily generování odkazů při "sdílení" z appky. Tam se obvykle volal interní fast-rpc backend pro encoding dat s hromadou parametrů a vypadl Uri typu https://mapy.cz/s/mojufujepu

    Link zahrnoval odkaz do databáze, kde se k danému místu uváděla nejen Lat a Lon, ale i zoom, typ mapy, zda je nějaký špendlík na mapě a také, zda je k tomu zobrazený i nějaký Poi v panelu vedle, popř zda je to odkaz na panoramu či 3D, atd.

    Když se dívám na web, tak by neměl být problém použít tento formát:
    https://mapy.cz/....3289766&y=50.0947629&z=16&source=coor&id=14.331079411315926%2C50.094122752338535
    string uri = $"https://mapy.cz/zakladni?x={lon}&y={lat}&z={zoom}&source=coor&id={lon}%2C{lat}";
    LUKOYE
    LUKOYE --- ---
    Hezký den všem, poprosil bych o radu, jsem naprostý laik v programování. Mám excelovský dokument s GPS koordináty (např. 50.1036;14.473571661376967;;Hlavní město Praha;CZ;180 00). Potřeboval bych z toho textu udělat jednoduchý hyperodkaz, který mi to GPS otevře v mapy.cz a ukáže mi špendlík s tím, kde se ten bod nachází. Může to být asi i jiný program, ale mapy.cz to umění přečíst i s tím ";Hlavní město Praha;CZ;180 00". Je jedno odkud se to bude otevírat. Neměl by někdo nápad? Předem díky


    FONTAN
    FONTAN --- ---
    nemate nekdo prosim tip na dobrej, klidne placenej, user control s media playerem, ktery umi "nativne" prehravat webm - do wpf .net 4.6+ aplikace - neco jako control nad libvlc nebo tak
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    SMOKY: hlavně ten getter není ani thread-safe, to asi ale nemá ani smysl zmiňovat.
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    LARS_GUNNER: Ano, jako metoda cojávím ReceiveBytes to klidně dává smysl, ale getter by se neměl pouštět do žádných větších akcí.
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    SMOKY: Pokud bych už nutně musel vstup ihned mazat, get bych do takovéto funkce vůbec nepsal, je tak?
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    LARS_GUNNER: Jedno ze zakladnich pravidel je, ze getter ma byt idempotentni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam